Таныстым:
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пәні: Математика
Тақырыбы: Ондық бөлшектерді қосу және азайту
|
Бөлім: |
5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Алиева Гүлжан Аманкулкызы |
|
|
Күні: |
05.02.2024ж |
|
|
Сынып: 5 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ондық бөлшектерді қосу және азайту |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.27 ондық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||||
|
|
Оқушылармен амандасу, түгендеу, назарын сабаққа аудару. Сабақ мақсаттарымен таныстыру. Үй жұмысын тексеру. |
Жинақтала ды,сабаққа ынталанады |
Оқушыларды мадақтау әдісі арқылы бағалайды. |
|
||||
|
Сабақтың ортасы |
Өткен сабақты пысықтау. Мысал. ⠀Бауыржан аға күнде ұлын мектепке апарып, содан соң жұмысына барады. Жалпы 16,3 км жол жүреді. Үйден мектепке дейінгі қашықтық 5,1 км болса, үйден жұмысқа дейінгі қашықтықты тап. ⠀Шешуі. Қозғалыс бағытының формуласын құрастыру қажет. Sүйден мектепке дейін + Sмектептен үйге дейін + Sүйден жұмысқа дейін = Sжалпы. ⠀Мұндағы S – арақашықтық. Сандық мәндерін апарып қой. 5,1 + 5,1 + Sүйден жұмысқа дейін = 16,3 10,2 + Sүйден жұмысқа дейін = 16,3 ⠀Белгісіз компонентті табу ережесін қолдан. Sүйден жұмысқа дейін = 16,3 – 10,2 ⠀Ондық бөлшектерді азайту ережесін қолдан. Sүйден жұмысқа дейін = 6,1 км Жауабы: 6,1 км.
Тапсырмалар орындау: №1. Әлияда 6,23 м таспа бар, ал Меруерттің таспасы одан 4,109 м қысқа. Екеуі таспаларын біріктіріп тігетін болса, пайда болған таспаның ұзындығы қандай болады? №2. Дәурен жанармай құю бекетінен көлігіне 18,03 л бензин құйғаннан соң, көлігінің багы толғанын байқады. Көлік багының сыйымдылығы 60 л болса, жанармай құю бекетіне дейін неше литр бензині болғанын тап. №3. Көлемі 3,63 л және 4,5 л болатын екі бөтелке май бар. Екі бөтелкедегі майдан бәліш пісіруге 1,04 л май жұмсалса, неше литр май қалғанын тап. №4. Ерлан аға күнде ұлын мектепке апарып, содан соң жұмысына барады. Жалпы 10,3 км жол жүреді. Үйден мектепке дейінгі қашықтық 4,67 км болса, үйден жұмысқа дейінгі қашықтықты тап. №5. Қате теңдікті тап.
№6. Ең үлкен және ең кіші мәннің айырмасын тап. Өрнек құрастыр.
|
Алдыңғы сабақта алған білімдерін еске түсіреді. Мысалдарды көшіріп жазады Тапсырмаларды өз бетінше, толық орындайды. Есепті оқушылар дәптерлерінде бағандап
орындап алып, тақтаға шығып қатесін
түзейді. |
Әрбір дұрыс жауапқа 1 балл қойылады және есептің күрделілігіне қарай балл жоғарылайды. |
|
||||
|
Сабақтың соңы |
Үй жұмысы: № есеп
Рефлексия: Бүгінгі сабақ Сізге қаншалықты түсінікті / түсініксіз/ болды? - Оқыту кезеңіндегі іс-әрекеттер қаншалықты қиын/жеңіл/ болды? - Бүгінгі тақырып бойынша өзіңізге берер бағаңыз. |
Үй тапсырмасымен танысады. |
|
Матема-тика 5- сынып (2-бөлім) Т.А. Алдамұратова |
Таныстым:
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пәні: Математика
Тақырыбы: Ондық бөлшектерді қосу және азайту
|
Бөлім: |
5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Алиева Гүлжан Аманкулкызы |
|
|
Күні: |
05.02.2024ж |
|
|
Сынып: 5 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ондық бөлшектерді қосу және азайту |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.27 ондық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Оқушылармен амандасу, түгендеу, назарын сабаққа аудару. Сабақ мақсаттарымен таныстыру. Үй жұмысын тексеру. |
Жинақтала ды,сабаққа ынталанады |
Оқушыларды мадақтау әдісі арқылы бағалайды. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Өткен сабақты пысықтау. Мысал. ⠀Бауыржан аға күнде ұлын мектепке апарып, содан соң жұмысына барады. Жалпы 16,3 км жол жүреді. Үйден мектепке дейінгі қашықтық 5,1 км болса, үйден жұмысқа дейінгі қашықтықты тап. ⠀Шешуі. Қозғалыс бағытының формуласын құрастыру қажет. Sүйден мектепке дейін + Sмектептен үйге дейін + Sүйден жұмысқа дейін = Sжалпы. ⠀Мұндағы S – арақашықтық. Сандық мәндерін апарып қой. 5,1 + 5,1 + Sүйден жұмысқа дейін = 16,3 10,2 + Sүйден жұмысқа дейін = 16,3 ⠀Белгісіз компонентті табу ережесін қолдан. Sүйден жұмысқа дейін = 16,3 – 10,2 ⠀Ондық бөлшектерді азайту ережесін қолдан. Sүйден жұмысқа дейін = 6,1 км Жауабы: 6,1 км.
Тапсырмалар орындау: №1. Әлияда 6,23 м таспа бар, ал Меруерттің таспасы одан 4,109 м қысқа. Екеуі таспаларын біріктіріп тігетін болса, пайда болған таспаның ұзындығы қандай болады? №2. Дәурен жанармай құю бекетінен көлігіне 18,03 л бензин құйғаннан соң, көлігінің багы толғанын байқады. Көлік багының сыйымдылығы 60 л болса, жанармай құю бекетіне дейін неше литр бензині болғанын тап. №3. Көлемі 3,63 л және 4,5 л болатын екі бөтелке май бар. Екі бөтелкедегі майдан бәліш пісіруге 1,04 л май жұмсалса, неше литр май қалғанын тап. №4. Ерлан аға күнде ұлын мектепке апарып, содан соң жұмысына барады. Жалпы 10,3 км жол жүреді. Үйден мектепке дейінгі қашықтық 4,67 км болса, үйден жұмысқа дейінгі қашықтықты тап. №5. Қате теңдікті тап.
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













