Бекітемін…………………
Басшының оқу ісі орынбасары Г.Қ.Хасанова
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
25.11.24 |
||||
|
Бөлім: |
«Менің отбасым және достарым», «Бізді қоршаған әлем» |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Асқарова Қ. |
||||
|
Сынып: 1 а |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ондықтарды қосу және азайту / Анама көмектесемін |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.2.5** ондықтарды ауызша қосу және азайтуды орындау. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
мысалдардың мәнін түсіндіре отырып есептейді бос орындарға сандар жазып, мысалдың мәнін табады сандардың құрамын айтады, азайту мен қосуға мысалдар құрастырады |
||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. Бір, екі, үш Сынып іші тып-тыныш Жалқаулықты тастаймыз Сабақты біз бастаймыз Өткен сабақты пысықтау «Бәйге» ойыны Ондықтармен санау, жоқ санды табу
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар қайталайды
Ондықтарды санайды, жоқ сандарды табады |
Мадақтау
Басбармақ әдісі |
Презентация
|
|
|
Сабақтың ортасы (4 мин)
10 мин |
Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Оқушылар бүгінгі сабағымыз «Ұлттық салт-дәстүр - ұрпаққа мұра» ұлттық құндылықтарымызға арналады. (Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.) Ондықтармен есептеуді орындап үйренесіздер «Ой қозғау» 1-тапсырма ұлттық тағамдар. Тұшпара дайындаймыз Суретке назар аудар. Тұшпараны сана. Балалар тұшпараның неше ондығын дайындады?
Мысалдың мәнін есепте. Түсіндір. Дескриптор: -қосудың мәнін есептейді -азайтудың мәнін есептейді -түсіндіре отырып есептейді |
Тұшпараны санайды. Дайын тұшпара неше ондық екенін анықтайды. 1. қосудың мәнін есептейді 2.азайтудың мәнін есептейді 3.түсіндіре отырып есептейді |
Мадақтау
«Отшашу»
|
Оқулық 98-99 беті
Оқулық №1, 98 бет |
|
|
8 мин
Сергіту сәті 2 минут |
«Арқан тартыс».Ұжымдық жұмыс «Жаз, есепте, тексер» әдісі Есепте.
Дескриптор: -қосудың мәнін табады -азайтудың мәнін табады
«Оюлар» |
1. бос орындарға сандар жазады 2.қосудың мәнін табады 3.азайтудың мәнін табады
жаттығуды қайталап жасайды |
«Басбармақ» арқылы бір-бірін бағалау |
Оқулық
№3, 99 бет https://youtu.be/-GIDgHiFmfk?si=uM5Wq6bO-0Fd-rif |
|
|
Сабақтың соңы 11 мин
|
3 –тапсырма. «Киіз үйдә құрастыр» «Мен зерттеушімін» әдісі Бос орынға тиісті фигураны таңда. Қай фигураны таңдау керек? Дескриптор: - қажет фигураны таңдайды -себебін түсіндіреді
4 –тапсырма. «Ұлттық әшекей» «Біліміңді қолдан» әдісі 9, 10 садарының құрамын табу Сандардың құрамын айт. Қосу мен азайтуға мысал құрастыр. Дескриптор: - сандардың құрамын айтады -қосуға мысал құрастырады -азайтуға мысал құрастырады
5-тапсырма. «Теңге алу» ойыны 16+4= 40-20 10+10= 70-50 60-40= 15+5 17+3= 50-30
|
1. қажет фигураны таңдайды 2.себебін түсіндіреді
9,10 сандардың құрамын айтады 2.қосуға мысал құрастырады 3.азайтуға мысал құрастырады
Тиындарға жазылған амалдарды ауызша есептейді |
«Комментарий» арқылы
«Комментарий» арқылы |
|
|
|
Рефлексия 7 мин |
Кері байланыс «Астау» әдісі Бүгінгі сабақты толық түсіндім бешбармақ Бүгінгі сабақты түсіндім, бірақ сұрағым бар бауырсақтар |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін башбармақ пен бауырсақтар арқылы анықтайды. |
«Комментарии» арқылы |
«Астау»
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ондықтармен санау
Ондықтармен санау
Бекітемін…………………
Басшының оқу ісі орынбасары Г.Қ.Хасанова
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
25.11.24 |
||||
|
Бөлім: |
«Менің отбасым және достарым», «Бізді қоршаған әлем» |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Асқарова Қ. |
||||
|
Сынып: 1 а |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ондықтарды қосу және азайту / Анама көмектесемін |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.2.5** ондықтарды ауызша қосу және азайтуды орындау. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
мысалдардың мәнін түсіндіре отырып есептейді бос орындарға сандар жазып, мысалдың мәнін табады сандардың құрамын айтады, азайту мен қосуға мысалдар құрастырады |
||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. Бір, екі, үш Сынып іші тып-тыныш Жалқаулықты тастаймыз Сабақты біз бастаймыз Өткен сабақты пысықтау «Бәйге» ойыны Ондықтармен санау, жоқ санды табу
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар қайталайды
Ондықтарды санайды, жоқ сандарды табады |
Мадақтау
Басбармақ әдісі |
Презентация
|
|
|
Сабақтың ортасы (4 мин)
10 мин |
Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Оқушылар бүгінгі сабағымыз «Ұлттық салт-дәстүр - ұрпаққа мұра» ұлттық құндылықтарымызға арналады. (Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.) Ондықтармен есептеуді орындап үйренесіздер «Ой қозғау» 1-тапсырма ұлттық тағамдар. Тұшпара дайындаймыз Суретке назар аудар. Тұшпараны сана. Балалар тұшпараның неше ондығын дайындады?
Мысалдың мәнін есепте. Түсіндір. Дескриптор: -қосудың мәнін есептейді -азайтудың мәнін есептейді -түсіндіре отырып есептейді |
Тұшпараны санайды. Дайын тұшпара неше ондық екенін анықтайды. 1. қосудың мәнін есептейді 2.азайтудың мәнін есептейді 3.түсіндіре отырып есептейді |
Мадақтау
«Отшашу»
|
Оқулық 98-99 беті
Оқулық №1, 98 бет |
|
|
8 мин
Сергіту сәті 2 минут |
«Арқан тартыс».Ұжымдық жұмыс «Жаз, есепте, тексер» әдісі Есепте.
Дескриптор: -қосудың мәнін табады -азайтудың мәнін табады
«Оюлар» |
1. бос орындарға сандар жазады 2.қосудың мәнін табады 3.азайтудың мәнін табады
жаттығуды қайталап жасайды |
«Басбармақ» арқылы бір-бірін бағалау |
Оқулық
№3, 99 бет https://youtu.be/-GIDgHiFmfk?si=uM5Wq6bO-0Fd-rif |
|
|
Сабақтың соңы 11 мин
|
3 –тапсырма. «Киіз үйдә құрастыр» «Мен зерттеушімін» әдісі Бос орынға тиісті фигураны таңда. Қай фигураны таңдау керек? Дескриптор: - қажет фигураны таңдайды -себебін түсіндіреді
4 –тапсырма. «Ұлттық әшекей» «Біліміңді қолдан» әдісі 9, 10 садарының құрамын табу Сандардың құрамын айт. Қосу мен азайтуға мысал құрастыр. Дескриптор: - сандардың құрамын айтады -қосуға мысал құрастырады -азайтуға мысал құрастырады
5-тапсырма. «Теңге алу» ойыны 16+4= 40-20 10+10= 70-50 60-40= 15+5 17+3= 50-30
|
1. қажет фигураны таңдайды 2.себебін түсіндіреді
9,10 сандардың құрамын айтады 2.қосуға мысал құрастырады 3.азайтуға мысал құрастырады
Тиындарға жазылған амалдарды ауызша есептейді |
«Комментарий» арқылы
«Комментарий» арқылы |
|
|
|
Рефлексия 7 мин |
Кері байланыс «Астау» әдісі Бүгінгі сабақты толық түсіндім бешбармақ Бүгінгі сабақты түсіндім, бірақ сұрағым бар бауырсақтар |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін башбармақ пен бауырсақтар арқылы анықтайды. |
«Комментарии» арқылы |
«Астау»
|
|
шағым қалдыра аласыз


















