Таныстым:
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пәні: Математика
Тақырыбы: Ондық бөлшектерді координаталық сәуледе кескіндеу. Ондық бөлшектерді салыстыру
|
Бөлім: |
5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Алиева Гүлжан Аманкулкызы |
|
|
Күні: |
30.01.2024ж |
|
|
Сынып: 5 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ондық бөлшектерді салыстыру |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.26 ондық бөлшектерді салыстыру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Оқушылармен амандасу, түгендеу, назарын
сабаққа аудару Үй тапсырмасын сұрау. |
Жинақтала ды,сабаққа ынталанады |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
Өткен сабақты еске түсіру: Координаталық сәуледе үлкен ондық бөлшек оң жақта, ал одан кішісі сол жақта кескінделеді. Ондық бөлшектерді разрядтары бойынша салыстыру үшін: 1. бүтін бөліктерін салыстырамыз: қайсысының бүтін бөлігі үлкен болса, сол ондық бөлшек үлкен; 2. егер бүтін бөліктері тең болса, ондық үлестерін салыстырамыз: қайсысының ондық үлесі үлкен болса, сол ондық бөлшек үлкен т.с.с. жалғастыра береміз. Мысалы, 2,31 < 3,1 (себебі, 2 < 3), 7,38 > 7 < 291 (себебі, ондық үлестері бойынша салыстарғанда 3 > 2) Тапсырмалар №1. Көптеген аурулардың себепкері жайсыз экологиялық жағдайлар болып табылады- ауаның, судың, топырақтың ластануы. Мысалы,ауаның ластануы Зауыт үстінде - 0,86 Қаланың үстінде – 0,129 Ауылдың үстінде –0,01 Өзен,көлдердің үстінде – 0,001 Орманның үстінде – 0,0003 Сандарды өсу ретімен орналастырып,қай жердің экологиялық жағдайы жағымды екенін анықта. №2. Жұлдызшаларды теңсіздіктер тура болатындай етіп, цифрлармен ауыстыр. 1) 5,0* >5,08 2) 8,2*8>8,278 3) 2,278<2,*96 4) 99.12>99,*5 5) 53,18<53,*0 6) 111,830<111,*20 №3. Жұлдызшаның орнына қос теңсіздікті қанағаттандыратындай цифрды қойып жазыңдар? 1) 2,025<2,*62<2,*45 2) 0,879<0,8* < 0,*78 3) 2,576 <*,315 <*,111 4) 3,1358<3,1*45<3,1*67 №4. Салыстырыңдар: 0,27 мен 0,23, 37,35 пен 38,35. №5. Жұлдызшаларды теңсiздiктер тура болатындай етiп, цифрлармен ауыстырыңдар: 1) 8‚1 * > 6,65; 2) 11,85 < 11, * 2; 3) 32,25 > 32, * 5; Дескриптор: -Жұлдызшалардың орнына сәйкес цифрларды қояды; - бүтін бөліктері бірдей сандарды салыстырады; - бүтін бөліктері әртүрлі сандарды салыстырады Шығармашылық жұмыс 1) 28-ші Бүкіләлемдік қысқы Универсиада Алматы қаласында 2017 жылы 29-шы қаңтар мен 8-ші ақпан аралығында өтті. Онда Қазақстандық Фристайлшылар Бағлан Іңкәрбек пен Жанбота Алдабергенова командалық ойында 167,05 ұпайға ие болды, ал Қытай командасы 113,02 ұпаймен жарысты аяқтады. Қай елдің нәтижесі жоғары? 2) Могулшылардың жинаған ұпайлары: Юлия Галышева(Казахстан)-73,8, Анастасия Первушина(Россия)-67,13 және Катарине Рамзауер (Австрия)-52,05. Қай елдің ойыншысы бірінші орында? |
Өткен сабақта білгендерімен бөліседі Тапсырмаларды толық орындайды Жұлдызшалардың орнына керекті сандарды қояды. Салыстырады |
Әр дұрыс жауапқа 1 балл Әрбір дұрыс жауапқа 1 бал |
|
|
Сабақтың соңы |
Үй жұмысы: № есеп Рефлексия - Бүгінгі сабақта кімнің жауабы саған жаңа сабақты жақсы түсінуге әсер етті? - Бүгінгі сабақтың мақсаты қандай болды? - Сабақ мақсатына жеттім деп ойлайсың ба? Жепесең неліктен?
|
Үй жұмысымен танысадыСабаққа қорытынды жасайды |
|
|
Таныстым:
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пәні: Математика
Тақырыбы: Ондық бөлшектерді координаталық сәуледе кескіндеу. Ондық бөлшектерді салыстыру
|
Бөлім: |
5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Алиева Гүлжан Аманкулкызы |
|
|
Күні: |
30.01.2024ж |
|
|
Сынып: 5 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ондық бөлшектерді салыстыру |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.26 ондық бөлшектерді салыстыру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Оқушылармен амандасу, түгендеу, назарын
сабаққа аудару Үй тапсырмасын сұрау. |
Жинақтала ды,сабаққа ынталанады |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Өткен сабақты еске түсіру: Координаталық сәуледе үлкен ондық бөлшек оң жақта, ал одан кішісі сол жақта кескінделеді. Ондық бөлшектерді разрядтары бойынша салыстыру үшін: 1. бүтін бөліктерін салыстырамыз: қайсысының бүтін бөлігі үлкен болса, сол ондық бөлшек үлкен; 2. егер бүтін бөліктері тең болса, ондық үлестерін салыстырамыз: қайсысының ондық үлесі үлкен болса, сол ондық бөлшек үлкен т.с.с. жалғастыра береміз. Мысалы, 2,31 < 3,1 (себебі, 2 < 3), 7,38 > 7 < 291 (себебі, ондық үлестері бойынша салыстарғанда 3 > 2) Тапсырмалар №1. Көптеген аурулардың себепкері жайсыз экологиялық жағдайлар болып табылады- ауаның, судың, топырақтың ластануы. Мысалы, ауаның ластануы Зауыт үстінде - 0,86 Қаланың үстінде – 0,129 Ауылдың үстінде –0,01 Өзен,көлдердің үстінде – 0,001 Орманның үстінде – 0,0003 Сандарды өсу ретімен орналастырып,қай жердің экологиялық жағдайы жағымды екенін анықта. №2. Жұлдызшаларды теңсіздіктер тура болатындай етіп, цифрлармен ауыстыр. 1) 5,0* >5,08 2) 8,2*8>8,278 3) 2,278<2,*96 4) 99.12>99,*5 5) 53,18<53,*0 6) 111,830<111,*20 №3. Жұлдызшаның орнына қос теңсіздікті қанағаттандыратындай цифрды қойып жазыңдар? 1) 2,025<2,*62<2,*45 2) 0,879<0,8* < 0,*78 3) 2,576 <*,315 <*,111 4) 3,1358<3,1*45<3,1*67 №4. Салыстырыңдар: 0,27 мен 0,23, 37,35 пен 38,35. №5. Жұлдызшаларды теңсiздiктер тура болатындай етiп, цифрлармен ауыстырыңдар: 1) 8‚1 * > 6,65; 2) 11,85 < 11, * 2; 3) 32,25 > 32, * 5; Дескриптор: -Жұлдызшалардың орнына сәйкес цифрларды қояды; - бүтін бөліктері бірдей сандарды салыстырады; - бүтін бөліктері әртүрлі сандарды салыстырады Шығармашылық жұмыс 1) 28-ші Бүкіләлемдік қысқы Универсиада Алматы қаласында 2017 жылы 29-шы қаңтар мен 8-ші ақпан аралығында өтті. Онда Қазақстандық Фристайлшылар Бағлан Іңкәрбек пен Жанбота Алдабергенова командалық ойында 167,05 ұпайға ие болды, ал Қытай командасы 113,02 ұпаймен жарысты аяқтады. Қай елдің нәтижесі жоғары? 2) Могулшылардың жинаған ұпайлары: Юлия Галышева(Казахстан)-73,8, Анастасия Первушина(Россия)-67,13 және Катарине Рамзауер (Австрия)-52,05. Қай елдің ойыншысы бірінші орында? ЕБҚ оқушыға тапсырма:
|
Өткен сабақта білгендерімен бөліседі Тапсырмаларды толық орындайды Жұлдызшалардың орнына керекті сандарды қояды. Салыстырады |
Әр дұрыс жауапқа 1 балл Әрбір дұрыс жауапқа 1 бал |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың
соңы Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Таныстым: Қазақстан
Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Момынай
жалпы орта білім беретін мектебі Бөлім:
5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар
қолдану Педагогтің Т.А.Ә.
Алиева Гүлжан Аманкулкызы Күні:
30.01.2024ж Сынып:
5 «Ә» Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: Сабақтың тақырыбы Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
5.1.2.26 ондық бөлшектерді
салыстыру; Сабақтың мақсаты
ондық бөлшектерді
салыстыру;
Сабақтың
барысы Сабақтың кезеңі/ уақыт Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау
Ресурс тар
Оқушылармен амандасу, түгендеу, назарын
сабаққа аудару
Үй
тапсырмасын сұрау. Жинақтала ды,сабаққа
ынталанады Сабақтың
ортасы
Өткен сабақты еске
түсіру:
Координаталық сәуледе
үлкен ондық бөлшек оң жақта, ал одан кішісі сол жақта
кескінделеді. Ондық бөлшектерді разрядтары
бойынша салыстыру үшін: 1. бүтін бөліктерін салыстырамыз:
қайсысының бүтін бөлігі үлкен болса, сол ондық бөлшек үлкен; 2.
егер бүтін бөліктері тең болса, ондық үлестерін салыстырамыз:
қайсысының ондық үлесі үлкен болса, сол ондық бөлшек үлкен т.с.с.
жалғастыра береміз. Мысалы, 2,31 < 3,1 (себебі, 2
< 3), 7,38 > 7 < 291 (себебі, ондық үлестері бойынша
салыстарғанда 3 > 2)
Тапсырмалар №1.
Көптеген аурулардың себепкері жайсыз экологиялық
жағдайлар болып табылады- ауаның, судың, топырақтың
ластануы. Мысалы,ауаның
ластануы Зауыт үстінде -
0,86 Қаланың үстінде –
0,129 Ауылдың үстінде
–0,01 Өзен,көлдердің үстінде –
0,001 Орманның үстінде –
0,0003 Сандарды өсу ретімен
орналастырып,қай жердің экологиялық жағдайы жағымды екенін
анықта.
№2.
Жұлдызшаларды теңсіздіктер тура болатындай етіп, цифрлармен
ауыстыр.
1) 5,0* >5,08 2)
8,2*8>8,278 3) 2,278<2,*96
4) 99.12>99,*5 5)
53,18<53,*0 6) 111,830<111,*20
№3.
Жұлдызшаның орнына қос теңсіздікті қанағаттандыратындай
цифрды қойып жазыңдар?
1) 2,025<2,*62<2,*45 2)
0,879<0,8* < 0,*78
3) 2,576 <*,315 <*,111
4) 3,1358<3,1*45<3,1*67
№4.
Салыстырыңдар: 0,27 мен 0,23, 37,35 пен
38,35. №5.
Жұлдызшаларды теңсiздiктер тура болатындай етiп, цифрлармен
ауыстырыңдар: 1) 8‚1 * > 6,65; 2) 11,85 < 11, * 2; 3) 32,25 >
32, * 5; Дескриптор: -Жұлдызшалардың орнына сәйкес
цифрларды қояды; - бүтін бөліктері бірдей
сандарды салыстырады;
- бүтін бөліктері әртүрлі сандарды
салыстырады
Шығармашылық жұмыс 1)
28-ші Бүкіләлемдік қысқы Универсиада Алматы қаласында 2017
жылы 29-шы қаңтар мен 8-ші ақпан аралығында өтті. Онда Қазақстандық
Фристайлшылар Бағлан Іңкәрбек пен Жанбота Алдабергенова командалық
ойында 167,05 ұпайға ие болды, ал Қытай командасы 113,02 ұпаймен
жарысты аяқтады. Қай елдің нәтижесі
жоғары? 2)
Могулшылардың жинаған ұпайлары: Юлия Галышева(Казахстан)-73,8,
Анастасия Первушина(Россия)-67,13 және Катарине Рамзауер
(Австрия)-52,05. Қай елдің ойыншысы бірінші
орында? Өткен сабақта білгендерімен
бөліседі Тапсырмаларды толық
орындайды Жұлдызшалардың орнына керекті
сандарды қояды. Салыстырады Әр дұрыс жауапқа 1
балл Әрбір дұрыс жауапқа 1
бал Сабақтың
соңы Үй
жұмысы: № есеп Рефлексия - Бүгінгі сабақта кімнің
жауабы саған жаңа сабақты жақсы түсінуге әсер
етті? - Бүгінгі сабақтың мақсаты
қандай болды? - Сабақ мақсатына жеттім деп
ойлайсың ба? Жепесең неліктен?
Үй жұмысымен танысадыСабаққа
қорытынды жасайды
Таныстым: Қазақстан
Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Момынай
жалпы орта білім беретін мектебі Бөлім:
5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар
қолдану Педагогтің Т.А.Ә.
Алиева Гүлжан Аманкулкызы Күні:
30.01.2024ж Сынып:
5 «А» Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: Сабақтың тақырыбы Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
5.1.2.26 ондық бөлшектерді
салыстыру; Сабақтың мақсаты
ондық бөлшектерді салыстыру;
(ЕБҚ)
Сабақтың
барысы Сабақтың кезеңі/ уақыт Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау
Ресурс тар
Оқушылармен амандасу, түгендеу, назарын
сабаққа аудару
Үй
тапсырмасын сұрау. Жинақтала ды,сабаққа
ынталанады Сабақтың
ортасы
Өткен сабақты еске
түсіру:
Координаталық сәуледе
үлкен ондық бөлшек оң жақта, ал одан кішісі сол жақта
кескінделеді. Ондық бөлшектерді разрядтары
бойынша салыстыру үшін: 1. бүтін бөліктерін салыстырамыз:
қайсысының бүтін бөлігі үлкен болса, сол ондық бөлшек үлкен; 2.
егер бүтін бөліктері тең болса, ондық үлестерін салыстырамыз:
қайсысының ондық үлесі үлкен болса, сол ондық бөлшек үлкен т.с.с.
жалғастыра береміз. Мысалы, 2,31 < 3,1 (себебі, 2
< 3), 7,38 > 7 < 291 (себебі, ондық үлестері бойынша
салыстарғанда 3 > 2)
Тапсырмалар №1.
Көптеген аурулардың себепкері жайсыз экологиялық
жағдайлар болып табылады- ауаның, судың, топырақтың
ластануы. Мысалы, ауаның
ластануы Зауыт үстінде -
0,86 Қаланың үстінде –
0,129 Ауылдың үстінде
–0,01 Өзен,көлдердің үстінде –
0,001 Орманның үстінде –
0,0003 Сандарды өсу ретімен
орналастырып,қай жердің экологиялық жағдайы жағымды екенін
анықта.
№2.
Жұлдызшаларды теңсіздіктер тура болатындай етіп, цифрлармен
ауыстыр.
1) 5,0* >5,08 2)
8,2*8>8,278 3) 2,278<2,*96
4) 99.12>99,*5 5)
53,18<53,*0 6) 111,830<111,*20
№3.
Жұлдызшаның орнына қос теңсіздікті қанағаттандыратындай
цифрды қойып жазыңдар?
1) 2,025<2,*62<2,*45 2)
0,879<0,8* < 0,*78
3) 2,576 <*,315 <*,111
4) 3,1358<3,1*45<3,1*67
№4.
Салыстырыңдар: 0,27 мен 0,23, 37,35 пен
38,35. №5.
Жұлдызшаларды теңсiздiктер тура болатындай етiп, цифрлармен
ауыстырыңдар: 1) 8‚1 * > 6,65; 2) 11,85 < 11, * 2; 3) 32,25 >
32, * 5; Дескриптор: -Жұлдызшалардың орнына сәйкес
цифрларды қояды; - бүтін бөліктері бірдей
сандарды салыстырады;
- бүтін бөліктері әртүрлі сандарды
салыстырады
Шығармашылық жұмыс 1)
28-ші Бүкіләлемдік қысқы Универсиада Алматы қаласында 2017
жылы 29-шы қаңтар мен 8-ші ақпан аралығында өтті. Онда Қазақстандық
Фристайлшылар Бағлан Іңкәрбек пен Жанбота Алдабергенова командалық
ойында 167,05 ұпайға ие болды, ал Қытай командасы 113,02 ұпаймен
жарысты аяқтады. Қай елдің нәтижесі
жоғары? 2)
Могулшылардың жинаған ұпайлары: Юлия Галышева(Казахстан)-73,8,
Анастасия Первушина(Россия)-67,13 және Катарине Рамзауер
(Австрия)-52,05. Қай елдің ойыншысы бірінші
орында?
ЕБҚ оқушыға
тапсырма:
Өткен сабақта білгендерімен
бөліседі Тапсырмаларды толық
орындайды Жұлдызшалардың орнына керекті
сандарды қояды. Салыстырады Әр дұрыс жауапқа 1
балл Әрбір дұрыс жауапқа 1
бал Сабақтың
соңы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














