Бөлімі:
Ондық бөлшектер және оларға
амалдар қолдану
|
Мектеп: "Жүсіпбек Аймауытұлы атындағы
негізгі мектебі" КММ
|
Педагогтің аты-жөні:
|
|
Күні:
|
|
Сыныбы: 5
|
Қатысушылар саны: Қатыспағандар
саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Ондық бөлшекті ондық бөлшекке
бөлу
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу
мақсаты
|
5.1.2.30
Ондық бөлшекті натурал санға
және ондық бөлшекке бөлу орындау;
|
Сабақтың мақсаты:
|
Барлық
оқушылар:
- Ондық бөлшекті натурал санға
және ондық бөлшекке бөлу әдісін біледі
Оқушылардың
көпшілігі:
- Ондық бөлшекті натурал санға
және ондық бөлшекке бөлуді орындай алады
Кейбір
оқушылар: Ондық бөлшекті натурал санға
және ондық бөлшекке бөлуді күрделі жағдайлар үшін дұрыс
орындайды
|
Бағалау критерийлері
|
- Ондық бөлшекті натурал санға
және ондық бөлшекке бөлу әдісін біледі
- Ондық бөлшекті натурал санға
және ондық бөлшекке бөлуді орындай алады
|
Сабақ
кезеңі/Уақыты
|
Педагогтің
іс-әрекеті
|
Оқушының
іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту.
5 мин.
|
Ұйымдастыру:
Оқушылармен сәлемдесу,
сыныптағы қажеттілікті түгелдеу. Бүгінгі сабақтың мақсатын қысқаша
айтып өтемін.
Психологиялық
ахуал:
Қане, біздер ойлайық,
Ойымызды жинайық.
Қандай есеп болса
да,
Шешпей оны
қоймайық.
Үй
тапсырмасын тексеру
үшін « Жолдың шетіндегі
таңбалар» әдісін қолданамын. Оқушы үй
тапсырмасына қатысты дәптердің шетінде
«Ж»- жеңіл, «Қ» қиын, «К» - күмән тудырады деп таңба
қалдыруды сұранамын, мұғалім сабақтың басталуына дейін әрбір
оқушының проблемаларын көруге, ал оқушы рефлексия жасауға
үйренеді.
|
Үй жұмыстың шешімі тақтада
көрсетіледі, оқушы өзінің қателерін
анықтайды.
|
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде
белсенділік танытқан оқушыға
«Мадақтау сөз»
әдісі арқылы бағалайды:
«Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы!
Талпын!»
Оқушылар дәптерлеріне әр
есептің тұсына (-;+) арқылы өзін-өзі
бағалайды.
|
|
3
мин
|
Өткен сабақты
пысықтау Тест:
-
5:0,5
-
60:1,2
-
24:0,6
-
15:7,5
-
3:0,3
-
20:4,4
-
8 : 0,01
-
8:0,8
|
Планшет пайдаланып,
Learningapps сайт кіріп оқушы сұрақтарға жауап
береді.
Өткен тақырып бойынша қайталау
жасайды.
|
Дескриптор
- ондық бөлшектерді натурал
сандарға бөлу
- жауабын
жазады
|
Планшет,
Learningapps:
https://learningapps.org/display?v=p9bxpcg2c24
|
Сабақтың ортасы
5
мин.
Жеке жұмыс
5 мин.
5мин.
|
-
Тақтамен
жұмыс
II . Карточкамен Жұмыс
(жеке жұмыс)
III
. Жұптар
ойыны
|
Тақтада әуешарлары ілініп
тұрады. Әуешарларда тапсырма берілген.
Түсінбеген тапсырмасын
сұрап.
Берілген тапсырма бойынша өз ойын ортаға салып,
пікірін білдіреді,
талдау жасайды.
Learningapps сайт кіріп оқушы.
Жұптар ойыныңда ұяшықтар берілген тапсырмалардың жауаптарың
табады.
|
Дескриптор:
- ондық бөлшектерді натурал
сандарға бөлу
- ондық бөлшектерді ондық
бөлшекке бөлу
- жауабын
жазады
Бағалау:
Әрбір дұрыс жауапка 1 балл
қойылады
|
Қағаз, А5,
тақта
Интереактивті
тақта
Learningapps:
https://learningapps.org/display?v=p70e9utzn24
|
Сергіту
сәті
5
мин
|
3д
голограмма
|
Телефон мен ютубқа кіреді, 3д
голограмм видео қосады. 3д пластик қағазды соткаға
қояды.
|
|
Ютуб:
https://youtu.be/bB_uFPABw98?si=6VlPOXOrwIxyu8-C
|
Жеке жұмыс.
10
мин.
|
VI. Теңдеуді
шешіңдер:
Тиімділігі: Оқылым мен айтылым дағдысы
қалыптасады.
Саралау: Бұл тапсырмада
саралаудың «Диалог және қолдау
көрсету» тәсілі көрініс
табады.
V. Жұбың
табыңыз
|
Берілген тапсырманы кітаппен
бойынша есепті орындайды
Learningapps сайт кіріп оқушы.
Жұбың табыңыз ұяшықтардың берілген тапсырмалардың жауаптарың
табады.
|
Дескриптор:
- теңдеудің ондық бөлшектерді натурал
сандарға бөлу;
- теңдеудің мәнін
табады;
Бағалау:
Әрбір дұрыс жауапка 1 балл
қойылады
|
Интереактивті
тақта
Learningapps: https://learningapps.org/display?v=pm7jcysgk24
|
Сабақтың соңы.
5 мин
Рефлексия
2 мин
|
Қорытынды:
Оқушыға тақырыпқа қатысты 10
есеп дайындайды.
Үй жұмысы:
710
Рефлекция: «Винни пух»
әдісі
|
Оқушылар өздерінің тақырып
бойынша оқып, зерделегенін тұжырымдайды.
Мақсаты: Өз ойын айтып, сабақты бекіту,
қорытындылау.
|
Дескриптор:
-есептерді шығарады Бағалау: сол
арқылы оқушылар өздерінің сабақта қаншалықты сабақты орындап
отырғанын анық біле алады.
|
Интереактивті
тақта
Wordwall:
https://wordwall.net/resource/68520134/copy-of-%d1%82%d0%b5%d1%81%d1%82-%d0%be%d0%bd%d0%b4%d1%8b%d2%9b-%d0%b1%d3%a9%d0%bb%d1%88%d0%b5%d0%ba%d1%82%d0%b5%d1%80%d0%b4%d1%96-%d0%b1%d3%a9%d0%bb%d1%83#
|