Қысқа мерзімді жоспар
Тақырыбы: Өнімділік
|
Бөлім: |
Һесап чиқириш |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 4 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өнімділік |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.5.1.2 ** һесапларни чиқиришта ишқа сәрип қилинған вақит, орунланған иш, үнүмдарлиқ/һосулниң чиқиши, мәйдани билән массиси /илдамлиқ, арилиқ, вақит миқдарлири арисидики беқиндилиғини пайдилиниш |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Һесапларни чиқиришта ишқа сәрип қилинған вақит, орунланған иш, үнүмдарлиқ/һосулниң чиқиши, мәйдани билән массиси /илдамлиқ, арилиқ, вақит миқдарлири арисидики беқиндилиғини пайдилиниду. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс-тар |
||
|
Сабақтың басы 5минут Сабақтың ортасы 35 мин Сабақтың соңы 5 минут |
Саламлишиш Психологиялық ахуал «Математикалық комплимент» Сиз бүгүн 100% чирайлиқсиз Сиз бүгүн дәрисләрдин 10балл елиң Өй тапшурмисини тәкшүрәш Йеңи мавзу Мавзуни чүшәндүрүш 1- тапсырма Мына балалардың кім болуды армандайтынына қараңдар. Өрнектердің мәнін есептеңдер. Сонда қай баланың кім болғысы келетінін білесіңдер. 20002*3=60006 Әлия-дәрігер 20202*3=60606 Айна-мұғалім 18009:9=2001 Бауыржан-суретші 18009:3=6003 Арман-аспаз 30303*3=90909 Болат-полиция Есте сақтаңдар! 2) Кестені қарап, сұрақтарға жауап беріңдер. Ш: А=15*8=120 Ж: шебер 120 бөлшек дайындайды. Ш: А=7*4=28 Ж: шебердің шәкірті 28 бөлшек дайындайды. Ш: V=48:3=16 Ж: тігінші бір күнде 16 көйлек тігеді. Ш: V=96:3=32 Ж: металл жонушы бір күнде 32 бөлшек жонады. Ш: t=36:2=18 Ж: мәтін теруші 36 бетті 18 минутта тереді. Ш: t=100:25=4 Ж: аспаз 100 кексті 4 сағатта пісіреді. 3- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. Есепті шығарыңдар. А) Ш: V=560:14=40 (бір күнде) 40:2=20 t=560:20=28 Ж: 28 күнде дайындайды. Ә) Ш: 120:20=6 (бірінші автомат) 210:30=7 (екінші автомат) Ж: Екінші автомат жылдамырақ жұмыс істейді. 4-тапшурма Есептеңдер. 16кг560г:(20кг560г-19кг640г)=18 (6ц5кг-78кг)*300+4т3кг=162т103кг 4саг5мин*2+6саг15мин*2=20саг 40 мин 2км308м*20-6км90м:3=44км130м 5)Топ билән иш Есепті шығарыңдар. b-250м a-?, 150м артық сұлы-1/5 бөлігі жоңышқа-?,қалған бөлігі, ? артық Ш: S=250*(250+150)=250*400=100000м2 100000м2:5=20000м2 (сұлы) 100000м2-20000м2=80000м2(жоңышқа) 80000м2-20000м2=60000м2 Ж: жоңышқа 60000м2 жерге артық егілді. АБМБтапшурма. 6- тапсырма Әр баған бойынша бірінші өрнектің жауабын пайдаланып, есептеңдер. 3*300=900 5*400=2000 3*301=903 5*401=2005 3*299=297 5*399=1995 2*600=1200 4*250=1000 2*601=1202 4*251=1004 2*599=1198 4*249=996 АҚБТап шурма. Кестені пайдаланып, тура теңсіздіктер құрыңдар. 1325:5<296*45 42525+23045>333*2 10000-2783<10650+11587 5268*32>1208*45 8)Ойлан және жауап беріңдер. Өйгә тапшурма бериш: 80-б 9-һ Әкси бағлиниш Баһалаш |
Жұптарына комплимент айтады. Формулилар-ни язиду Тапсырма орындайды Тақырып ашады. Тапсырмалар-ды орындайды. Тапсырмалар-ды орындайды. Тапсырма орындайды. Есепті шығарады. Тәңсизлик қураштуриду |
Дескриптор: - Өрнектердің мәнін есептеп, балалардың армандаған мамандығын анықтайды-1балл. Өнімділікке берілген есептерді талдайды, шешуін есептейді, жауабын анықтайды-2балл. Есептің шешуін, жауабын табады-2балл. Өрнектердің мәнін есептейді-1балл. Есептің шешуін, жауабын табады-2балл. Есептің шешуін, жауабын табады-2балл. Әр баған бойынша бірінші өрнектің жауабын пайдаланып, есептейді Кестені пайдаланып, тура теңсіздіктер құрады Ойлинип, үч кишиниң кәспини тапиду |
Жұмыс дәптері Оқулық
Оқулық
Иш дәптири
Дәрислик
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Өнімділік
Өнімділік
Қысқа мерзімді жоспар
Тақырыбы: Өнімділік
|
Бөлім: |
Һесап чиқириш |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 4 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өнімділік |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.5.1.2 ** һесапларни чиқиришта ишқа сәрип қилинған вақит, орунланған иш, үнүмдарлиқ/һосулниң чиқиши, мәйдани билән массиси /илдамлиқ, арилиқ, вақит миқдарлири арисидики беқиндилиғини пайдилиниш |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Һесапларни чиқиришта ишқа сәрип қилинған вақит, орунланған иш, үнүмдарлиқ/һосулниң чиқиши, мәйдани билән массиси /илдамлиқ, арилиқ, вақит миқдарлири арисидики беқиндилиғини пайдилиниду. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс-тар |
||
|
Сабақтың басы 5минут Сабақтың ортасы 35 мин Сабақтың соңы 5 минут |
Саламлишиш Психологиялық ахуал «Математикалық комплимент» Сиз бүгүн 100% чирайлиқсиз Сиз бүгүн дәрисләрдин 10балл елиң Өй тапшурмисини тәкшүрәш Йеңи мавзу Мавзуни чүшәндүрүш 1- тапсырма Мына балалардың кім болуды армандайтынына қараңдар. Өрнектердің мәнін есептеңдер. Сонда қай баланың кім болғысы келетінін білесіңдер. 20002*3=60006 Әлия-дәрігер 20202*3=60606 Айна-мұғалім 18009:9=2001 Бауыржан-суретші 18009:3=6003 Арман-аспаз 30303*3=90909 Болат-полиция Есте сақтаңдар! 2) Кестені қарап, сұрақтарға жауап беріңдер. Ш: А=15*8=120 Ж: шебер 120 бөлшек дайындайды. Ш: А=7*4=28 Ж: шебердің шәкірті 28 бөлшек дайындайды. Ш: V=48:3=16 Ж: тігінші бір күнде 16 көйлек тігеді. Ш: V=96:3=32 Ж: металл жонушы бір күнде 32 бөлшек жонады. Ш: t=36:2=18 Ж: мәтін теруші 36 бетті 18 минутта тереді. Ш: t=100:25=4 Ж: аспаз 100 кексті 4 сағатта пісіреді. 3- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. Есепті шығарыңдар. А) Ш: V=560:14=40 (бір күнде) 40:2=20 t=560:20=28 Ж: 28 күнде дайындайды. Ә) Ш: 120:20=6 (бірінші автомат) 210:30=7 (екінші автомат) Ж: Екінші автомат жылдамырақ жұмыс істейді. 4-тапшурма Есептеңдер. 16кг560г:(20кг560г-19кг640г)=18 (6ц5кг-78кг)*300+4т3кг=162т103кг 4саг5мин*2+6саг15мин*2=20саг 40 мин 2км308м*20-6км90м:3=44км130м 5)Топ билән иш Есепті шығарыңдар. b-250м a-?, 150м артық сұлы-1/5 бөлігі жоңышқа-?,қалған бөлігі, ? артық Ш: S=250*(250+150)=250*400=100000м2 100000м2:5=20000м2 (сұлы) 100000м2-20000м2=80000м2(жоңышқа) 80000м2-20000м2=60000м2 Ж: жоңышқа 60000м2 жерге артық егілді. АБМБтапшурма. 6- тапсырма Әр баған бойынша бірінші өрнектің жауабын пайдаланып, есептеңдер. 3*300=900 5*400=2000 3*301=903 5*401=2005 3*299=297 5*399=1995 2*600=1200 4*250=1000 2*601=1202 4*251=1004 2*599=1198 4*249=996 АҚБТап шурма. Кестені пайдаланып, тура теңсіздіктер құрыңдар. 1325:5<296*45 42525+23045>333*2 10000-2783<10650+11587 5268*32>1208*45 8)Ойлан және жауап беріңдер. Өйгә тапшурма бериш: 80-б 9-һ Әкси бағлиниш Баһалаш |
Жұптарына комплимент айтады. Формулилар-ни язиду Тапсырма орындайды Тақырып ашады. Тапсырмалар-ды орындайды. Тапсырмалар-ды орындайды. Тапсырма орындайды. Есепті шығарады. Тәңсизлик қураштуриду |
Дескриптор: - Өрнектердің мәнін есептеп, балалардың армандаған мамандығын анықтайды-1балл. Өнімділікке берілген есептерді талдайды, шешуін есептейді, жауабын анықтайды-2балл. Есептің шешуін, жауабын табады-2балл. Өрнектердің мәнін есептейді-1балл. Есептің шешуін, жауабын табады-2балл. Есептің шешуін, жауабын табады-2балл. Әр баған бойынша бірінші өрнектің жауабын пайдаланып, есептейді Кестені пайдаланып, тура теңсіздіктер құрады Ойлинип, үч кишиниң кәспини тапиду |
Жұмыс дәптері Оқулық
Оқулық
Иш дәптири
Дәрислик
|
||
шағым қалдыра аласыз













