Таныстым:
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пәні: Математика
Тақырыбы: Ондық бөлшектерді қосу және азайту
|
Бөлім: |
5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Алиева Гүлжан Аманкулкызы |
|
|
Күні: |
31.01.2024ж |
|
|
Сынып: 5 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ондық бөлшектерді қосу және азайту |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.27 ондық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|||||||||
|
|
Оқушылармен амандасу, түгендеу, назарын
сабаққа аудару. Үй тапсырмасын сұрау. Жаңа тақырыпта ашу үшін сұрақ қою: Тапсырма. Берілген санды алдымен 0,8-ге арттырды, 0,32-ге кемітті, артынан 2,54-ге арттырды да, 3,2-ке кемітті, соңында, 9,601-ге арттырып, 34,39-ға кемітті. Нәтижесінде 55,111 шықты. Бастапқыда қандай сан берілді?
Оқушыларға сабақ тақырыбы мен сабақ мақсатын құруды ұсыну. |
Жинақтала ды,сабаққа ынталана-ды Тапсырма орындайды. |
Мадақ-тау әдісі арқылы бағаланады. |
|
|||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақ түсіндіру үшін BilimLand қосымшасы арқылы бейнематериал көрсету. Ондық бөлшектерді қосу үшін: 1) аттас разрядтарды бірінің астына бірі тұратындай (үтірдің астына үтір тура келетіндей) етіп баған түрінде жазу керек; 2) разрядтар бойынша қосуды орындау керек; 3) қосындыдағы үтірді қосылғыштардағы үтірдің астына қою керек. Ондық бөлшектерді азайту үшін ондық бөлшектерді қосу кезіндегі алгоритмін сақтап, азайту амалын орындау керек. Сабақты бекіту 1. Өрнек пен оның нәтижесінің арасындағы байланысты көрсет:
Деңгейлік тапсырмалар А деңгейі
В деңгейі
С деңгейі
Қабілетті оқушыларға арналған тапсырма: Координаталық сәуледе тышқан
координаталық сәуленің |
Жаңа сабақты мұқият тыңдап, түсінеді Тапсырма-ны өз беттерінше орындайды. Деңгейлік тапсырма-ларды орындайды. Шығарма-шылық тапсырма-ны орындайды. |
Смайлик арқылы бағала-нады. А деңгейі-не 1 балл, В деңгейі-не 2 балл, С деңгейі-не 3 балл беріледі. Дұрыс орында-ған оқушыға 3 балл беріледі. |
Интер-нет |
|||||||||
|
Сабақтың соңы |
Үй жұмысы: № есеп
Рефлексия: «Бестік» әдісі Оқушылар қағазға өз қолдарының саусақтарын айналдыра сызады. Әр саусақтың - өзінің орны/позициясы/ бар, сол бойынша ойларыңды жазыңдар.
|
Үй тапсырма-сымен танысады. Сабақта алған әсерімен бөліседі |
|
|
Таныстым:
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пәні: Математика
Тақырыбы: Ондық бөлшектерді қосу және азайту
|
Бөлім: |
5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Алиева Гүлжан Аманкулкызы |
|
|
Күні: |
31.01.2024ж |
|
|
Сынып: 5 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ондық бөлшектерді қосу және азайту |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.27 ондық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Оқушылармен амандасу, түгендеу, назарын
сабаққа аудару. Үй тапсырмасын сұрау. Жаңа тақырыпта ашу үшін сұрақ қою: Тапсырма. Берілген санды алдымен 0,8-ге арттырды, 0,32-ге кемітті, артынан 2,54-ге арттырды да, 3,2-ке кемітті, соңында, 9,601-ге арттырып, 34,39-ға кемітті. Нәтижесінде 55,111 шықты. Бастапқыда қандай сан берілді?
Оқушыларға сабақ тақырыбы мен сабақ мақсатын құруды ұсыну. |
Жинақтала ды,сабаққа ынталана-ды Тапсырма орындайды. |
Мадақ-тау әдісі арқылы бағаланады. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақ түсіндіру үшін BilimLand қосымшасы арқылы бейнематериал көрсету. Ондық бөлшектерді қосу үшін: 1) аттас разрядтарды бірінің астына бірі тұратындай (үтірдің астына үтір тура келетіндей) етіп баған түрінде жазу керек; 2) разрядтар бойынша қосуды орындау керек; 3) қосындыдағы үтірді қосылғыштардағы үтірдің астына қою керек. Ондық бөлшектерді азайту үшін ондық бөлшектерді қосу кезіндегі алгоритмін сақтап, азайту амалын орындау керек.
Сабақты бекіту 1. Өрнек пен оның нәтижесінің арасындағы байланысты көрсет:
Деңгейлік тапсырмалар А деңгейі
В деңгейі
С деңгейі
Қабілетті оқушыларға арналған тапсырма: Координаталық сәуледе тышқ Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Таныстым: Қазақстан
Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Момынай
жалпы орта білім беретін мектебі Бөлім:
5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар
қолдану Педагогтің Т.А.Ә.
Алиева Гүлжан Аманкулкызы Күні:
31.01.2024ж Сынып:
5 «Ә» Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: Сабақтың тақырыбы Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары 5.1.2.27 ондық бөлшектерді
қосу және азайтуды
орындау; Сабақтың мақсаты ондық бөлшектерді
қосу; ондық бөлшектерді қосу
алгоритмін есептер шығаруда қолдану.
Сабақтың
барысы Сабақтың кезеңі/ уақыт Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау
Ресурс тар
Оқушылармен амандасу, түгендеу, назарын
сабаққа аудару.
Үй
тапсырмасын сұрау. Жаңа тақырыпта ашу үшін
сұрақ қою: Тапсырма.
Берілген
санды алдымен 0,8-ге арттырды, 0,32-ге кемітті, артынан 2,54-ге
арттырды да, 3,2-ке кемітті, соңында, 9,601-ге арттырып, 34,39-ға
кемітті. Нәтижесінде 55,111 шықты. Бастапқыда
қандай сан
берілді?
Есеп
сұрағына жауап беру үшін не істеу қажет?
Оқушыларға сабақ тақырыбы мен сабақ мақсатын құруды
ұсыну. Жинақтала ды,сабаққа
ынталана-ды Тапсырма
орындайды. Мадақ-тау әдісі арқылы
бағаланады. Сабақтың
ортасы
Жаңа сабақ түсіндіру үшін BilimLand қосымшасы арқылы бейнематериал
көрсету.
Ондық бөлшектерді қосу үшін: 1) аттас разрядтарды бірінің
астына бірі тұратындай (үтірдің астына үтір тура келетіндей) етіп
баған түрінде жазу керек; 2) разрядтар бойынша қосуды орындау
керек; 3) қосындыдағы үтірді қосылғыштардағы үтірдің астына қою
керек.
Ондық бөлшектерді азайту
үшін ондық бөлшектерді қосу кезіндегі алгоритмін сақтап, азайту
амалын орындау керек. Сабақты
бекіту 1. Өрнек пен оның нәтижесінің
арасындағы байланысты көрсет: 6,347 +
0,8 7,19 –
0,832 10 – 3,
573 Жауап: 1 2 3
Деңгейлік
тапсырмалар
А
деңгейі Есептеңдер. 16,4 – 9,8
= 40.6 -
35.8
В
деңгейі Ең тиімді тәсілмен
есептеңдер. (4+1.8)
+2.2 (46.3 +18) +
4.7 С
деңгейі Жай бөлшекті ондық бөлшекке
айналдырыпалып, есептеңдер. (6.35 – 2.05 )+
Қабілетті оқушыларға
арналған тапсырма: Координаталық сәуледе тышқан
координаталық сәуленің Жаңа сабақты мұқият тыңдап,
түсінеді Тапсырма-ны өз беттерінше
орындайды. Деңгейлік тапсырма-ларды
орындайды. Шығарма-шылық тапсырма-ны
орындайды. Смайлик арқылы
бағала-нады. А деңгейі-не 1 балл, В
деңгейі-не 2 балл, С деңгейі-не 3 балл
беріледі. Дұрыс орында-ған оқушыға 3
балл беріледі. Интер-нет Сабақтың
соңы
Үй жұмысы:
№ есеп
Рефлексия: «Бестік»
әдісі
Оқушылар қағазға өз қолдарының
саусақтарын айналдыра сызады. Әр саусақтың - өзінің
орны/позициясы/ бар, сол бойынша ойларыңды
жазыңдар. Бас бармақ - мен үшін маңызды
және қызық Балан ұйрек – маған қиын
болды Ортан терек – мен жеткілікті
түсінбедім Шүлдір шүмек – менің
ұсынысым Кішкентай бөбек –менің көңіл
күйім Үй тапсырма-сымен
танысады. Сабақта алған әсерімен
бөліседі
Таныстым: Қазақстан
Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Момынай
жалпы орта білім беретін мектебі Бөлім:
5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар
қолдану Педагогтің Т.А.Ә.
Алиева Гүлжан Аманкулкызы Күні:
31.01.2024ж Сынып:
5 «А» Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: Сабақтың тақырыбы Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары 5.1.2.27 ондық бөлшектерді
қосу және азайтуды
орындау; Сабақтың мақсаты ондық бөлшектерді қосу;
(ЕБҚ) ондық бөлшектерді қосу
алгоритмін есептер шығаруда қолдану.
Сабақтың
барысы Сабақтың кезеңі/ уақыт Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау
Ресурс тар
Оқушылармен амандасу, түгендеу, назарын
сабаққа аудару.
Үй
тапсырмасын сұрау. Жаңа тақырыпта ашу үшін
сұрақ қою: Тапсырма.
Берілген
санды алдымен 0,8-ге арттырды, 0,32-ге кемітті, артынан 2,54-ге
арттырды да, 3,2-ке кемітті, соңында, 9,601-ге арттырып, 34,39-ға
кемітті. Нәтижесінде 55,111 шықты. Бастапқыда
қандай сан
берілді?
Есеп
сұрағына жауап беру үшін не істеу қажет?
Оқушыларға сабақ тақырыбы мен сабақ мақсатын құруды
ұсыну. Жинақтала ды,сабаққа
ынталана-ды Тапсырма
орындайды. Мадақ-тау әдісі арқылы
бағаланады. Сабақтың
ортасы
Жаңа сабақ түсіндіру үшін BilimLand қосымшасы арқылы бейнематериал
көрсету.
Ондық бөлшектерді қосу үшін: 1) аттас разрядтарды бірінің
астына бірі тұратындай (үтірдің астына үтір тура келетіндей) етіп
баған түрінде жазу керек; 2) разрядтар бойынша қосуды орындау
керек; 3) қосындыдағы үтірді қосылғыштардағы үтірдің астына қою
керек.
Ондық бөлшектерді азайту
үшін ондық бөлшектерді қосу кезіндегі алгоритмін сақтап, азайту
амалын орындау керек.
Сабақты
бекіту 1. Өрнек пен оның нәтижесінің
арасындағы байланысты көрсет: 6,347 + 0,8 7,19 – 0,832 10 – 3, 573
Жауап:
1
2
3
Деңгейлік
тапсырмалар
А
деңгейі
Есептеңдер.
16,4 –
9,8 =
40.6 -
35.8
В
деңгейі
Ең тиімді
тәсілмен есептеңдер.
(4+1.8)
+2.2
(46.3
+18) + 4.7 С
деңгейі
Жай
бөлшекті ондық бөлшекке айналдырыпалып,
есептеңдер.
(6.35 –
2.05 )+ Қабілетті оқушыларға
арналған тапсырма: Координаталық сәуледе тышқ | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||















