|
Бөлім |
Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса) |
Расулметова М.А |
|
|
Күні |
23.01.2025ж |
|
|
Сынып: 5 «А» |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:0 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшектерді оқу және жазу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.1.13 ондық бөлшек ұғымын меңгеру; 5.5.2.5 ондық бөлшектерді оқу және жазу; |
|
|
Сабақтың мақсаттары: |
Ондық бөлшектерді оқу, жазу тақырыбын тиянақтай алу Білімдерін тексеру, есеп шығару арқылы ойлау қабілеттерін дамыту Ондық бөлшектерді оқу және жазуды білу |
|
|
Құндылығы |
тәртіп пен әділдікті, нормалар мен ережелерді сақтау қажеттілігін түсіну; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5мин |
Сәлемдесіп, оқушыларды түгендеу. 1.Өзара тең бөліктер үлес деп аталады. 2.Бөлшектері қысқарылмайтын бөлшектер. 3.Бөлшек сызығының астында бөлшектің алымы жазылады. 4.15 минут сағаттың бөлігі 5.Дұрыс бөлшек координаталық сәуледе 1 санының оң жағында орналасады. |
Мұғаліммен амандасын. Сабаққа дайындыққа кириседи Мұғалім лақтырған шарды ұстаған оқушы жауап береді |
|
Оқулық |
||
|
Сабақтың ортасы 15мин |
Ондық бөлшектің бөлшек бөлігінің цифрлары ондық таңбалар деп аталады. Мысалы: 5,128, мұндағы 1, 2, 8 цифрлары –ондық Таңбалары
Жай бөлшекті ондық
бөлшек түрінде жазуға болады. Мысалы:
|
Ондық бөлшектерді оқуды үйренеді
|
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады |
Оқулық, Математи ка 5-сынып, |
||
|
|
|
|
|
|||
|
Бекіту тапсырмалары 20мин |
1-тапсырма Сөзбен берілген есептерді ондық бөлшек түрінде жазыңдар: 1)нөл бүтiн оннан тоғыз; 2) нөл бүтiн жүзден он жетi; 3) нөл бүтiн жүзден үш; 4) екi бүтiн мыңнан үш жүз он бес; 5) үш бүтiн жүзден бес; 6) тоғыз бүтiн мыңнан екi жүз жетi. Жауабы: 1) 0,9 2)0,17 3)0,03 4)2,315 5)3,05 6)9,207 ҚБ: Шапалақтау |
|
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады |
Оқулық ДК экраны 5-сынып оқулығы . Жұмыс дәптерлері Слайд. |
||
|
|
2-тапсырма 1)
2)
|
Оқушылардың белсенділіген
байланысты бағаланады |
Оқулық ДК экраны 5-сынып оқулығы . Жұмыс дәптерлері Слайд. |
|||
|
|
3-тапсырма Шамалардың мәндерiн ондық бөлшек түрiнде жазыңдар: 1) метрмен: 3 м 15 см; 2 м 7 см; 35 см; 9 см; 2) килограммен: 6 кг 350 г; 4 кг 83 г; 650 г; 49 г; 3) теңгемен: 5 тг 61 тн; 17 тг 35 тн; 67 тн Жауабы:1)3,15м; 2,07м; 0,35м; 0,09м 2)6,350кг; 4,083кг; 0,650кг; 0,049кг 3)5,61тг; 17,35тг; 0,67тг |
Дескриптор: -ондық бөлшектің анықтамасына сәйкес келетін дұрыс тұжырымдарды анықтайды. -жай бөлшкеті ондық бөлшекке айналдырады. - ондық бөлшектер арқылы өлшем бірліктерге берілген тапсырманы орындайды. |
|
Оқулық ДК экраны 5-сынып оқулығы . Жұмыс дәптерлері Слайд. |
||
|
Оқулықпен жұмыс |
|
ҚБ: «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» бойынша мұғалімнің бағалауы
|
Оқулық ДК экраны 5-сынып оқулығы . Жұмыс дәптерлері Слайд. |
|||
|
|
|
ҚБ: «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» бойынша мұғалімнің бағалауы
|
Оқулық ДК экраны 5-сынып оқулығы . Жұмыс дәптерлері Слайд. |
|||
|
Сабақтың соңы 5мин |
Үйге
тапсырма: № |
|
1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады |
Жұмыс дәптерлері. Слайд. |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ондық бөлшектерді оқу және жазу
Ондық бөлшектерді оқу және жазу
|
Бөлім |
Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса) |
Расулметова М.А |
|
|
Күні |
23.01.2025ж |
|
|
Сынып: 5 «А» |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:0 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшектерді оқу және жазу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.1.13 ондық бөлшек ұғымын меңгеру; 5.5.2.5 ондық бөлшектерді оқу және жазу; |
|
|
Сабақтың мақсаттары: |
Ондық бөлшектерді оқу, жазу тақырыбын тиянақтай алу Білімдерін тексеру, есеп шығару арқылы ойлау қабілеттерін дамыту Ондық бөлшектерді оқу және жазуды білу |
|
|
Құндылығы |
тәртіп пен әділдікті, нормалар мен ережелерді сақтау қажеттілігін түсіну; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5мин |
Сәлемдесіп, оқушыларды түгендеу. 1.Өзара тең бөліктер үлес деп аталады. 2.Бөлшектері қысқарылмайтын бөлшектер. 3.Бөлшек сызығының астында бөлшектің алымы жазылады. 4.15 минут сағаттың бөлігі 5.Дұрыс бөлшек координаталық сәуледе 1 санының оң жағында орналасады. |
Мұғаліммен амандасын. Сабаққа дайындыққа кириседи Мұғалім лақтырған шарды ұстаған оқушы жауап береді |
|
Оқулық |
||
|
Сабақтың ортасы 15мин |
Ондық бөлшектің бөлшек бөлігінің цифрлары ондық таңбалар деп аталады. Мысалы: 5,128, мұндағы 1, 2, 8 цифрлары –ондық Таңбалары
Жай бөлшекті ондық
бөлшек түрінде жазуға болады. Мысалы:
|
Ондық бөлшектерді оқуды үйренеді
|
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады |
Оқулық, Математи ка 5-сынып, |
||
|
|
|
|
|
|||
|
Бекіту тапсырмалары 20мин |
1-тапсырма Сөзбен берілген есептерді ондық бөлшек түрінде жазыңдар: 1)нөл бүтiн оннан тоғыз; 2) нөл бүтiн жүзден он жетi; 3) нөл бүтiн жүзден үш; 4) екi бүтiн мыңнан үш жүз он бес; 5) үш бүтiн жүзден бес; 6) тоғыз бүтiн мыңнан екi жүз жетi. Жауабы: 1) 0,9 2)0,17 3)0,03 4)2,315 5)3,05 6)9,207 ҚБ: Шапалақтау |
|
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады |
Оқулық ДК экраны 5-сынып оқулығы . Жұмыс дәптерлері Слайд. |
||
|
|
2-тапсырма 1)
2)
|
Оқушылардың белсенділіген
байланысты бағаланады |
Оқулық ДК экраны 5-сынып оқулығы . Жұмыс дәптерлері Слайд. |
|||
|
|
3-тапсырма Шамалардың мәндерiн ондық бөлшек түрiнде жазыңдар: 1) метрмен: 3 м 15 см; 2 м 7 см; 35 см; 9 см; 2) килограммен: 6 кг 350 г; 4 кг 83 г; 650 г; 49 г; 3) теңгемен: 5 тг 61 тн; 17 тг 35 тн; 67 тн Жауабы:1)3,15м; 2,07м; 0,35м; 0,09м 2)6,350кг; 4,083кг; 0,650кг; 0,049кг 3)5,61тг; 17,35тг; 0,67тг |
Дескриптор: -ондық бөлшектің анықтамасына сәйкес келетін дұрыс тұжырымдарды анықтайды. -жай бөлшкеті ондық бөлшекке айналдырады. - ондық бөлшектер арқылы өлшем бірліктерге берілген тапсырманы орындайды. |
|
Оқулық ДК экраны 5-сынып оқулығы . Жұмыс дәптерлері Слайд. |
||
|
Оқулықпен жұмыс |
|
ҚБ: «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» бойынша мұғалімнің бағалауы
|
Оқулық ДК экраны 5-сынып оқулығы . Жұмыс дәптерлері Слайд. |
|||
|
|
|
ҚБ: «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» бойынша мұғалімнің бағалауы
|
Оқулық ДК экраны 5-сынып оқулығы . Жұмыс дәптерлері Слайд. |
|||
|
Сабақтың соңы 5мин |
Үйге
тапсырма: № |
|
1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады |
Жұмыс дәптерлері. Слайд. |
||
шағым қалдыра аласыз































