|
Білім беру ұйымының атауы |
«Бөлек батыр атындағы орта мектебі» КММ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Менің отбасым және достарым |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ерғазы Перизат Бекенқызы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№45 сабақ. Ондықтармен санау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.1.4 санаудың ірі бірлігі ондықты құрастыру, 100- ге дейін ондықтармен санау, жазу және салыстыру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ондықтармен қалай санауды үйренеді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру .Оқушылармен амандасу 2.Оқушыларды түгендейді 3.Көңіл - күйіміз қалай? 4.Ендеше сабағымызды бастайық Өткенді пысықтау «10 – ға дейінгі сандарды қосу және азайту » 6 + 1 + 3 = 10 4 + 4 + 2 = 10 3 + 3 + 4 = 10 5 + 2 + 3 = 10 2 + 4 + 4 = 10 3 + 4 + 3 = 10 Жаңа тақырып Тақырыпты ашу 1 - ден 10 - ға дейінгі сандарды тура және кері ретпен ата. 10, 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90, 100 сандарын неге дөңгелек сандар деп атайды? Ондық — он бірліктен тұратын сандық өлшем бірлігі. 1 онд. = 10 бірл. 2 онд. = 20 бірл., 3 онд. = 30 бірл., 4 онд. = 40 бірл., 5 онд. = 50 бірл., 6 онд. = 60 бірл., 7 онд. = 70 бірл., 8 онд. = 80 бірл., 9 онд. = 90 бірл., 10 онд. = 100 бірл. Жаңа білім 1 тапсырма Ұжымдық жұмыс -Әр жинақта неше ойыншық бар?
2 тапсырма Ұжымдық жұмыс «Есепте» әдісі Ойыншықтардың әр түрінен қанша ондықтан бар? Әр түрінен қанша ойыншық бар? Санын айт. Салыстыр. ( 10, 8, 4 ) (1 ондық - яғни 10, 8 онд - яғни 80; 4 ондық - яғни 40 ) 80 > 40 80 > 10 40 > 10 ЕБҚ Ондықтармен кері және тура сана ЕҚБ Ондықтарды пайдаланып амалдар орында 10+20= 30+40= 80-50= 30-20= ФС тапсырмасы 3 тапсырма Ұжымдық жұмыс «Кім жылдам» әдісі Жазылу үлгісіне қара. Сандарды өсу ретімен жазады. Қатарда қай сан жазылмаған Жарысқа қатысушылардың нөмірін тура және кері ретпен атайды. 10, 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90 90, 80, 70, 60, 50, 40, 30, 20, 10
10, 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90 20, 50, 70 4-тапсырма Ойлан – жұптас – талқыла» стратегиясы Зерттеушілік тапсырма Бос орындарға тиісті сандар мен таңбаларды қой. Түсіндір 40 < 50 80 >70 70 < 100 60 > 30 50 > 20 90 > 60 Бақылау жұмысы 20+20= 90-50= 10+80= 50-40= 60+30= 20-10= Кері байланыс
|
Сабаққа дайындалады Өткен тақырыпты пысықтайды Тура және кері санайды Ондықтармен танысады Жауабы: 10 ойыншық Сұраққа жауап береді Жұптық жұмыс жасайды Тура және кері санайды Амалдар орындайды Нөмірлерді тура және кері ретпен атайды Сандарды өсу ретімен жазады Тапсырманы орындайды Бақылау жұмысын орындайды Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: 10 – ға дейінгі сандарды қосу және азайтуды біледі Амалдарды орындады
Дескриптор: Тапсырманы орындады 1 ден 10 ға дейін тура және кері санады Дескриптор: Жаңа сабақты ұғынды Ондықтармен санауды үйренді Дескриптор: Ойыншықтарды санады. Сандарды салыстырды
Жарайсың! Дескриптор: Жарысқа қатысушылардың нөмірін тура және кері ретпен атады. Жарысқа қатысушылардың нөмірін тура және кері ретпен атады
Дескриптор: Бос орындарға тиісті сандар мен таңбаларды қойды Тапсырманы талапқа сай орындады
«Тазалық» әдісі |
Суреттер Қима қағаздар
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Ерғазы Перизат Бекенқызы Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Ондықтармен санауМатериал туралы қысқаша түсінік
ондықтарды білу 100 ге дейін санау бірліктер мен ондықтарды ажырату жазу салыстыру
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||










