«№26 Жамбыл атындағы мектеп-гимназиясы» КММ
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Өнер-білім бар жұрттар
|
Бөлім атауы: |
Қиял әлемі |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Утеубаев Иосиф Абдреукович |
||||||
|
Күні: |
Сынып: |
|
|||||
|
|
5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Өнер-білім бар жұрттар |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.1.1 тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау; 5.4.2.2. Зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану |
||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: мәтін мазмұнын түсіну, зат есімдердің мағыналық түрлерін ажырата білу; Көптеген оқушылар: мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру, зат есімдердің мағыналық түрлерін түрлендіріп қолдану; Кейбір оқушылар: мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру, зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану. Жасампаздық және жаңашылдық» «Біртұтас тәрбие» бағдарламасы: «Өнерлі бала - өрге жүзер» |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. Құндылық: бір-бірімен жақсы қарым-қатынас орнатады.
ІІ. Жағымды психологиялық ахуал. «Мен саған сенемін, өйткені ....»(сен білімдісің!)
Берілген суретті мұқият қарап, жаңа тақырыпты
болжаңыздар. Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу
|
Мұғаліммен амандасады Оқушылар жағымды психологиялық ахуал жүргізеді. Берілген суретті мұқият қарап, не байқағаныңызды айтыңыздар. |
Ауызша мадақтау
ҚБ «Геометриялық
фигуралар» |
Оқулық Презентация Слайд 1-2 Интерактивті тақта Презентация Слайд 3 |
|||
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. Мағынаны тану Тапсырма. Мәтінді оқимыз.
Мәтін негізінде «Блум түймедағы»
әдісімен оқушылар екі топқа бөлініп, бір-біріне маңызды бір
сұрақ дайындайды.
|
Тапсырманы орындайды Мәтінді оқып, оқушылар ой тұжырымдайды. Мәтін негізінде «Блум түймедағы» әдісімен оқушылар екі топқа бөлініп, бір-біріне маңызды бір сұрақ дайындайды. Әр сұрақтың түрінен бір-бір сұрақ қойылады. Дескриптор: -мәтінді тыңдайды; -тыңдалым мәтінінің негізінде жай сұрақтар құрастырады; -нақтылау сұрақтарын құрастырады; -тәжірибе сұрақтарын құрастырады; -тыңдалған мәтін мазмұны негізінде тақырыптарды реттілікпен орналастырады. |
ҚБ
«Геометриялық фигуралар» |
Оқулық Интерактивті тақта Презентация Слайд 4 Интерактивті тақта Презентация Слайд 5 |
|||
|
|
ІІІ.ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. 3-тапсырма. Оқылым мәтінін негізге алып, деңгейлік тапсырманы орындаңдар.
1-деңгей. Мәтіннен деректі, дерексіз зат есімдерді топтастырып жазыңдар. 2-деңгей. Дерексіз зат есімдерге жұрнақ жалғап, туынды сөз жасаңдар. 3-деңгей. Өлеңдегі ғажайып сипатқа ие оқиғаларды бүгінгі күнмен салыстырып, кестені толтырыңдар Құндылық: сұрақтарқою, эксперименттержүргізужәнеалынғанмәліметтернегізіндеқорытындыжасайалу «Аяқталмаған сөйлем» Мен қиялдағанды ұнатамын. Себебі.... |
3-тапсырманы орындайды Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Дескриптор: -мәтіннен деректі, дерексіз зат есімдерді топтастырып жазады; -дерексіз зат есімдерге жұрнақ жалғап, туынды сөз жасайды; -өлеңдегі ғажайып сипатқа ие оқиғаларды бүгінгі күнмен салыстырып, кестені толтырады; -ойларын дәлелдейді.
«Аяқталмаған сөйлем» әдісімен тақырыпты қорытындылайды. |
ҚБ «Геометриялық
фигуралар» |
Ыбырай Алтынсарин 5-сынып қазақ тілі оқулығы Интерактивті тақта Презентация Слайд 6 |
|||
|
Сабақты қорытындылау 5 мин
|
Бекіту сұрақтары Кері байланыс Рефлексия мына сұрақтар негізінде жүргізіледі: - Мен осы сабаққа дейін не білдім? - Осы сабақ маған несімен пайдалы болды? - Қандай мәселені әлі жақсарту керек? «Басбармақ» әдісі Оқушылар сабақтан алған әсерлерін басбармақтары арқылы білдіреді |
Сұрақтарға жауап береді
Кері байланыс орнатады |
1-10 балдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті балын қойып бағалайды. |
Оқулық, күнделік Үлестірме қағаздар |
|||
|
Үй тапсырмасы: 5-тапсырма. |
|||||||
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? 1.Оқушылардың деңгейін ескере отырып, сабақ мақсатын сараладым 2.Үй тапсырмасын сұрау кезінде оқушылардың деңгейін ескере отырып қоямын. 3.Білім алушылар жеке жұмыс барысында жалпы оқу мақсатқа сәйкес бірдей тапсырмамен жұмыс істейді, бірақ әр баладан әртүрлі нәтиже күтемін. 4.Топтық жұмыс кезінде жұмыс қарқынын ескере отырып, қосымша уақыт беремін. Уақытқа жұмыс жасау жылдамдығын саралаймын. 5.Тапсырманы орындау кезінде күтілетін нәтижені саралаймын. |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? 1.Ауызша кері байланыс мұғалім жетекшілігімен жасалады, әрі өзара бағалау жүреді. 2. «Смайлдер» әдісі |
Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасынсақтау
2.Сабақта сергітужаттығулары мен белсендіжұмыстүрлерінқолданамын. Барлықтапсырмаларбалалардыңжасерекшелігінесайжасалған. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Өнер-білім бар жұрттар
Өнер-білім бар жұрттар
«№26 Жамбыл атындағы мектеп-гимназиясы» КММ
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Өнер-білім бар жұрттар
|
Бөлім атауы: |
Қиял әлемі |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Утеубаев Иосиф Абдреукович |
||||||
|
Күні: |
Сынып: |
|
|||||
|
|
5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Өнер-білім бар жұрттар |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.1.1 тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау; 5.4.2.2. Зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану |
||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: мәтін мазмұнын түсіну, зат есімдердің мағыналық түрлерін ажырата білу; Көптеген оқушылар: мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру, зат есімдердің мағыналық түрлерін түрлендіріп қолдану; Кейбір оқушылар: мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру, зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану. Жасампаздық және жаңашылдық» «Біртұтас тәрбие» бағдарламасы: «Өнерлі бала - өрге жүзер» |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. Құндылық: бір-бірімен жақсы қарым-қатынас орнатады.
ІІ. Жағымды психологиялық ахуал. «Мен саған сенемін, өйткені ....»(сен білімдісің!)
Берілген суретті мұқият қарап, жаңа тақырыпты
болжаңыздар. Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу
|
Мұғаліммен амандасады Оқушылар жағымды психологиялық ахуал жүргізеді. Берілген суретті мұқият қарап, не байқағаныңызды айтыңыздар. |
Ауызша мадақтау
ҚБ «Геометриялық
фигуралар» |
Оқулық Презентация Слайд 1-2 Интерактивті тақта Презентация Слайд 3 |
|||
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. Мағынаны тану Тапсырма. Мәтінді оқимыз.
Мәтін негізінде «Блум түймедағы»
әдісімен оқушылар екі топқа бөлініп, бір-біріне маңызды бір
сұрақ дайындайды.
|
Тапсырманы орындайды Мәтінді оқып, оқушылар ой тұжырымдайды. Мәтін негізінде «Блум түймедағы» әдісімен оқушылар екі топқа бөлініп, бір-біріне маңызды бір сұрақ дайындайды. Әр сұрақтың түрінен бір-бір сұрақ қойылады. Дескриптор: -мәтінді тыңдайды; -тыңдалым мәтінінің негізінде жай сұрақтар құрастырады; -нақтылау сұрақтарын құрастырады; -тәжірибе сұрақтарын құрастырады; -тыңдалған мәтін мазмұны негізінде тақырыптарды реттілікпен орналастырады. |
ҚБ
«Геометриялық фигуралар» |
Оқулық Интерактивті тақта Презентация Слайд 4 Интерактивті тақта Презентация Слайд 5 |
|||
|
|
ІІІ.ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. 3-тапсырма. Оқылым мәтінін негізге алып, деңгейлік тапсырманы орындаңдар.
1-деңгей. Мәтіннен деректі, дерексіз зат есімдерді топтастырып жазыңдар. 2-деңгей. Дерексіз зат есімдерге жұрнақ жалғап, туынды сөз жасаңдар. 3-деңгей. Өлеңдегі ғажайып сипатқа ие оқиғаларды бүгінгі күнмен салыстырып, кестені толтырыңдар Құндылық: сұрақтарқою, эксперименттержүргізужәнеалынғанмәліметтернегізіндеқорытындыжасайалу «Аяқталмаған сөйлем» Мен қиялдағанды ұнатамын. Себебі.... |
3-тапсырманы орындайды Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Дескриптор: -мәтіннен деректі, дерексіз зат есімдерді топтастырып жазады; -дерексіз зат есімдерге жұрнақ жалғап, туынды сөз жасайды; -өлеңдегі ғажайып сипатқа ие оқиғаларды бүгінгі күнмен салыстырып, кестені толтырады; -ойларын дәлелдейді.
«Аяқталмаған сөйлем» әдісімен тақырыпты қорытындылайды. |
ҚБ «Геометриялық
фигуралар» |
Ыбырай Алтынсарин 5-сынып қазақ тілі оқулығы Интерактивті тақта Презентация Слайд 6 |
|||
|
Сабақты қорытындылау 5 мин
|
Бекіту сұрақтары Кері байланыс Рефлексия мына сұрақтар негізінде жүргізіледі: - Мен осы сабаққа дейін не білдім? - Осы сабақ маған несімен пайдалы болды? - Қандай мәселені әлі жақсарту керек? «Басбармақ» әдісі Оқушылар сабақтан алған әсерлерін басбармақтары арқылы білдіреді |
Сұрақтарға жауап береді
Кері байланыс орнатады |
1-10 балдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті балын қойып бағалайды. |
Оқулық, күнделік Үлестірме қағаздар |
|||
|
Үй тапсырмасы: 5-тапсырма. |
|||||||
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? 1.Оқушылардың деңгейін ескере отырып, сабақ мақсатын сараладым 2.Үй тапсырмасын сұрау кезінде оқушылардың деңгейін ескере отырып қоямын. 3.Білім алушылар жеке жұмыс барысында жалпы оқу мақсатқа сәйкес бірдей тапсырмамен жұмыс істейді, бірақ әр баладан әртүрлі нәтиже күтемін. 4.Топтық жұмыс кезінде жұмыс қарқынын ескере отырып, қосымша уақыт беремін. Уақытқа жұмыс жасау жылдамдығын саралаймын. 5.Тапсырманы орындау кезінде күтілетін нәтижені саралаймын. |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? 1.Ауызша кері байланыс мұғалім жетекшілігімен жасалады, әрі өзара бағалау жүреді. 2. «Смайлдер» әдісі |
Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасынсақтау
2.Сабақта сергітужаттығулары мен белсендіжұмыстүрлерінқолданамын. Барлықтапсырмаларбалалардыңжасерекшелігінесайжасалған. |
шағым қалдыра аласыз


















