|
Бөлімі: |
Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Каженова Салтанат Курметкызы |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 5 «к» |
Қатысушылар саны: 21 Қатыспағандар саны: 0 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшектерді қосу және азайту |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.2.27 ондық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау |
|
Сабақтың мақсаты: |
Ондық бөлшектерді қосу ережесін біледі; Ондық бөлшектерді азайту ережесін біледі; Ережені қолданып есептер шығаруды үйренеді. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. «Бір, екі, үш, Сынып іші тып-тыныш. Жалқаулықты тастаймыз, Сабақты біз бастаймыз» тренингі арқылы психологиялық ахуал туғызу. «Топқа бөлу» қатар бойынша: 1 топ – 1 қатар 2 топ – 2 қатар 3 топ – 3 қатар Үй тапсырмасын тексеру: №639 Өткен тақырыпты қайталау: «Нысана»
|
Кезекші оқушы оқушыларды түгендейді, оқу-құралдарын тексереді Оқушылар тақтадағы дұрыс жауабымен өзін-өзі тексереді Оқушылар нысына тапсырмаларын дәптерге орындайды, болған соң тақтадағы дұрыс жауабымен өзін-өзі тексереді |
Дескриптор: Есептің барлық жауабы дұрыс – 1 балл Дескриптор: 4-5 дұрыс – 2 балл 2-3 дұрыс – 1 балл 0-1 дұрыс – 0 балл |
Слайд №2 Слайд №3 Слайд №4 Бағалау парақшасы Слайд №6,7,8 Бағалау парақшасы Дәптер |
|
Сабақтың ортасы |
«Тізбектей қосу» әдісі
Сергіту сәті:
|
Оқушылар таратпа қағазбен берілген тапсырмаларды орындайды, болған соң тақтадағы дұрыс жауабымен өзін-өзі тексереді Оқушылар қолдарын көреріп тез тез жауап береді. |
Дескриптор: 5 дұрыс – 3 балл 4 дұрыс – 2 балл 3 дұрыс – 1 балл 1-2 дұрыс – 0 балл Дескриптор: Жылдам, дұрыс жауап берген оқушыларға – 1 балл |
Слайд №9,10,11 Бағалау парақшасы Таратпа қағаздар Слайд №12 Бағалау парақшасы |
|
|
Қолдану: «Жасырын санды тап» әдісі
|
Оқушылар тапсырмаларды дәптерге орындайды, тақтадағы дұрыс жауабымен өзін-өзі тексереді |
Дескриптор: 1 есеп дұрыс – 1 балл; 2 есеп дұрыс – 1 балл; 3 есеп дұрыс – 1 балл. |
Слайд №13,14, 15 Бағалау парақшасы Дәптер |
|
Сабақтың соңы. |
Қорытынды:
Кері байланыс
Үйге тапсырма: №640, ережелерді жаттау |
Оқушылар бағалау парағы бойынша өзінің аты-жөнін толық жазып, қорытынды балын есептеп, бағалау парағын мұғалімге өткізеді Тақтаға А,В,С оқушылары шығып кері байланыс жас айды Күнделікке үй тапсырмасын жазады |
Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл |
Слайд №16 Слайд №16 Слайд №17 |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ондық бөлшектерді қосу және азайту
Ондық бөлшектерді қосу және азайту
|
Бөлімі: |
Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Каженова Салтанат Курметкызы |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 5 «к» |
Қатысушылар саны: 21 Қатыспағандар саны: 0 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшектерді қосу және азайту |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.2.27 ондық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау |
|
Сабақтың мақсаты: |
Ондық бөлшектерді қосу ережесін біледі; Ондық бөлшектерді азайту ережесін біледі; Ережені қолданып есептер шығаруды үйренеді. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. «Бір, екі, үш, Сынып іші тып-тыныш. Жалқаулықты тастаймыз, Сабақты біз бастаймыз» тренингі арқылы психологиялық ахуал туғызу. «Топқа бөлу» қатар бойынша: 1 топ – 1 қатар 2 топ – 2 қатар 3 топ – 3 қатар Үй тапсырмасын тексеру: №639 Өткен тақырыпты қайталау: «Нысана»
|
Кезекші оқушы оқушыларды түгендейді, оқу-құралдарын тексереді Оқушылар тақтадағы дұрыс жауабымен өзін-өзі тексереді Оқушылар нысына тапсырмаларын дәптерге орындайды, болған соң тақтадағы дұрыс жауабымен өзін-өзі тексереді |
Дескриптор: Есептің барлық жауабы дұрыс – 1 балл Дескриптор: 4-5 дұрыс – 2 балл 2-3 дұрыс – 1 балл 0-1 дұрыс – 0 балл |
Слайд №2 Слайд №3 Слайд №4 Бағалау парақшасы Слайд №6,7,8 Бағалау парақшасы Дәптер |
|
Сабақтың ортасы |
«Тізбектей қосу» әдісі
Сергіту сәті:
|
Оқушылар таратпа қағазбен берілген тапсырмаларды орындайды, болған соң тақтадағы дұрыс жауабымен өзін-өзі тексереді Оқушылар қолдарын көреріп тез тез жауап береді. |
Дескриптор: 5 дұрыс – 3 балл 4 дұрыс – 2 балл 3 дұрыс – 1 балл 1-2 дұрыс – 0 балл Дескриптор: Жылдам, дұрыс жауап берген оқушыларға – 1 балл |
Слайд №9,10,11 Бағалау парақшасы Таратпа қағаздар Слайд №12 Бағалау парақшасы |
|
|
Қолдану: «Жасырын санды тап» әдісі
|
Оқушылар тапсырмаларды дәптерге орындайды, тақтадағы дұрыс жауабымен өзін-өзі тексереді |
Дескриптор: 1 есеп дұрыс – 1 балл; 2 есеп дұрыс – 1 балл; 3 есеп дұрыс – 1 балл. |
Слайд №13,14, 15 Бағалау парақшасы Дәптер |
|
Сабақтың соңы. |
Қорытынды:
Кері байланыс
Үйге тапсырма: №640, ережелерді жаттау |
Оқушылар бағалау парағы бойынша өзінің аты-жөнін толық жазып, қорытынды балын есептеп, бағалау парағын мұғалімге өткізеді Тақтаға А,В,С оқушылары шығып кері байланыс жас айды Күнделікке үй тапсырмасын жазады |
Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл |
Слайд №16 Слайд №16 Слайд №17 |
шағым қалдыра аласыз



















