|
ҰМЖ тарауы : 5.3В Ондық бөлшек тер және оларға амалдар қолдану |
Мектеп : «Базылбек Ахметов атындағы орта мектеп» КММ
|
||||||||
|
Күні: 7.02.2023 |
Мұғалімнің аты жөні: Нургазинова Д. А. |
||||||||
|
Сынып: 5 а |
Қатысқандар – |
Қатыспағандар – |
|||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Ондық бөлшектерді қосу және азайту |
||||||||
|
Оқу мақсаттары |
5.1.2.27 ондық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау |
||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар Ондық бөлшектерді қосып, азайта алады Оқушылардың көпшілігі Жай бөлшекті ондық бөлшектерге айналдыра отырып, ондық бөлшектерді қосып, азайта алады Оқушылардың кейбірі Ондық бөлшектерді қосуға, азайтуға берілген есептердің, күрделі теңдеулердің шешімін таба алады |
||||||||
|
Бағалау критерийі |
-Ондық бөлшектерді қосып, азайтуды орындайды, ережелерін біледі, түсінеді. - Жай бөлшекті ондық бөлшектерге айналдыра отырып, ондық бөлшектерді қосады, азайтады |
||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
бағалау |
||||||
|
Сабақтың басы 4мин |
- оқушылардың зейінін шоғырландыру; - Оқушылармен бірге сабақтың/ оқытудың мақсаттарын анықтау; - оқушылардың «жақын даму аймағын», сабақтың соңынан күтілетіндерді анықтау; Үй тапсырмасын тексеру 0,9+3,2=4,1 4,6+0,5=5,1 18+2,7= 20,7 4,7+16=20,7 10,3-8,17= 2,13 15,6-0,46=15,14 11-2,68= 8,32 21-3,59=17,41 4,1-2,754= 1,346 7,3-4,568=2,732
|
Сабаққа дайындық -Оқушылар сұрақтарға жауап бере отырып, оқу мақсатын тұжырымдайды Әркім өз дәптерінен тексереді -сұрақтарға жауап береді |
Сабақ басында бағалау тәсілімен таныстыру ҚБ: Қызыл,сары, жасыл стикерлер |
||||||
|
4 мин |
«Learning» бағдарламасы арқылы «миллион кімге бұйырады» тесттерін шығарту Ондық бөлшектерді қосу, азайту Шығатын сөз: Құттықтаймын, сен миллион күлкі ұтып алдың!!! |
Ондық бөлшектерді қосу, азайтуға берілген есептерді ауызша шығарады |
ҚБ: Қызыл,сары, жасыл стикерлер |
||||||
|
Сабақ ортасы 20 мин |
|
І Жай бөлшектерді ондық бөлшектерге айналдырады |
ҚБ: Қызыл,сары, жасыл стикерлер |
||||||
1,7+5,7+3,3=10,7 8,18+3,5-6,18=5,5 0,02+6,3+8,98=9+6,3=15,3 2,2+3,5+7,8+6,5)=20
Алуан алуан жүйрік бар, әліне қарай шабады Жай бөлшектерді ондық бөлшектерге айналдырып алып, есепте Тақтада түсіндіріп, шығару
3) 5)
11 7) х=1,12+2,45=3,57 х=16,02-3,75=12,27 Жеке есептер беру
3)
7) 9) Дескриптор: -Жай бөлшектерді ондық бөлшектерге айналдырады -Ондық бөлшектерді қосу, азайтуды орындайды |
Есептеудің тиімді тәсілін қолданып ауызша есептерді шығарады
Тұрарбекова Айзереге берілетін есептер:
І Жай бөлшектерді ондық бөлшектерге айналдырады
ІІ Оқушылар берілген тапсырмаларды орындайды. Бірнеше оқушы шығару жолын тақтада түсіндіріп, шығарады |
бағалау парағына балл қою ҚБ: Қызыл,сары, жасыл стикерлер
бағалау парағына балл қою ҚБ: Қызыл,сары, жасыл стикерлер |
|||||||
|
5 мин |
Наурыз мерекесінде жүгіруден эстафеталық жарысқа әр сыныптан үш оқушы қатысты. Әр сынып барлығы қанша минут жүгірген?
Дескриптор: Текстік есепті тұжырымдайды Секундты минутқа айналдырады Жауаптарын анықтайды |
5а сыныбы 8мин18 сек=8,3 мин 6а сыныбы 8мин30сек=8,5мин 7а сыныбы 9мин 6сек=9,1мин Айзере біріншісін шығарады |
бағалау парағына балл қою
|
||||||
|
8 минут |
«Ойлан. Жұптас. Бөліс» стратегиясы негізінде Тарсия пирамидасын құрастыру Дескриптор: -Ондық бөлшектерді қосып, азайтады -Үшбұрыш құрастырады |
Фигура құрастырады |
Әр оқушы стикер арқылы бағаланады |
||||||
|
Сабақтың соңы 4 мин |
|||||||||
|
1 мин |
Үйге тапсырма: № 791,796 |
Үй тапсырмасын жазады |
|||||||
|
3 мин |
Сабақ соңында стикерлер санына байланысты әр оқушыға қалыптастырушы балл қойылады Рефлексия: «Білім теңізіне кеме жіберіңіз» Сабақта жақсы жауап бердім, яғни тақырыпты жақсы меңгердім деген оқушылар «Кеме ортада» дегенде қолдарын көтереді. Тақырып бойынша білетінім алда, яғни білімім жеткіліксіз деген оқушылар «Кеме шетте » дегенде қолдарын көтереді. |
Тақырыпты жақсы меңгердім деген оқушылар кемелерін теңізге орналастырады,өзіне сенімсіздер жағаның шетінде қалады
|
|||||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||
|
Саралау сабақтың өн бойында жүзеге асты. Жекелей жұмыс жүргізгенде оқушылардың қабілеттеріне сай тапсырмалар берілді. Белсенді оқу тәсілдері: «Ойлан тап», «Ширату жаттығуларын орындату», «Ойлан. Жұптас. Бөліс» стратегиясы, сабақ мақсатына сай текстік есеп ті шығарту, есептеудің тиімді тәсілдері берілді. |
Оқушылардың сабақ кезіндегі ілгерілеулерін бағалау үшін формативті бағалау түрлері: стикерлер арқылы бағалау жүзеге асты. Қалыптастырушы бағалау бағалау парағының қорытындысы бойынша қойылды.. Сабақ соңында рефлексия үшін «Білім теңізіне кеме жіберіңіз» рефлекциясы қолданылды. |
-Денсаулық сақтау үшін «Көңілді жаттығулар» сергіту сәтін; -АКТ-ны уақытында қосып, сөндіруді қадағалаймын.
|
|||||||
|
|
Бағалау парағы
|
Бағалау критерийлері
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Нургазинова Дина АдылкановнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз "Ондық бөлшектерді қосу, азайту" ашық сабақ
Тақырып бойынша 31 материал табылды
"Ондық бөлшектерді қосу, азайту" ашық сабақМатериал туралы қысқаша түсінік
"Ондық бөлшектерді қосу, азайту" ашық сабағымда оқытудың белсенді әдістерін қолдану көрсетілген. Жай бөлшектерді ондық бөлшектерге айналдыру, ондық бөлшектерді қосу, азайту алгоритмін қолдану есептерін шығаруда саралау жүргізіледі. Мәтінді есептерді құрастыруда жергілікті компонент қолданылған.
Материалдың қысқаша нұсқасы
Бағалау парағы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||




















