Материалдар / Өнердегі заманауи стильдік бағыттарды зерттеу негізінде тәжірибелік жұмыс орындау.
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Өнердегі заманауи стильдік бағыттарды зерттеу негізінде тәжірибелік жұмыс орындау.

Материал туралы қысқаша түсінік
5-сынып мұғалімдеріне
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
10 Қараша 2018
1709
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақтың тақырыбы: Өнердегі заманауи стильдік бағыттарды зерттеу негізінде тәжірибелік жұмыс орындау.

Сынып: 7

Мерзімі: 17.10.2018

Мұғалім: Исабаев Жұмаш Зармұқанұлы

Оқу мақсаттары:: - 7.1.6.4 Шығармашылық жұмыстар жасау үшін әр түрлі технологиялар мен өнер материалдарын анықтау, таңдау және біріктіру.

Міндеттері: - сын тұрғысынан ойлау қабілетін дамыту, топта ойын еркін жеткізуге үйрету, топта, жұпта жұмыс жасауға үйрету

Сабақтың түрі: - жаңа сабақ

Пәнаралық байланыс: - Дүниежүзі тарихы,геометрия пәндерімен байланыс

Құралдар: түсті қарындаштар мен фломастер, гуашь, өшіргіш, А4 қағазы, А3 қағазы, дәптер, қалам, интербелсенді тақта,

суретті карточкалар.

Оқыту нәтижесі: - Оқушылар шығармашылық жұмыстар жасау үшін монотипия технологиясы бойынша сурет салу

жолдарын меңгереді.

АКТ пайдалану дағдығдылары: Презентациямен жұмыс

Дағдыландыру құндылықтары: түрлі елдердің мәдениетіне қатысты , ұлттық мәдениеттіжәне толеранттылықты

құрметтеп тәрбиелеу. өзара жұмыс кезінде, топтық және жұптық сыйластықты қалыптастыру

Сабақ кезеңдері

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті


Білу


















7



















Психологиялық жағымды орта тудыра отырып, оқушылар бір-біріне сәттілік тілейді.


Суреттер сыртында сұрақтарға топпен ойланып жауап береді. 1. Бейнелеу өнерінің қандай заманауи стилін сіз блесіз? 2. Сенің суретің көркем стильдің қандай бағытына жатады? 3. Осы бағыт бойынша атақты қандай суретшілерді білесің?




Мұғалім оқушының жауаптарына кері байланыс жасайды.

Психологиялық жағымды орта тудыру үшін, оқушылар бір-біріне сәттілік тілейді.


Оқушылар стол үстінде жатқан суреттерді алып,танысып топқа бөлініп отырады.


Оқушылар әртүрлі фигураларды алып, топқа отырады.


Оқушылардың жауаптары болуы мүмкін:

1.Кубисттер, футуристтер, орфисттер, пуристтер, оп-арт және поп-арт.

2.Кубисттер «кубизм»- нұсқаны деформациялау,20 ғасырдың бірінші жартысында шықты, әр түрлі геометриялық фигуралардың бейнелеріне ұқсас.бұндағы суреттер өмірдегі шын бейнеден гөрі жиналмалы паздарға ұқсас. Алғашқы жұмыстар атақты суретші Пикассоның еңбектерінде кездеседі. Кубист суретшілері: Пабло Пикасо, Жорж Брак, Хуан Грис, Фернан Леже, Л. Попов


Поп-арт өкілдері: Роберт Раушенберг, Рой Лихтенштейн, Джаспер Джонс,

20 ғасырдың 50 жылдары шықты, Атақты поп-арт суретшісі  Роберта Раушенбергтің .алғашқы көрмесі 1963 Нью-Йоркте өтті.


1-топ:Кубистер

2-топ: Поп-арт


Түсіну


7

Оқушыларға «Көркем стильдер мен бағыттар» жөнінде презентация көрсетіледі.

Біз сабағымызға қолданып жүрген тірек-сөздерді қайталап кетейік.

Қазақша

Орысша

Ағылшынша

композиция

композиция

composition

кескіндеме

живопись

painting

инсталляция

инсталляция

installation

Коллаж

Коллаж

Collage

фотошоп

фотошоп

Photoshop

Монотипия

Монотипия

monotypy

Мұғалім оқушыларға монотипия техникасын қолданып көбікпен (пенамен) сурет салып көрсетеді.


Сұрақ: Бүгінгі сабағымыздың аты қалай деп ойлайсыңдар?

Сабаққа мақсат қою.

Оқушылар презентацияны тамашалайды.


Үш тілде берілген тірек-сөздерді кезектесіп оқиды.









жауап: Өнердегі заманауи стильдік бағыттың бірі: монотипия техникасында сурет салу.


Қолдану


5

Оқушылар материалдар мен құралжабдықтарды техника қауіпсіздігі және жеке бас гигиенасының ережелерін сақтай отырып қолданады.

1-тапсырма: Жіптің көмегімен сурет салу; ( шығатын суреттің жобасы)

Сабақ кезінде қауіпсіздік талаптары.

1. Орындауға барлық әрекетті тек қана мұғалімнің нұсқауымен.

2. Жұмыс орнында кенеттен қозғалуға болмайды.

3. Жұмыс орнында тәртіпті сақтау.

4. Сабақ кезінде қажетті бояуларды мұқият пайдалану.

5. Жұмыс орнын мұғалімнің рұқсатынсыз тастап кетуге болмайды.




Талдау






13


2-тапсырма : Гүлдің суретін салу.; ( шығатын суреттің жобасы)


3-тапсырма :Пластикке сурет салу.

Таңдаған мәселенің өзектілігі мен өзіндік шығармашылық идеяларының көрінісін талдайды. Сондай-ақ, оқушылар орындалған бұйымды жақсарту бойынша ұсыныстар беруі мүмкін. Орындалған жұмыс бойынша басқа топтың жұмысына рецензент ролінде шығып сөйлеуіне болады.

1. бұл жұмыс не үшін орындалғандығын сипаттау;






Жинақтау








5

Салған суретіңізді сұрақтарға сүйене отырып таныстырыңыз. 1. Суреттің алғашқы идеясы қандай болды? 2. Қандай материалдарды қолдандыңыз? 3. Жұмысты орындау үшін қандай кезеңдер, іс-әрекеттер орындадыңыз?

Оқушылар сұрақтарға жауаптар беру арқылы оқушы-оқушы, мұғалім-оқушы арасында кері байланыс орнайды.


Кері байланыс

3







1.Бүгінгі сабақтағы жұмысыңыздың жақсы жақтары қандай?

2.Жұмыс барысында қандай қиыншылықтармен кездестіңіз? Сабақ бойында қарастырылған жаңа ақпарат жайлы, одан алған әсерін, не үйренгенін, нені әлі де біле түсу керек екенін тағы басқа жайлы пікірлерін тыңдау Не сәтті өтті Не сәтсіз болды?

оқушылар 3-4 сөйлеммен айтып шығады






Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!