Абай облысы білім басқармасының Аягөз ауданы білім бөлімінің
«Е.Рахмадиев атындағы жалпы орта білім беретін мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
5.3В Ондық бөлшектер және
оларға амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бақытқызы
Анар |
|
|
Күні: |
05 ақпан
2024 жыл |
|
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: 11 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ондық бөлшектерді қосу және азайту |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.27 ондық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: ондық бөлшектерді қосып, азайтуды орындайды. Оқушылардың басым бөлігі:Ондық бөлшектерді қосып, азайтуға берілген өрнектерді ықшамдап, мәндерін табады. Кейбір оқушылар: Ондық бөлшектерді қосып, азайтуға өрнектер құрастырып, мәнін табады. |
|
|
Құндылық |
Ұлттық мүдде. Ұлттық мирасты, мәдениетті дәріптеу. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі(3минут) «Сәлем сөздің анасы» әдісі Мұғалім оқушыларды жаттығу мақсатымен таныстырады, жаттығу жүргізу арқылы жағымды психологиялық ахуал туғызады. Қазақ халқының амандасу салты туралы айтады. Бүгінгі сабақта Алматы қаласындағы Ықылас атындағы Халық музыка аспаптарының мұражайына виртуалды саяхат жасаймыз.
Топқа бөлу (2 минут) «Мұражайға билет» әдісі 1-топ – «Домбыра» 2-топ – «Жетіген» 3-топ – «Қобыз» Мұражай ХХ ғасырдың 80 жылдары құрылған. Келушілер үшін мұражайда 7 экспозициялық зал ашылған. Соның бірі ішекті аспаптарға арналған екен. Домбыра, жетіген, қобыз қазақтың ұлттық ішекті-шертпелі аспаптарына жатады. Өткенді пысықтау (3 минут) «Wordwall» платформасы, сұрақ-жауап әдісі Ондық бөлшектерді қосу және азайтуға қатысты сұрақ-жауап 1.Натурал сандарды қосу мен ондық бөлшектерді қосудың қандай ұқсастығы бар? 2.Ондық бөлшектерді қосқанда бірінші және екінші қосылғыштар қалай жазылады? 3.Қосындының мәніндегі үтірлерді қалай айырады? 4.Ондық бөлшектердің жазылуында үтірден кейінгі таңбалар саны әртүрлі болса не істеу қажет? 5.Ондық бөлшектерге қосудың қандай қасиеттері қоланылады? Жұптық жұмыс Үй тапсырмасын тексеру (4минут) «Ноутбук» әдісі №642 Есепті шығар және оған кері есеп құр Солтүстік Қазақстан облысының әр тұрғынына 54,9 м3 ағаш қоры келеді. Бұл Қазақстан бойынша орташа есеппен әр тұрғынға келетін ағаш қоры бөлігінен 34,1 м3 артық. Қазақстанның әр тұрғынына қанша текше метр ағаш қоры келеді? Дескриптор 1.Ондық бөлшектерді азайтады. 2.Кері есеп құрастырады. |
Оқушылар оң қолын көтеріп, көршісінің арқасынан қағып «Армысыз» дейді, сол қолдарын көтеріп, көршісінің арқасын қағып «Бармысыз» дейді. Екі қолдарын көтеріп «Тамаша!» деп шапалақтайды. Сабаққа қатысушыларға оң қолдарын жүрек тұсына қойып басын сәл иіп амандасады. Мұражайға виртуалды саяхат жасайды. Кассадан билет алады. Әркім өзінің билетіндегі жазылған атаулар бойынша үш топқа бөлінеді. 1-топ – «Домбыра» 2-топ – «Жетіген» 3-топ – «Қобыз» топтарына бөлініп отырады.
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Сұраққа жауап беретін оқушы аттары жазылған домбыралар бойынша таңдалады. Таңдалған оқушы тақырып бойынша сұрақтарға сәйкес жауапты таңдайды. Аттары жазылған домбыралар бойынша сабақ бойы әр оқушы өзін-өзі бағалап отырады. Қатар отырған екі оқушы бір-бірінің дәптерімен алмасады, алдарына берілген QR-код арқылы жауаптарын тексереді.
С Қ - ? 34,1 м3 артық Шешуі: 54,9 – 34,1 = 20,8 (м3) Жауабы: 20,8 м3
С Қ - 20,8 м3 ? артық Шешуі: 54,9 – 20,8 = 34,1 (м3) Жауабы: 34,1 м3 |
ҚБ «Мадақтау»
ҚБ Мақсатына қарай мұғалім кері байланыс жасайды. «Асығың алшысынан түссін!» Сұраққа дұрыс жауап берген оқушыға 1 балл ҚБ «Дескриптор бойынша бағалау» Әр қадамына 1 баллдан бағалайды (жалпы 2 балл). Смайликтер арқылы бірін бірі бағалайды. |
Т.Төреәлі орындауындағы «Ассалаумағалейкум» әні https://youtu.be/bzquu0XPbTk?si=W4hYuAxHLI9rqiFF Мұражай билеті Топ атаулары «Wordwall» платформасы
«Ноутбук» таратпа материал
|
|
Cабақтың ортасы
(23 минут) |
2.Түсіну кезеңі (6 минут) Жеке жұмыс «Zip grede» бағдарламасы бойынша тест 2 нұсқада беріледі Тест 1 нұсқа 1.Қосуды орында: 23,32 + 34,59 А)57,91 В)5791 С) 58,91 D)5891 Е) 57,81 2. Қосуды орында: 55,176 + 4,82 А) 95,996 В) 59,996 С) 59,258 D) 59996 Е) 95996 3. Азайтуды орында: 8,79 – 3,86 А) 593 B) 493 C) 5,93 D) 4,93 Е) 4,03 4. Азайтуды орында: 30,04 – 8,037 А) 21,003 B) 21003 C)22,003 D) 22003 Е) 22,017 5. Қосуды орында: 0,27 + 4,52 А) 3,79 B) 5,79 C) 497 D) 4,79 Е) 479 Оқушылар орындап жатқанда жетіген туралы ақпарат беріледі. Жетіген — жасалуы да, ойналу әдіс-тәсілі де өте күрделі аспап. Ертеректе ел арасында сақталған көне жетігеннің ішегі аттың қылынан тағылып, тиектің орнына асықтар пайдаланылатын болған. Аспаптың құлақ күйі осы асықтарды әрлі-берлі жылжыту арқылы келтірілген. Ішек сандары жетеу болғандықтан, аспап Жетіген аталған. 3.Қолдану кезеңі (5 минут) Топтық жұмыс «Ойлан, бірік, бөліс!» әдісі 1-топ – «Домбыра» Топ құрамындағы екі оқушының бойларының ұзындығының қосындысын тап. 2-топ – «Жетіген» Топтағы екі оқушының салмақтарының қосындысын тап. 3-топ – «Қобыз» Картоп пен сәбіздің массасының бір-бірінен қанша килограмм артық немесе қанша кем екенін есепте. Дескриптор 1.Арнайы құралдармен өлшейді. 2.Қосындысын немесе айырмасын табады. |
Тест тапсырмасын орындайды. Екі нұсқада беріледі. Ондық бөлшектерді анықтайды. Ондық бөлшектің бүтін және бөлшек бөлігін ажыратады. Ондық бөлшекті аралас сан түрінде жазады. Ондық бөлшектің үлес разрядтарын анықтайды. Жауаптары: 1.А 2.В 3.Д 4.С 5.Д Оқушылар орындап жатқанда жетіген туралы ақпарат алады. Жетігенде орындалған әуенді тыңдайды. Топпен жұмысты орындап. Әр топ оқушылары тақтаға шығып орындаған тапсырманы жазады. 1-топ – «Домбыра» Топтағы екі оқушының бойларының ұзындығын өлшеп, қосындысын табады. 2-топ – «Жетіген» Топтағы екі оқушының салмағын өлшеп, қосындысын табады. 3-топ – «Қобыз» Картоп пен сәбіздің массасын өлшеп, қанша килограмм артық немесе қанша кем екенін есептейді. |
ҚБ «Zip grede» бағдарламасында тексеріп «Жетіген» бағалау тақтасында көрсету. 1-3 жауап 1 балл 4-5 жауап 2 балл ҚБ «Бір ауыз сөзбен түйіндеу» әр топтан бір оқушы ауызша келесі топтарға кері байланыс жасайды. Дескриптор бойынша 2 балл |
Тест тапсырмалары, «Жетіген» бағалау тақтасы https://youtu.be/YHtpfO28SiE?si=0EGVTVO6NQhPNySb
|
|
|
Сергіту сәті (2 минут) «Нағыз қазақ домбыра» Домбыра — қазақ халқының ең кең тараған екі ішекті, көп пернелі музыкалық аспабы. |
Оқушылар мұғаліммен бірге «Жастар биі» күйін орындайды. |
|
Домбыра |
|
|
4. Талдау кезеңі (10 минут) Деңгейлік тапсырма Жеке жұмыс (топ мүшелеріне 4 нұсқада тапсырма беріледі, дәптерде орындайды) І нұсқа А. Теңдеудің түбірін тап: №643 18,08 – х = 10,7 Дескриптор 1.Белгісіз азайтқышты табады. 2.Ондық бөлшектерді азайтады. В. Өрнекті ықшамдап, оның мәнін тап: №644 20,1 + а + (5,38 +4,38), а = 0,098 Дескриптор 1.Өрнекті ықшамдайды. 2.Тиісті санды орнына қойып есептейді. С. №647 5,69 және 1,606 сандарының қосындысы мен 1,29 санының айырымы болатын өрнекті құрып, мәнін тап. Дескриптор 1.Өрнек құрастырады. 2.Өрнектің мәнін табады. Оқушылар орындап жатқанда қобыз туралы ақпарат беріледі. Қобыз – қазақтың ең көне аспаптарының бірі. Қобыздың мойны имек, шанағы ожау тәрізді қуыс, бет жағы ашық болады. Қобыздың ішегі мен садақ тәрізді ысқышы жылқының қылынан тағылады. |
А деңгейлік тапсырмадан бастап орындайды. І нұсқа А. Теңдеудің түбірін табады. 18,08 – х = 10,7 х = 18,08 – 10,7 х = 7,38 18,08 – 7,38 = 10,7
В. Өрнекті ықшамдап, оның мәнін тап: 20,1 + а + (5,38 +4,38) = 29,86 + 0,098 = 29,958 С. №647 5,69 + 1,606 – 1,29 = 6,006 Оқушылар орындап жатқанда қобыз туралы ақпарат алады. Қобызбен орындалған әуенді тыңдайды.
|
ҚБ «Қобыз» Қобыз ысқышындағы дескриптор бойынша бағалау, әр тапсырмаға 1 баллдан жалпы 3 балл
|
Таратпа деңгейлік тапсырмалар https://youtu.be/KfVgMg8lfqQ?si=F_gehEQO_WlEJ0F1
|
|
Сабақ соңы (10 минут) |
5. Жинақтау кезеңі (5 минут) «Пирамида» әдісі Тапсырма: Ондық бөлшектерді қосу немесе бір ондық бөлшектен екіншісін азайту алгоритмін құр. |
Оқушылар берілген түсініктеме бойынша алгоритмін (реттілігін) орналастырады.
|
ҚБ «Мотивация» мұғалім оқушыларға мотивация береді. |
Таратпа материал
|
|
|
6.Бағалау кезеңі (5 минут) Сабақтың табыс критерийі бойынша бағаланады. Сабақ басында әр оқушыға «Домбыра» бағалау парағы таратылған Үйге тапсырма №649 Рефлексия «Көңілді әуен» әдісі арқылы сабаққа рефлексия жасалады. Нота сызығына сабақты түсінгеніне қарай ноталарды орналастырады.
|
Оқушылар әр кезең сайын алған баллдары бойынша бағаланады. Үй тапсырмасын жазып алады. Оқушылар нота сызығына ноталарды орналастыру арқылы кері байланыс жасайды. |
ҚБ «Домбыра»
|
Жылжымалы бағалау парағы Оқулық Түрлі түсті ноталар |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ондық бөлшектерді қосу және азайту
Ондық бөлшектерді қосу және азайту
Абай облысы білім басқармасының Аягөз ауданы білім бөлімінің
«Е.Рахмадиев атындағы жалпы орта білім беретін мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
5.3В Ондық бөлшектер және
оларға амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бақытқызы
Анар |
|
|
Күні: |
05 ақпан
2024 жыл |
|
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: 11 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ондық бөлшектерді қосу және азайту |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.27 ондық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: ондық бөлшектерді қосып, азайтуды орындайды. Оқушылардың басым бөлігі:Ондық бөлшектерді қосып, азайтуға берілген өрнектерді ықшамдап, мәндерін табады. Кейбір оқушылар: Ондық бөлшектерді қосып, азайтуға өрнектер құрастырып, мәнін табады. |
|
|
Құндылық |
Ұлттық мүдде. Ұлттық мирасты, мәдениетті дәріптеу. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі(3минут) «Сәлем сөздің анасы» әдісі Мұғалім оқушыларды жаттығу мақсатымен таныстырады, жаттығу жүргізу арқылы жағымды психологиялық ахуал туғызады. Қазақ халқының амандасу салты туралы айтады. Бүгінгі сабақта Алматы қаласындағы Ықылас атындағы Халық музыка аспаптарының мұражайына виртуалды саяхат жасаймыз.
Топқа бөлу (2 минут) «Мұражайға билет» әдісі 1-топ – «Домбыра» 2-топ – «Жетіген» 3-топ – «Қобыз» Мұражай ХХ ғасырдың 80 жылдары құрылған. Келушілер үшін мұражайда 7 экспозициялық зал ашылған. Соның бірі ішекті аспаптарға арналған екен. Домбыра, жетіген, қобыз қазақтың ұлттық ішекті-шертпелі аспаптарына жатады. Өткенді пысықтау (3 минут) «Wordwall» платформасы, сұрақ-жауап әдісі Ондық бөлшектерді қосу және азайтуға қатысты сұрақ-жауап 1.Натурал сандарды қосу мен ондық бөлшектерді қосудың қандай ұқсастығы бар? 2.Ондық бөлшектерді қосқанда бірінші және екінші қосылғыштар қалай жазылады? 3.Қосындының мәніндегі үтірлерді қалай айырады? 4.Ондық бөлшектердің жазылуында үтірден кейінгі таңбалар саны әртүрлі болса не істеу қажет? 5.Ондық бөлшектерге қосудың қандай қасиеттері қоланылады? Жұптық жұмыс Үй тапсырмасын тексеру (4минут) «Ноутбук» әдісі №642 Есепті шығар және оған кері есеп құр Солтүстік Қазақстан облысының әр тұрғынына 54,9 м3 ағаш қоры келеді. Бұл Қазақстан бойынша орташа есеппен әр тұрғынға келетін ағаш қоры бөлігінен 34,1 м3 артық. Қазақстанның әр тұрғынына қанша текше метр ағаш қоры келеді? Дескриптор 1.Ондық бөлшектерді азайтады. 2.Кері есеп құрастырады. |
Оқушылар оң қолын көтеріп, көршісінің арқасынан қағып «Армысыз» дейді, сол қолдарын көтеріп, көршісінің арқасын қағып «Бармысыз» дейді. Екі қолдарын көтеріп «Тамаша!» деп шапалақтайды. Сабаққа қатысушыларға оң қолдарын жүрек тұсына қойып басын сәл иіп амандасады. Мұражайға виртуалды саяхат жасайды. Кассадан билет алады. Әркім өзінің билетіндегі жазылған атаулар бойынша үш топқа бөлінеді. 1-топ – «Домбыра» 2-топ – «Жетіген» 3-топ – «Қобыз» топтарына бөлініп отырады.
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Сұраққа жауап беретін оқушы аттары жазылған домбыралар бойынша таңдалады. Таңдалған оқушы тақырып бойынша сұрақтарға сәйкес жауапты таңдайды. Аттары жазылған домбыралар бойынша сабақ бойы әр оқушы өзін-өзі бағалап отырады. Қатар отырған екі оқушы бір-бірінің дәптерімен алмасады, алдарына берілген QR-код арқылы жауаптарын тексереді.
С Қ - ? 34,1 м3 артық Шешуі: 54,9 – 34,1 = 20,8 (м3) Жауабы: 20,8 м3
С Қ - 20,8 м3 ? артық Шешуі: 54,9 – 20,8 = 34,1 (м3) Жауабы: 34,1 м3 |
ҚБ «Мадақтау»
ҚБ Мақсатына қарай мұғалім кері байланыс жасайды. «Асығың алшысынан түссін!» Сұраққа дұрыс жауап берген оқушыға 1 балл ҚБ «Дескриптор бойынша бағалау» Әр қадамына 1 баллдан бағалайды (жалпы 2 балл). Смайликтер арқылы бірін бірі бағалайды. |
Т.Төреәлі орындауындағы «Ассалаумағалейкум» әні https://youtu.be/bzquu0XPbTk?si=W4hYuAxHLI9rqiFF Мұражай билеті Топ атаулары «Wordwall» платформасы
«Ноутбук» таратпа материал
|
|
Cабақтың ортасы
(23 минут) |
2.Түсіну кезеңі (6 минут) Жеке жұмыс «Zip grede» бағдарламасы бойынша тест 2 нұсқада беріледі Тест 1 нұсқа 1.Қосуды орында: 23,32 + 34,59 А)57,91 В)5791 С) 58,91 D)5891 Е) 57,81 2. Қосуды орында: 55,176 + 4,82 А) 95,996 В) 59,996 С) 59,258 D) 59996 Е) 95996 3. Азайтуды орында: 8,79 – 3,86 А) 593 B) 493 C) 5,93 D) 4,93 Е) 4,03 4. Азайтуды орында: 30,04 – 8,037 А) 21,003 B) 21003 C)22,003 D) 22003 Е) 22,017 5. Қосуды орында: 0,27 + 4,52 А) 3,79 B) 5,79 C) 497 D) 4,79 Е) 479 Оқушылар орындап жатқанда жетіген туралы ақпарат беріледі. Жетіген — жасалуы да, ойналу әдіс-тәсілі де өте күрделі аспап. Ертеректе ел арасында сақталған көне жетігеннің ішегі аттың қылынан тағылып, тиектің орнына асықтар пайдаланылатын болған. Аспаптың құлақ күйі осы асықтарды әрлі-берлі жылжыту арқылы келтірілген. Ішек сандары жетеу болғандықтан, аспап Жетіген аталған. 3.Қолдану кезеңі (5 минут) Топтық жұмыс «Ойлан, бірік, бөліс!» әдісі 1-топ – «Домбыра» Топ құрамындағы екі оқушының бойларының ұзындығының қосындысын тап. 2-топ – «Жетіген» Топтағы екі оқушының салмақтарының қосындысын тап. 3-топ – «Қобыз» Картоп пен сәбіздің массасының бір-бірінен қанша килограмм артық немесе қанша кем екенін есепте. Дескриптор 1.Арнайы құралдармен өлшейді. 2.Қосындысын немесе айырмасын табады. |
Тест тапсырмасын орындайды. Екі нұсқада беріледі. Ондық бөлшектерді анықтайды. Ондық бөлшектің бүтін және бөлшек бөлігін ажыратады. Ондық бөлшекті аралас сан түрінде жазады. Ондық бөлшектің үлес разрядтарын анықтайды. Жауаптары: 1.А 2.В 3.Д 4.С 5.Д Оқушылар орындап жатқанда жетіген туралы ақпарат алады. Жетігенде орындалған әуенді тыңдайды. Топпен жұмысты орындап. Әр топ оқушылары тақтаға шығып орындаған тапсырманы жазады. 1-топ – «Домбыра» Топтағы екі оқушының бойларының ұзындығын өлшеп, қосындысын табады. 2-топ – «Жетіген» Топтағы екі оқушының салмағын өлшеп, қосындысын табады. 3-топ – «Қобыз» Картоп пен сәбіздің массасын өлшеп, қанша килограмм артық немесе қанша кем екенін есептейді. |
ҚБ «Zip grede» бағдарламасында тексеріп «Жетіген» бағалау тақтасында көрсету. 1-3 жауап 1 балл 4-5 жауап 2 балл ҚБ «Бір ауыз сөзбен түйіндеу» әр топтан бір оқушы ауызша келесі топтарға кері байланыс жасайды. Дескриптор бойынша 2 балл |
Тест тапсырмалары, «Жетіген» бағалау тақтасы https://youtu.be/YHtpfO28SiE?si=0EGVTVO6NQhPNySb
|
|
|
Сергіту сәті (2 минут) «Нағыз қазақ домбыра» Домбыра — қазақ халқының ең кең тараған екі ішекті, көп пернелі музыкалық аспабы. |
Оқушылар мұғаліммен бірге «Жастар биі» күйін орындайды. |
|
Домбыра |
|
|
4. Талдау кезеңі (10 минут) Деңгейлік тапсырма Жеке жұмыс (топ мүшелеріне 4 нұсқада тапсырма беріледі, дәптерде орындайды) І нұсқа А. Теңдеудің түбірін тап: №643 18,08 – х = 10,7 Дескриптор 1.Белгісіз азайтқышты табады. 2.Ондық бөлшектерді азайтады. В. Өрнекті ықшамдап, оның мәнін тап: №644 20,1 + а + (5,38 +4,38), а = 0,098 Дескриптор 1.Өрнекті ықшамдайды. 2.Тиісті санды орнына қойып есептейді. С. №647 5,69 және 1,606 сандарының қосындысы мен 1,29 санының айырымы болатын өрнекті құрып, мәнін тап. Дескриптор 1.Өрнек құрастырады. 2.Өрнектің мәнін табады. Оқушылар орындап жатқанда қобыз туралы ақпарат беріледі. Қобыз – қазақтың ең көне аспаптарының бірі. Қобыздың мойны имек, шанағы ожау тәрізді қуыс, бет жағы ашық болады. Қобыздың ішегі мен садақ тәрізді ысқышы жылқының қылынан тағылады. |
А деңгейлік тапсырмадан бастап орындайды. І нұсқа А. Теңдеудің түбірін табады. 18,08 – х = 10,7 х = 18,08 – 10,7 х = 7,38 18,08 – 7,38 = 10,7
В. Өрнекті ықшамдап, оның мәнін тап: 20,1 + а + (5,38 +4,38) = 29,86 + 0,098 = 29,958 С. №647 5,69 + 1,606 – 1,29 = 6,006 Оқушылар орындап жатқанда қобыз туралы ақпарат алады. Қобызбен орындалған әуенді тыңдайды.
|
ҚБ «Қобыз» Қобыз ысқышындағы дескриптор бойынша бағалау, әр тапсырмаға 1 баллдан жалпы 3 балл
|
Таратпа деңгейлік тапсырмалар https://youtu.be/KfVgMg8lfqQ?si=F_gehEQO_WlEJ0F1
|
|
Сабақ соңы (10 минут) |
5. Жинақтау кезеңі (5 минут) «Пирамида» әдісі Тапсырма: Ондық бөлшектерді қосу немесе бір ондық бөлшектен екіншісін азайту алгоритмін құр. |
Оқушылар берілген түсініктеме бойынша алгоритмін (реттілігін) орналастырады.
|
ҚБ «Мотивация» мұғалім оқушыларға мотивация береді. |
Таратпа материал
|
|
|
6.Бағалау кезеңі (5 минут) Сабақтың табыс критерийі бойынша бағаланады. Сабақ басында әр оқушыға «Домбыра» бағалау парағы таратылған Үйге тапсырма №649 Рефлексия «Көңілді әуен» әдісі арқылы сабаққа рефлексия жасалады. Нота сызығына сабақты түсінгеніне қарай ноталарды орналастырады.
|
Оқушылар әр кезең сайын алған баллдары бойынша бағаланады. Үй тапсырмасын жазып алады. Оқушылар нота сызығына ноталарды орналастыру арқылы кері байланыс жасайды. |
ҚБ «Домбыра»
|
Жылжымалы бағалау парағы Оқулық Түрлі түсті ноталар |
шағым қалдыра аласыз



















