Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Заки Ахметов атындағы №16 орта мектебі» КММ
Математика
5 сынып
Тексерілді: |
Мектеп: Заки Ахметов атындағы №16 орта мектебі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
Мұғалім: Жанахметова А.М |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 5 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың оқу мақсаттары: |
5.1.2.25. бөлшектерді бір жазылу түрінен басқа жазылу түріне ауыстыру; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Ереже арқылы ондық бөлшекті жай бөлшекке, жай бөлшекті ондық бөлшекке айналдыра алады; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқушылардың басым бөлігі: Ондық бөлшекті жай бөлшекке, жай бөлшекті ондық бөлшекке айналдыра алады; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Кейбір оқушылар: Ондық бөлшекті жай бөлшекке,жай бөлшекті ондық бөлшекке айналдыра алады,өзін-өзі тексере алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі: |
1. Білу, түсіну. Аралас сандарды ондық бөлшекке айналдырады; 2. Қолдану.Жай бөлшектерді қысқартып,ондық бөлшек түрінде жазады; 3. Талдау. Өрнектегі ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдырып, өрнектің мәнін табады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
Ынтымақтастық: жақсы қарым-қатынас орнату, топпен жұмыс жасап, бір-бірін сыйлау, математикалық сауаттылыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс: |
Қазақ тілі пәні бойынша сұрақтарға жауап айтқанда өз ойларын жеткізу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім: |
Ондық бөлшектерді жай бөлшекке, жай бөлшекті ондық бөлшекке айналдыруға есептер шығарып келеді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңдері |
Жоспарланған жұмыс |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы (2-5 минут) |
Оқушылардың сабаққа дайындығы.Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. Шаттық шеңбер бірімізге жылы лебізімізді арнау. Айнымалы бекет. Үй тапсырмасын тексеру. |
слайд |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы (6-35 минут) |
Естеріңе түсіріңдер! (2 мин)
№1 Тапсырма.Кестені толтырыңдар!( 5мин)
№2 Тапсырма. Жай бөлшектерді қысқартып,сонан соң ондық бөлшек түрінде жазыңыздар: (10 мин)
№3 Тапсырма.Өрнектегі ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдырып, өрнектің мәнін табыңыздар: (10 мин)
|
слайд |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы (36-40 минут) |
Рефлексия
Үйге тапсырма!№740, 741,742 |
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың материалды үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
||||||||||||||||||||
Саралау 1-тапсырма Көбірек көмек қажет ететін оқушы үшін: Аралас сандарды ондық бөлшекке айналдырып беремін. Орташа көмек қажет ететін оқушыға: Есептердің шығару жолына нұсқаулық көрсетемін Көмекті аз қажет ететін оқушы: Берілген есепке қысқаша түсініктеме беремін. 2-тапсырма Көбірек көмек қажет ететін оқушы үшін: Жай бөлшекті қысқартып беремін Орташа көмек қажет ететін оқушыға: Жай бөлшекті ондық бөлшекке келтіріп беремін Көмекті аз қажет ететін оқушы: Берілген есептің бастамасын айтамын. 3-тапсырма Көбірек көмек қажет ететін оқушы үшін: Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдырып беремін Орташа көмек қажет ететін оқушыға: Ортақ бөлімге келтіріп беремін Көмекті аз қажет ететін оқушы: Берілген есепке қысқаша түсініктеме беремін. |
|
Қауіпсіздік ережесі ескертілді |
||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлекция |
Сабақ мақсаттары қол жетімді болды. Оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді. Сабақ барысында саралау өз деңгейінде дұрыс жүрді. Сабақ жоспарынан ауытқымай, уақыт тиімді пайдаланылды. |
|||||||||||||||||||||
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: ұйымдастыру барысында «Ондық бөлшекті жай бөлшек » тақырыбына есептер шығару оқушылардың қызығушылықтарын арттырды 2: Жай бөлшектерді қысқартып оқушылар сабақ барысында жинақтаған білімдерін қорытып көрсете білді
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне
не оң ықпал етер еді?(оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?< Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |