|
Блок Бөлім: |
Менің отбасым және достарым (ермексазбен жұмыс) |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Ж.Жанисова |
|
|
Күні: |
16.11.2023ж |
|
|
Сынып: 2а |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Өнер түрлерін, олардың сипаттамаларын зерттеу. Қазақстанның және әлемдік бейнелеу өнермен танысу. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.1.1 Өнер туындыларының тақырыптарын және осы жұмыстарды орындау материалдарын талқылау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Өнер түрлерін, олардың сипаттамаларын зерттейді. Қазақстанның және әлемдік бейнелеу өнермен танысады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Биопоэма» әдісі Сабақ кезінде
бір-бірімен сұхбаттасу, жан-жақты ақпарат жинақтау, ол ақпаратпен
бөлісу. Жаңа, жағымды ахуал
қалыптастыру.
|
Оқушылар сабақты бастамас бұрын бір-бірімен амандасады. «Биопоэма» әдісі бойынша бүгінгі сабақта әр оқушы ұқыптылыққа, икемділікке, ізденімпаздыққа ұмтылады. Сұхбаттасу арқылы жан-жақты ақпаратпен бөліседі. |
«Шапалақ» әдісі арқылы бағалау жақсы - 3 рет орташа - 2 рет қанағаттанар лық - 1 рет |
суреттер Суреттер
|
|
|
|
Жаңа білім
|
«Кластер» әдісі Тақырыптардың байланысы туралы сұрақтар құрастырып, оларға жауап іздеу, идеяларды жинақтау. Өнер тақырыбында өз ойларын жеткізу Мұғалімнің түсіндірмесі Өнер — көркем образдар жүйесі арқылы адамның дүниетанымын, ішкі сезімін, жан дүниесіндегі құбылыстарды бейнелейтін қоғамдық сана мен адам танымының формасы. Өнер өмірде болған оқиғаларды қаз-қалпында алмай, өзгертіп, түрлендіріп, көркем образдарды типтендіру арқылы сомдайтын эстетикалық құбылыс. Оны қоғамдық сананың өзге формаларынан даралайтын белгісі де адамның шындыққа деген эстетикалық қатынасы болып табылады. Өнердің мақсаты – дүниені, адам өмірін, қоршаған ортаны көркемдік-эстетикалық тұрғыдан игеру. Көркем шығарманың бел ортасында нақты бір тарихи жағдайда алынған жеке адам тағдыры, адамдардың қоғамдық қатынастары мен қызметтері тұрады. Олар суреткер қиялы арқылы өңделіп, көркем образдар түрінде беріледі. Шығарманың суреттеу тәсілі, құрылымдық келбеті, көркем бейне жасаудың материялдық арқауы өнер түрлерінің ерекшеліктерін айқындайды. Осыған сай өнердің: Сұрақтарға жауап алу. - Орталарыңызда өнерлі оқушылар бар ма? - Бейнелеу өнері дегеніміз не? т.б ПРАКТИКАЛЫҚ ЖҰМЫС Өнер түрлерін бейнелеу. |
Тапсырмаларды орындап, ұқыптылығы, шеберлігі артады. «Өнер» тақырыбында өз ойларын айтады. Сурет салады. |
«Шапалақ» әдісі Мадақтау «Шапалақ» әдісі Жақсы - 3 рет Орташа – 2 рет Қанағаттанар лық - 1 рет |
Бейнежазба
|
|
Бекіту |
«Ашық микрофон» әдісі |
Сабақтан қандай әсер алғанын, не ұнағанын «Ашық микрофон» әдісі арқылы баяндайды. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Өнер түрлерін, олардың сипаттамаларын зерттеу. Қазақстанның және әлемдік бейнелеу өнермен танысу.
Өнер түрлерін, олардың сипаттамаларын зерттеу. Қазақстанның және әлемдік бейнелеу өнермен танысу.
|
Блок Бөлім: |
Менің отбасым және достарым (ермексазбен жұмыс) |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Ж.Жанисова |
|
|
Күні: |
16.11.2023ж |
|
|
Сынып: 2а |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Өнер түрлерін, олардың сипаттамаларын зерттеу. Қазақстанның және әлемдік бейнелеу өнермен танысу. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.1.1 Өнер туындыларының тақырыптарын және осы жұмыстарды орындау материалдарын талқылау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Өнер түрлерін, олардың сипаттамаларын зерттейді. Қазақстанның және әлемдік бейнелеу өнермен танысады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Биопоэма» әдісі Сабақ кезінде
бір-бірімен сұхбаттасу, жан-жақты ақпарат жинақтау, ол ақпаратпен
бөлісу. Жаңа, жағымды ахуал
қалыптастыру.
|
Оқушылар сабақты бастамас бұрын бір-бірімен амандасады. «Биопоэма» әдісі бойынша бүгінгі сабақта әр оқушы ұқыптылыққа, икемділікке, ізденімпаздыққа ұмтылады. Сұхбаттасу арқылы жан-жақты ақпаратпен бөліседі. |
«Шапалақ» әдісі арқылы бағалау жақсы - 3 рет орташа - 2 рет қанағаттанар лық - 1 рет |
суреттер Суреттер
|
|
|
|
Жаңа білім
|
«Кластер» әдісі Тақырыптардың байланысы туралы сұрақтар құрастырып, оларға жауап іздеу, идеяларды жинақтау. Өнер тақырыбында өз ойларын жеткізу Мұғалімнің түсіндірмесі Өнер — көркем образдар жүйесі арқылы адамның дүниетанымын, ішкі сезімін, жан дүниесіндегі құбылыстарды бейнелейтін қоғамдық сана мен адам танымының формасы. Өнер өмірде болған оқиғаларды қаз-қалпында алмай, өзгертіп, түрлендіріп, көркем образдарды типтендіру арқылы сомдайтын эстетикалық құбылыс. Оны қоғамдық сананың өзге формаларынан даралайтын белгісі де адамның шындыққа деген эстетикалық қатынасы болып табылады. Өнердің мақсаты – дүниені, адам өмірін, қоршаған ортаны көркемдік-эстетикалық тұрғыдан игеру. Көркем шығарманың бел ортасында нақты бір тарихи жағдайда алынған жеке адам тағдыры, адамдардың қоғамдық қатынастары мен қызметтері тұрады. Олар суреткер қиялы арқылы өңделіп, көркем образдар түрінде беріледі. Шығарманың суреттеу тәсілі, құрылымдық келбеті, көркем бейне жасаудың материялдық арқауы өнер түрлерінің ерекшеліктерін айқындайды. Осыған сай өнердің: Сұрақтарға жауап алу. - Орталарыңызда өнерлі оқушылар бар ма? - Бейнелеу өнері дегеніміз не? т.б ПРАКТИКАЛЫҚ ЖҰМЫС Өнер түрлерін бейнелеу. |
Тапсырмаларды орындап, ұқыптылығы, шеберлігі артады. «Өнер» тақырыбында өз ойларын айтады. Сурет салады. |
«Шапалақ» әдісі Мадақтау «Шапалақ» әдісі Жақсы - 3 рет Орташа – 2 рет Қанағаттанар лық - 1 рет |
Бейнежазба
|
|
Бекіту |
«Ашық микрофон» әдісі |
Сабақтан қандай әсер алғанын, не ұнағанын «Ашық микрофон» әдісі арқылы баяндайды. |
|
|
шағым қалдыра аласыз















