|
Бөлім: Білім. Ғылым. Инновация. |
Мектеп: |
Сыныбы: 10 |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
Пәні: қазақ тілі |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағаны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өнер, білім бар жұрттар |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.6.1 белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын жүйелі қолдана білу; 10.4.3.1 белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу |
||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: оқылым стратегиялары арқылы мәтін мазмұнын түсіну, белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу; Көпшілігі: белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын қолдану, белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу; Кейбір оқушылар: белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын жүйелі қолдана білу, белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу. |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы:
|
Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. Ы. Алтынсариннің «Өнер, білім бар жұрттар» өлеңін тыңдайды. Өз ойларын білдіреді. https://www.youtube.com/watch?v=Xjhza2iFgTc Қызығушылықты ояту. «Электронды бесік» мәтінін (13. mp3) тыңдап, сұрақтарға жауап беріңдер. Автор мен оқырманның қарым-қатынасын ескере отырып, мәтінде көтерілген мәселеге баға беріңдер. https://www.youtube.com/watch?v=lgLVHQiB25w 1. Қандай өнертапқыштарды білесіңдер? 2. Баланы бесікке бөлеуге қатысты қандай салт-дәстүрлер бар? 3. Мәтін мазмұны бойынша қандай ұсыныс жасар едіңдер? Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды.
3-тапсырма. Оқылым мәтіні бойынша «FILA кестесін» толтырыңдар.
Дескриптор:
ҚБ
6-тапсырма. Ғаламтор ресурстары мен баспасөзден қате қолданыстағы сөздерді тауып, қатесін түзеңдер. Сөздеріңді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолданыңдар.
Дескриптор:
ҚБ Бекіту. Ғылым мен технологияда үлкен табыстарға қол жеткізген елдер туралы өзара ой бөлісіңдер. Тақырып бойынша ойларыңды қорытындылаңдар. |
Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. Оқушылар «Электронды бесік» мәтінін тыңдап, сұрақтарға жауап береді, мәселеге баға береді, сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. Оқылым стратегияларын қолдана отырып, мәтінді талдайды. Мәтіндегі фактілерді анықтайды; Мәтіннің идесын анықтайды; Мәтін бойынша сұрақ құрастырады; Мәтін мазмұны бойынша әрекет жоспарын құрады. Ғаламтор ресурстары мен баспасөзден қате қолданыстағы сөздерді анықтайды; қатесін түзетеді; Сөздерін іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолданады. |
ҚБ ҚБ Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Ұсыныс!
ҚБ Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Ұсыныс!
|
10-сынып қазақ тілі https://www.youtube.com/watch?v=Xjhza2iFgTc https://www.youtube.com/watch?v=lgLVHQiB25w
|
|||
|
Сабақтың соңы: Үй тапсырмасы: |
Кері байланыс Қиын Қызық Құнды 7-тапсырма |
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Өнер, білім бар жұрттар"10- сынып ҚГБ қазақ тілі қмж
"Өнер, білім бар жұрттар"10- сынып ҚГБ қазақ тілі қмж
|
Бөлім: Білім. Ғылым. Инновация. |
Мектеп: |
Сыныбы: 10 |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
Пәні: қазақ тілі |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағаны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өнер, білім бар жұрттар |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.6.1 белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын жүйелі қолдана білу; 10.4.3.1 белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу |
||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: оқылым стратегиялары арқылы мәтін мазмұнын түсіну, белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу; Көпшілігі: белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын қолдану, белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу; Кейбір оқушылар: белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын жүйелі қолдана білу, белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу. |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы:
|
Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. Ы. Алтынсариннің «Өнер, білім бар жұрттар» өлеңін тыңдайды. Өз ойларын білдіреді. https://www.youtube.com/watch?v=Xjhza2iFgTc Қызығушылықты ояту. «Электронды бесік» мәтінін (13. mp3) тыңдап, сұрақтарға жауап беріңдер. Автор мен оқырманның қарым-қатынасын ескере отырып, мәтінде көтерілген мәселеге баға беріңдер. https://www.youtube.com/watch?v=lgLVHQiB25w 1. Қандай өнертапқыштарды білесіңдер? 2. Баланы бесікке бөлеуге қатысты қандай салт-дәстүрлер бар? 3. Мәтін мазмұны бойынша қандай ұсыныс жасар едіңдер? Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды.
3-тапсырма. Оқылым мәтіні бойынша «FILA кестесін» толтырыңдар.
Дескриптор:
ҚБ
6-тапсырма. Ғаламтор ресурстары мен баспасөзден қате қолданыстағы сөздерді тауып, қатесін түзеңдер. Сөздеріңді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолданыңдар.
Дескриптор:
ҚБ Бекіту. Ғылым мен технологияда үлкен табыстарға қол жеткізген елдер туралы өзара ой бөлісіңдер. Тақырып бойынша ойларыңды қорытындылаңдар. |
Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. Оқушылар «Электронды бесік» мәтінін тыңдап, сұрақтарға жауап береді, мәселеге баға береді, сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. Оқылым стратегияларын қолдана отырып, мәтінді талдайды. Мәтіндегі фактілерді анықтайды; Мәтіннің идесын анықтайды; Мәтін бойынша сұрақ құрастырады; Мәтін мазмұны бойынша әрекет жоспарын құрады. Ғаламтор ресурстары мен баспасөзден қате қолданыстағы сөздерді анықтайды; қатесін түзетеді; Сөздерін іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолданады. |
ҚБ ҚБ Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Ұсыныс!
ҚБ Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Ұсыныс!
|
10-сынып қазақ тілі https://www.youtube.com/watch?v=Xjhza2iFgTc https://www.youtube.com/watch?v=lgLVHQiB25w
|
|||
|
Сабақтың соңы: Үй тапсырмасы: |
Кері байланыс Қиын Қызық Құнды 7-тапсырма |
|
|||||
шағым қалдыра аласыз

















