|
Педагогтің Тегі, Аты,Әкесінің аты |
Бодаубай Жанилыс |
|||||
|
Пән/Сынып: |
0 «А» сынып. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Күні: |
26.01.2026 |
|||||
|
Бөлім: |
Қоршаған ортамен танысу |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өнеркәсіптегі адам еңбегі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
Өнеркәсіптегі адам еңбегін бағалай білу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-Балаларды өнеркәсіптегі адам еңбегімен таныстыру; -Адамдардың мамандықтары жайлы, өнім,өндіріс туралы жалпы білімдерін дамыту; -Балаларды адамгершілікке, еңбекқорлыққа, тәрбиелеу |
|||||
|
Құндылыққа баулу |
Құндылық: «Заң және Тәртіп» «Апта дәйексөздері»-«Әділ заң-аспан тірегі»Заң: оқушылар мектеп ережелерін, сабақ мақсаттары мен талаптарын орындай отырып, әділдікке, жауапкершілікке және өз әрекеттерінің салдарын түсінуге ұмтылады. Тәртіп: оқу барысында өзін-өзі бақылап, тәртіп сақтайды, өзгелердің құқығын құрметтейді, сыныпта қауіпсіз және мәдени орта қалыптастыруға үлес қосады. |
|||||
|
Сабақ барысы: |
||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
3 минут |
Сабақтың басы |
Сәлеметсіздерме! Ұйымдастыру Психологиялық ахуал Бір-бірімен жақсы көңіл күйде амандасады |
Амандасады Балалалар шңеберде тұрып қонақтармен амандасады. Өнеркәсіп еліне саяхат. |
|
|
|
|
|
Жаңа сабақ |
Сабақтың қызығушылықты ояту кезеңі. Өнер кәсіптегі адам еңбегі. Сонымен балалар бүгінгі сабақтың тақырыбы «Өнеркәсіптегі адам еңбегі» туралы айтып, танысамыз. Бүгінгі сабақта үйренетін мақсаттар:
|
Жаңа сабақпен танысады. Сабақтың тақырыбы, мақсатымен танысады.
|
|
|
|
|
|
|
1-тапсырма Әр мамандық туралы айту : Заттардың бәрі адамның еңбегімен жасалған.Балалар,еңбектену деген сөздің мағынасын қалай түсінесіңдер?.Еңбектену жұмыс істеу,қажеттілік үшін әрекеттену,нәтижеге жету дегенді білдіреді.
|
|
|
||
|
|
|
2-тапсырма Мамандықтардың құрал-жабдықтарын сәйкестендіру. 3-тапсырма. Құрлысшының құрал саймандарын орына сал. |
Балалар жапсыру арқылы тапсырманы сәйкестендіреді. Балалар салады. |
|
|
|
|
|
|
4-тапсырма. Дәптермен жұмыс.
|
Балалар берген тапсырманы орындайды. |
|
||
|
|
|
5- тапсырма. Топтық жұмыс. |
1-топ. Киім үлгісін қияды,кигізеді. 2-топ. Тәттілер әсемдейді,кәмпитті орайды. 3-топ. Машина бөлшектерін құастырып,машина шығарады. |
|
|
|
|
|
|
Сергіту сәтті. |
Еңбекті атам сүйеді. Апам қамыр илейді. Қашан барсам қазанда. Бауырсақтар билейді. |
|
|
|
|
|
|
Кері байланыс. |
Сары Қызыл Көк-қарындаштарды қоржынға салу арқылы бағалау. . |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Өнеркәсіптегі адам еңбегі
|
Педагогтің Тегі, Аты,Әкесінің аты |
Бодаубай Жанилыс |
|||||
|
Пән/Сынып: |
0 «А» сынып. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Күні: |
26.01.2026 |
|||||
|
Бөлім: |
Қоршаған ортамен танысу |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өнеркәсіптегі адам еңбегі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
Өнеркәсіптегі адам еңбегін бағалай білу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-Балаларды өнеркәсіптегі адам еңбегімен таныстыру; -Адамдардың мамандықтары жайлы, өнім,өндіріс туралы жалпы білімдерін дамыту; -Балаларды адамгершілікке, еңбекқорлыққа, тәрбиелеу |
|||||
|
Құндылыққа баулу |
Құндылық: «Заң және Тәртіп» «Апта дәйексөздері»-«Әділ заң-аспан тірегі»Заң: оқушылар мектеп ережелерін, сабақ мақсаттары мен талаптарын орындай отырып, әділдікке, жауапкершілікке және өз әрекеттерінің салдарын түсінуге ұмтылады. Тәртіп: оқу барысында өзін-өзі бақылап, тәртіп сақтайды, өзгелердің құқығын құрметтейді, сыныпта қауіпсіз және мәдени орта қалыптастыруға үлес қосады. |
|||||
|
Сабақ барысы: |
||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
3 минут |
Сабақтың басы |
Сәлеметсіздерме! Ұйымдастыру Психологиялық ахуал Бір-бірімен жақсы көңіл күйде амандасады |
Амандасады Балалалар шңеберде тұрып қонақтармен амандасады. Өнеркәсіп еліне саяхат. |
|
|
|
|
|
Жаңа сабақ |
Сабақтың қызығушылықты ояту кезеңі. Өнер кәсіптегі адам еңбегі. Сонымен балалар бүгінгі сабақтың тақырыбы «Өнеркәсіптегі адам еңбегі» туралы айтып, танысамыз. Бүгінгі сабақта үйренетін мақсаттар:
|
Жаңа сабақпен танысады. Сабақтың тақырыбы, мақсатымен танысады.
|
|
|
|
|
|
|
1-тапсырма Әр мамандық туралы айту : Заттардың бәрі адамның еңбегімен жасалған.Балалар,еңбектену деген сөздің мағынасын қалай түсінесіңдер?.Еңбектену жұмыс істеу,қажеттілік үшін әрекеттену,нәтижеге жету дегенді білдіреді.
|
|
|
||
|
|
|
2-тапсырма Мамандықтардың құрал-жабдықтарын сәйкестендіру. 3-тапсырма. Құрлысшының құрал саймандарын орына сал. |
Балалар жапсыру арқылы тапсырманы сәйкестендіреді. Балалар салады. |
|
|
|
|
|
|
4-тапсырма. Дәптермен жұмыс.
|
Балалар берген тапсырманы орындайды. |
|
||
|
|
|
5- тапсырма. Топтық жұмыс. |
1-топ. Киім үлгісін қияды,кигізеді. 2-топ. Тәттілер әсемдейді,кәмпитті орайды. 3-топ. Машина бөлшектерін құастырып,машина шығарады. |
|
|
|
|
|
|
Сергіту сәтті. |
Еңбекті атам сүйеді. Апам қамыр илейді. Қашан барсам қазанда. Бауырсақтар билейді. |
|
|
|
|
|
|
Кері байланыс. |
Сары Қызыл Көк-қарындаштарды қоржынға салу арқылы бағалау. . |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз












