Қысқа мерзімді жоспар
kairshanz@mail.ru
|
Пән |
Қазақ тілі |
|
|
Ортақ тақырып |
Өнер |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 3 “А” |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Сөз таптары |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.1 мәтіннің тақырыбы мен берілген суреттер, фото, диаграмма бойынша мәтіннің мазмұнын болжау 3.4.2.3 сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табу 3.3.6.1 кең жолды дәптерде бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей және біркелкі жазу, жазу қарқынын жеделдету |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну, қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Берілген мәтіннің тақырыбы мен берілген суреттер, фото, диаграмма бойынша мәтіннің мазмұнын болжайды;сөз таптарын анықтайды,каллиграфиялық норманы сақтап жазады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ тың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі 8 мин |
Сынып оқушыларының зейінін сабаққа аудару “Шұғылалы көктем”
Оқу материалдарын жариялау «Допты қағып ал»әдісі Сөз таптары туралы білімдеріңді еске түсіпіңдер: -Зат есім дегеніміз не? -Сын есім дегеніміз не? -Сан есім дегеніміз не? -Етістік дегеніміз не? -Сөз таптарына мысал келтіре аламыз ба? -Сөз таптарының сұрақтарын атаңдар? |
Оқушылар көктем мезгіліне сәйкес сөз таптарын атайды «Допты қағып ал»әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді |
«Басқаға бағыттау, түрткі сұрақтар арқылы жауаптарын толықтырып,тиімді кері байланыс жасау |
“Көктем мезгілі”суреті |
|
Жаңа білім 15 мин Сергіту сәті 2 мин Бекіту 15 мин |
«Сыныпқа хат» әдісімен жүзеге асырылады.
Тапсырма үш нұсқада беріледі 1-нұсқа:Берілген диаграммадағы деректерді пайдаланып,мәтіннің мазмұнын болжаңдар (деректер пайыз түрінде берілген) 2-нұсқа:Диаграммадағы деректерді пайдалана отырып,мәтіннің мазмұнын болжаңдар (деректер сан түрінде берілген) 3-нұсқа:Диаграммадағы бос орынға болжаған мәтіндегі кейіпкерлерді жаз Саралаудың “Мазмұн”стратегиясы Кейбір оқушы: болжаған мәтіннің бөліктерін атайды; Ерекше білімді қажет ететін оқушы:Болжаған мәтіннің кейіпкерлерін атайды “Заттар” Айналадағы заттардың, Атауын біз білеміз! Заттардың бізге қызметін, Қадірлеуді білеміз! “Сыныпқа хат”әдісінің 2-тапсырмасы жарияланады (Ашық тапсырма:Толық жауап) Оқушыларға 3 нұсқада тапсырмалар таратылады, 1-нұсқа:Сөйлемдерді оқып,сұрақ қою арқылы сөз таптарын табыңдар,сөз таптарына мысал келтіріңдер 2-нұсқа:Сөйлемдерді оқып,сұрақ қоя арқылы сөз таптарын табыңдар 3-нұсқа:Алдыңдағы заттардың атын,түсін,санын,атқаратын қызметін анықта,қай сөз табына жататынын айт Саралаудың “Өнім”стратегиясы Кейбір оқушы:Сөз таптарына өздігінен мысал келтіреді; Ерекше білімді қажет ететін оқушы:алдында жатқан заттарды атайды,заттың түсін,санын айтады |
Тақпақ желісімен қимылдар жасайды Оқушылар тапсырмаларды берілген нұсқа бойынша орындайды
|
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. Дескриптор /Берілген диаграмма бойынша мәтін мазмұнын болжайды 2 балл; /Мәтін мазмұнындағы сөйлемдерді байланыстырады 2 балл; /Болжаған мәтіндерді дауыстап,мәнерлеп оқиды;2 балл /Мәтін бөліктерін атайды 2балл /Мәтін кейіпкерлерін атайды 1 балл
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. Дискриптор: /Сөйлемдерді дауыстап сауатты оқиды 1 балл /Сөйлемдердегі сөздерге сұрақ қояды 3 балл /Қай сөз табына жататынын атайды 2 балл /Сөз таптарына мысалдар келтіреді 2 балл /Сөйлемдерді каллиграфиялық нормаларды сақтап ,дәптерге жазады 2балл
|
АКТ, Диаграммалар АКТ Үлестірмелі қағаздар |
|
Сабақ тың соңы 5 мин |
Рефлексия «Интервью»әдісімен бүгінгі тақырыпқа түйінді ой жасайды Оқу тапсырмасы: Сөйлемдерден сөз таптарын сұрақ қою арқылы тауып келу |
Рефлексия жасайды. |
Тиімді кері байланыс |
|
“Шұғылалы көктем” Ұйымдастыру кезеңінің ресурсы:

“Доп қағып ал!”әдісінің ресурсы:

”Сыныпқа хат”әдісі 1-тапсырманың ресурстары:
1-нұсқа 2-нұсқа 3-нұсқа

“Сыныпқа хат”әдісі 2-тапсырманың ресурстары
1,2-нұсқалар 3-нұсқа

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Өнер
Өнер
Қысқа мерзімді жоспар
kairshanz@mail.ru
|
Пән |
Қазақ тілі |
|
|
Ортақ тақырып |
Өнер |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 3 “А” |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Сөз таптары |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.1 мәтіннің тақырыбы мен берілген суреттер, фото, диаграмма бойынша мәтіннің мазмұнын болжау 3.4.2.3 сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табу 3.3.6.1 кең жолды дәптерде бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей және біркелкі жазу, жазу қарқынын жеделдету |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну, қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Берілген мәтіннің тақырыбы мен берілген суреттер, фото, диаграмма бойынша мәтіннің мазмұнын болжайды;сөз таптарын анықтайды,каллиграфиялық норманы сақтап жазады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ тың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі 8 мин |
Сынып оқушыларының зейінін сабаққа аудару “Шұғылалы көктем”
Оқу материалдарын жариялау «Допты қағып ал»әдісі Сөз таптары туралы білімдеріңді еске түсіпіңдер: -Зат есім дегеніміз не? -Сын есім дегеніміз не? -Сан есім дегеніміз не? -Етістік дегеніміз не? -Сөз таптарына мысал келтіре аламыз ба? -Сөз таптарының сұрақтарын атаңдар? |
Оқушылар көктем мезгіліне сәйкес сөз таптарын атайды «Допты қағып ал»әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді |
«Басқаға бағыттау, түрткі сұрақтар арқылы жауаптарын толықтырып,тиімді кері байланыс жасау |
“Көктем мезгілі”суреті |
|
Жаңа білім 15 мин Сергіту сәті 2 мин Бекіту 15 мин |
«Сыныпқа хат» әдісімен жүзеге асырылады.
Тапсырма үш нұсқада беріледі 1-нұсқа:Берілген диаграммадағы деректерді пайдаланып,мәтіннің мазмұнын болжаңдар (деректер пайыз түрінде берілген) 2-нұсқа:Диаграммадағы деректерді пайдалана отырып,мәтіннің мазмұнын болжаңдар (деректер сан түрінде берілген) 3-нұсқа:Диаграммадағы бос орынға болжаған мәтіндегі кейіпкерлерді жаз Саралаудың “Мазмұн”стратегиясы Кейбір оқушы: болжаған мәтіннің бөліктерін атайды; Ерекше білімді қажет ететін оқушы:Болжаған мәтіннің кейіпкерлерін атайды “Заттар” Айналадағы заттардың, Атауын біз білеміз! Заттардың бізге қызметін, Қадірлеуді білеміз! “Сыныпқа хат”әдісінің 2-тапсырмасы жарияланады (Ашық тапсырма:Толық жауап) Оқушыларға 3 нұсқада тапсырмалар таратылады, 1-нұсқа:Сөйлемдерді оқып,сұрақ қою арқылы сөз таптарын табыңдар,сөз таптарына мысал келтіріңдер 2-нұсқа:Сөйлемдерді оқып,сұрақ қоя арқылы сөз таптарын табыңдар 3-нұсқа:Алдыңдағы заттардың атын,түсін,санын,атқаратын қызметін анықта,қай сөз табына жататынын айт Саралаудың “Өнім”стратегиясы Кейбір оқушы:Сөз таптарына өздігінен мысал келтіреді; Ерекше білімді қажет ететін оқушы:алдында жатқан заттарды атайды,заттың түсін,санын айтады |
Тақпақ желісімен қимылдар жасайды Оқушылар тапсырмаларды берілген нұсқа бойынша орындайды
|
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. Дескриптор /Берілген диаграмма бойынша мәтін мазмұнын болжайды 2 балл; /Мәтін мазмұнындағы сөйлемдерді байланыстырады 2 балл; /Болжаған мәтіндерді дауыстап,мәнерлеп оқиды;2 балл /Мәтін бөліктерін атайды 2балл /Мәтін кейіпкерлерін атайды 1 балл
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. Дискриптор: /Сөйлемдерді дауыстап сауатты оқиды 1 балл /Сөйлемдердегі сөздерге сұрақ қояды 3 балл /Қай сөз табына жататынын атайды 2 балл /Сөз таптарына мысалдар келтіреді 2 балл /Сөйлемдерді каллиграфиялық нормаларды сақтап ,дәптерге жазады 2балл
|
АКТ, Диаграммалар АКТ Үлестірмелі қағаздар |
|
Сабақ тың соңы 5 мин |
Рефлексия «Интервью»әдісімен бүгінгі тақырыпқа түйінді ой жасайды Оқу тапсырмасы: Сөйлемдерден сөз таптарын сұрақ қою арқылы тауып келу |
Рефлексия жасайды. |
Тиімді кері байланыс |
|
“Шұғылалы көктем” Ұйымдастыру кезеңінің ресурсы:

“Доп қағып ал!”әдісінің ресурсы:

”Сыныпқа хат”әдісі 1-тапсырманың ресурстары:
1-нұсқа 2-нұсқа 3-нұсқа

“Сыныпқа хат”әдісі 2-тапсырманың ресурстары
1,2-нұсқалар 3-нұсқа

шағым қалдыра аласыз













