Қысқа мерзімдік жоспарлау
|
Пәні: география Сабақ: |
Мектеп: №58 жалпы орта мектебі |
||||||
|
Күні: 20.01.2017 |
Мұғалімнің аты-жөні: Касимова Сауле Айдановна |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Оңтүстік Американың табиғат зоналары» |
||||||
|
Сыныбы: 7 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
|
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Оңтүстік Американың табиғат зоналары туралы біледі. |
||||||
|
Оқушылар картадан Оңтүстік Американың табиғат зоналарын өте жақсы талдап, көрсетіп, толық сипаттама бере алады. . |
|||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Оңтүстік Американың табиғат зоналарына талдау жасай алады |
|||||||
|
Кейбір оқушылар: Оңтүстік Американың табиғат зоналары туралы нақты ой қалыптасқан. |
|||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: Оңтүстік Американың табиғат зоналарын картадан көрсетіп ерекшеліктерін айта алады. |
||||||
|
Географиялық сөздік: |
|||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: Картамен жұмыс (Жұптық жұмыс) |
|||||||
|
Талқылауға арналған тармақтар (тыңдалым) Қосымша оқуға арналған материалдарды оқып талдайды. |
|||||||
|
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? |
|||||||
|
Алдыңғы оқу |
«Оңтүстік Американың өзендері мен көлдері» |
||||||
|
Жоспар |
|
||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Формативті бағалау (ОҮБ) |
Ресурстар |
||||
|
Басталуы |
Жетістік критерийлерін оқушылармен бірге анықтау. Үй тапсырмасын сұрау. «Өрмекші торы» әдісі 1.Оңтүстік Американың өзендерінің неге суы мол? 2.Материкте қандай өзендер бар? 3. Материктің көлдерін ата 4. Оңтүстік Американың суы мол өзенін ата 5. Оңтүстік Американың ең тұзды көлі |
|
|
||||
|
Ортасы |
Мұхиттық аралдар туралы бейнесюжет көрсетіледі. -Бейнесюжеттен не көрдіңіздер? Қалай ойлайсыңдар ? Оңтүстік Американың басты ерекшелігі неде деп ойлайсыздар ? Оңтүстік Америка ең ылғалды жасыл материк.
|
Мадақтау |
Флипчарт, маркерлер, кесте, ноутбук, бағалау парақшалар, стикерлер,құмсағат, карта, атлас,кескін карта, АКТ, қорапша |
||||
|
|
Тақырыпқа шолу жасау Олай болса, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай? «Оңтүстік Американың табиғат зоналары» Бүгінгі сабаққа қандай мақсат қоясыздар? Мақсатты нақтылау. |
Мадақтау |
|
||||
|
|
«Жұптасып-ойлан-бөліс» әдісі Оқулықпен жұмыс Әр топ жүзім сабағы немесе ассоциация жасап, постер қорғайды Берілген мәтінді алдымен жұппен, кейін топпен талдайды. . Топтық талқылауға мәтіннің негізгі ойын түсіну дәлелдеу үшін мына жұмыс түрлері берілді «Оңтүстік Американың табиғат зоналары» Картамен жұмыс «Ойлан, тап!» (Жұптық жұмыс) Ориноко оипаты, Ла-Плата ойпаты, Бразилия таулы үстірті |
Критерий арқылы «Екі жұлдыз, бір тілек» |
Флипчарт, маркерлер, кесте, ноутбук, бағалау парақшалар, стикерлер, құмсағат,физикалық карта, атлас,кескін карта, АКТ, қорапша |
||||
|
Аяқталуы |
Бекіту. (табыс критерийіне қайта оралады) «Кезбе тілші» әдісі. Әр топтан тақтаға оқушы шығады,оған өзге топтардың сұрақ қоюын тапсырамын Формативті , сумативті бағалау.Бағалау парақшаларындағы ұпай сандарымызды бағаға айналдыртып, жеке немесе топ басшыдан бағаларын сұрау. Үйге: «Оңтүстік Американың табиғат зоналары» туралы оқу. Кескін картаға мұхиттық аралдар түсіріп келу. Рефлексия (кері байланыс) «Қорапша»
|
Мадақтау |
Кері байланыс, бағалау парақшалары |
||||
|
Қосымша ақпарат : Энциклопедия беттерінен |
|||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс |
|||||
|
|
|
|
|||||
|
Рефлекция. Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтаға жауап беріңіз. |
||||||
|
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
|||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1.________________________________________________________________________________________________________________ 2.________________________________________________________________________________________________________________ Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1)____________________________________________________________________________________________________________________ 2)____________________________________________________________________________________________________________________ Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдің?_
|
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Оңтүстік Американың табиғат зоналары» 7-сынып
«Оңтүстік Американың табиғат зоналары» 7-сынып
Қысқа мерзімдік жоспарлау
|
Пәні: география Сабақ: |
Мектеп: №58 жалпы орта мектебі |
||||||
|
Күні: 20.01.2017 |
Мұғалімнің аты-жөні: Касимова Сауле Айдановна |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Оңтүстік Американың табиғат зоналары» |
||||||
|
Сыныбы: 7 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
|
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Оңтүстік Американың табиғат зоналары туралы біледі. |
||||||
|
Оқушылар картадан Оңтүстік Американың табиғат зоналарын өте жақсы талдап, көрсетіп, толық сипаттама бере алады. . |
|||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Оңтүстік Американың табиғат зоналарына талдау жасай алады |
|||||||
|
Кейбір оқушылар: Оңтүстік Американың табиғат зоналары туралы нақты ой қалыптасқан. |
|||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: Оңтүстік Американың табиғат зоналарын картадан көрсетіп ерекшеліктерін айта алады. |
||||||
|
Географиялық сөздік: |
|||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: Картамен жұмыс (Жұптық жұмыс) |
|||||||
|
Талқылауға арналған тармақтар (тыңдалым) Қосымша оқуға арналған материалдарды оқып талдайды. |
|||||||
|
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? |
|||||||
|
Алдыңғы оқу |
«Оңтүстік Американың өзендері мен көлдері» |
||||||
|
Жоспар |
|
||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Формативті бағалау (ОҮБ) |
Ресурстар |
||||
|
Басталуы |
Жетістік критерийлерін оқушылармен бірге анықтау. Үй тапсырмасын сұрау. «Өрмекші торы» әдісі 1.Оңтүстік Американың өзендерінің неге суы мол? 2.Материкте қандай өзендер бар? 3. Материктің көлдерін ата 4. Оңтүстік Американың суы мол өзенін ата 5. Оңтүстік Американың ең тұзды көлі |
|
|
||||
|
Ортасы |
Мұхиттық аралдар туралы бейнесюжет көрсетіледі. -Бейнесюжеттен не көрдіңіздер? Қалай ойлайсыңдар ? Оңтүстік Американың басты ерекшелігі неде деп ойлайсыздар ? Оңтүстік Америка ең ылғалды жасыл материк.
|
Мадақтау |
Флипчарт, маркерлер, кесте, ноутбук, бағалау парақшалар, стикерлер,құмсағат, карта, атлас,кескін карта, АКТ, қорапша |
||||
|
|
Тақырыпқа шолу жасау Олай болса, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай? «Оңтүстік Американың табиғат зоналары» Бүгінгі сабаққа қандай мақсат қоясыздар? Мақсатты нақтылау. |
Мадақтау |
|
||||
|
|
«Жұптасып-ойлан-бөліс» әдісі Оқулықпен жұмыс Әр топ жүзім сабағы немесе ассоциация жасап, постер қорғайды Берілген мәтінді алдымен жұппен, кейін топпен талдайды. . Топтық талқылауға мәтіннің негізгі ойын түсіну дәлелдеу үшін мына жұмыс түрлері берілді «Оңтүстік Американың табиғат зоналары» Картамен жұмыс «Ойлан, тап!» (Жұптық жұмыс) Ориноко оипаты, Ла-Плата ойпаты, Бразилия таулы үстірті |
Критерий арқылы «Екі жұлдыз, бір тілек» |
Флипчарт, маркерлер, кесте, ноутбук, бағалау парақшалар, стикерлер, құмсағат,физикалық карта, атлас,кескін карта, АКТ, қорапша |
||||
|
Аяқталуы |
Бекіту. (табыс критерийіне қайта оралады) «Кезбе тілші» әдісі. Әр топтан тақтаға оқушы шығады,оған өзге топтардың сұрақ қоюын тапсырамын Формативті , сумативті бағалау.Бағалау парақшаларындағы ұпай сандарымызды бағаға айналдыртып, жеке немесе топ басшыдан бағаларын сұрау. Үйге: «Оңтүстік Американың табиғат зоналары» туралы оқу. Кескін картаға мұхиттық аралдар түсіріп келу. Рефлексия (кері байланыс) «Қорапша»
|
Мадақтау |
Кері байланыс, бағалау парақшалары |
||||
|
Қосымша ақпарат : Энциклопедия беттерінен |
|||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс |
|||||
|
|
|
|
|||||
|
Рефлекция. Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтаға жауап беріңіз. |
||||||
|
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
|||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1.________________________________________________________________________________________________________________ 2.________________________________________________________________________________________________________________ Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1)____________________________________________________________________________________________________________________ 2)____________________________________________________________________________________________________________________ Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдің?_
|
|||||||
шағым қалдыра аласыз













