Сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 10.2.2.3 |
Мектеп: №3 мамандандырылған мектеп-интернаты |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 22.01.2020 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Забиева Д. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 10 б |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Онкологиялық жаңатүзілулердің пайда болуы. Обыралды жағдайлардың туындауына әсер етуші факторлар. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
10.2.2.3 жасушалардың бақылауға бағынбайтын бөлінуі нәтижесінде обырдың түзілуін түсіндіру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Жасушалардың бақылауға бағынбайтын бөлінуі нәтижесінде обыр жасушаларын қалыпты жасушамен салыстырады обырдың түзілуінің 4 себебін келтіреді Обыралды жағдайлар мен олардың алдын алу іс-әрекеттері жайлы 3 ережеден және 30 сөзден кем емес үнпарағын немесе презентация\ плакат\ постер құрастырады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Білу және түсіну, ойлаудың жоғарғы деңгейлері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: обыр жасушалары, метастаз, ісік, митоз, қатерлі ісік Диалогта қолданатын сөз тіркестері мен фразалар: Обыр жасушалары дамиды . . . , Обыр жасушаларының метастазы . . . , Қатерлі ісіктің алдын –алу . . . Қойылатын сұрақтар: Облыстық онкологиялық ауруларының статистикасы қандай? Аудандық онкологиялық аурулардың статистикасы қандай? Қатерлі ісіктің адамның өміріне әсері қандай? Және оның алдын-алу шаралары ның маңызы неде? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
Оқушылар бірлесе жұмыс жасайды, ортақ мәмлеге келеді (ынтымақтастық, құрмет). Салауатты өмір салтын дәріптейді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Химия – обыр жасушаларының пайда болуына әсер ететін химикаттармен танысады. Физика – түрлі сәулелердің және зиянды түтіндердің обыр жасушасының дамуына тигізетін әсері. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақтада презентация көреді Қажетті материалдарды интернеттен іздеу үшін пайдаланады Quizlet қолданбасымен тест тапсырады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Жасуша циклімен 7 сыныптан таныс. Митоздық бөлінумен 8 сыныптан таныс. ДНҚ репликациясымен 9 сыныптан таныс. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау |
Тапсырмалардің дұрыс орындалун қадағалап, кері байланыс беріледі. Тапсырмалар талқыланып, талданады. Түзетулер жүзеге асады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау |
Мадақтау, талқылау, ИНСЕРТ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ресурс |
Слайд, видео, мәтін(кітаптағы), статистикалық материалдар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин 6 мин |
Сәлемдесу. Ұйымдастыру кезеңі: Раппорт Ынтымақтастық ахуал туғызу Quizlet live электронды ойынын пайдаланып сыныпты топқа бөлеміз. (Т) Ойын арқылы үй тапсырмасын сұрау ҚБ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 3 мин 4 мин 3 мин 10 мин
8 мин
2 мин |
1-тапсырма (Ө) Жасушалардың бақылауға бағынбайтын бөлінуі нәтижесінде обыр жасушаларын қалыпты жасушамен төмендегі кестені толтыру арқылы салыстырыңыздар
Дескриптор:
ҚБ Видеоролик ұсынамын (4 мин) 2-тапсырма (Ж) Роликтен және қосымша материалдан алған мәліметті жұпта талқылаңыз және жоғарыдағы кестені толықтырыңыз Обыр жасушаларының пайда болуының ең маңызды 4 себебін және әсер етуші 3 нақты факторды келтіріңіздер Дескриптор:
ҚБ 3-тапсырма (Т) Обыралды жағдайлар мен олардың алдын алу іс-әрекеттері жайлы 3 ережеден және 30 сөзден кем емес үнпарағын немесе презентация\ плакат\ постер құрастырыңыздар (озық тапсырмаға сүйене)
Дескриптор
4- тапсырма Озық тапсырма бойынша жинақтаған мәліметтерді келтіре отырып сахналау жұмысын орындаңыздар. Критерий:
Дескриптор: -Оқушылардың шығармашылық қабілетіне орай орындалады. Кері байланыс
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 мин |
Рефлексия « Кемпірқосақ» Стикерлерді кемпірқосақ түсіне төменнен жоғары қарай орналастырады.
Үйге тапсырма беру. $ 65 Обыралды жағдайлардың туындауына әсер етуші факторлар. Озық тапсырма: Генде мутация жүргізетін факторлардың статистикасын келтіру. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Қалыпты жасуша |
Обыр жасушалары |
|
Бөлінуі |
|
|
|
Өсуі |
|
|
|
Айырмашылығы |
|
|
|
Ұқсастығы |
|
|
|
|
Қалыпты жасуша |
Обыр жасушалары |
|
Бөлінуі |
|
|
|
Өсуі |
|
|
|
Айырмашылығы |
|
|
|
Ұқсастығы |
|
|
Кері байланыс
|
Оқушы |
Жетістік |
Кедергі |
Түзету |
|
1-тапсырма |
|
|
|
|
2-тапсырма |
|
|
|
|
3-тапсырма |
|
|
|
|
4-тапсырма |
|
|
|
|
Нәтиже |
|
|
|
Кері байланыс
|
Оқушы |
Жетістік |
Кедергі |
Түзету |
|
1-тапсырма |
|
|
|
|
2-тапсырма |
|
|
|
|
3-тапсырма |
|
|
|
|
4-тапсырма |
|
|
|
|
Нәтиже |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Онкологиялық жаңатүзілулер
Онкологиялық жаңатүзілулер
Сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 10.2.2.3 |
Мектеп: №3 мамандандырылған мектеп-интернаты |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 22.01.2020 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Забиева Д. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 10 б |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Онкологиялық жаңатүзілулердің пайда болуы. Обыралды жағдайлардың туындауына әсер етуші факторлар. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
10.2.2.3 жасушалардың бақылауға бағынбайтын бөлінуі нәтижесінде обырдың түзілуін түсіндіру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Жасушалардың бақылауға бағынбайтын бөлінуі нәтижесінде обыр жасушаларын қалыпты жасушамен салыстырады обырдың түзілуінің 4 себебін келтіреді Обыралды жағдайлар мен олардың алдын алу іс-әрекеттері жайлы 3 ережеден және 30 сөзден кем емес үнпарағын немесе презентация\ плакат\ постер құрастырады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Білу және түсіну, ойлаудың жоғарғы деңгейлері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: обыр жасушалары, метастаз, ісік, митоз, қатерлі ісік Диалогта қолданатын сөз тіркестері мен фразалар: Обыр жасушалары дамиды . . . , Обыр жасушаларының метастазы . . . , Қатерлі ісіктің алдын –алу . . . Қойылатын сұрақтар: Облыстық онкологиялық ауруларының статистикасы қандай? Аудандық онкологиялық аурулардың статистикасы қандай? Қатерлі ісіктің адамның өміріне әсері қандай? Және оның алдын-алу шаралары ның маңызы неде? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
Оқушылар бірлесе жұмыс жасайды, ортақ мәмлеге келеді (ынтымақтастық, құрмет). Салауатты өмір салтын дәріптейді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Химия – обыр жасушаларының пайда болуына әсер ететін химикаттармен танысады. Физика – түрлі сәулелердің және зиянды түтіндердің обыр жасушасының дамуына тигізетін әсері. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақтада презентация көреді Қажетті материалдарды интернеттен іздеу үшін пайдаланады Quizlet қолданбасымен тест тапсырады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Жасуша циклімен 7 сыныптан таныс. Митоздық бөлінумен 8 сыныптан таныс. ДНҚ репликациясымен 9 сыныптан таныс. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау |
Тапсырмалардің дұрыс орындалун қадағалап, кері байланыс беріледі. Тапсырмалар талқыланып, талданады. Түзетулер жүзеге асады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау |
Мадақтау, талқылау, ИНСЕРТ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ресурс |
Слайд, видео, мәтін(кітаптағы), статистикалық материалдар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин 6 мин |
Сәлемдесу. Ұйымдастыру кезеңі: Раппорт Ынтымақтастық ахуал туғызу Quizlet live электронды ойынын пайдаланып сыныпты топқа бөлеміз. (Т) Ойын арқылы үй тапсырмасын сұрау ҚБ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 3 мин 4 мин 3 мин 10 мин
8 мин
2 мин |
1-тапсырма (Ө) Жасушалардың бақылауға бағынбайтын бөлінуі нәтижесінде обыр жасушаларын қалыпты жасушамен төмендегі кестені толтыру арқылы салыстырыңыздар
Дескриптор:
ҚБ Видеоролик ұсынамын (4 мин) 2-тапсырма (Ж) Роликтен және қосымша материалдан алған мәліметті жұпта талқылаңыз және жоғарыдағы кестені толықтырыңыз Обыр жасушаларының пайда болуының ең маңызды 4 себебін және әсер етуші 3 нақты факторды келтіріңіздер Дескриптор:
ҚБ 3-тапсырма (Т) Обыралды жағдайлар мен олардың алдын алу іс-әрекеттері жайлы 3 ережеден және 30 сөзден кем емес үнпарағын немесе презентация\ плакат\ постер құрастырыңыздар (озық тапсырмаға сүйене)
Дескриптор
4- тапсырма Озық тапсырма бойынша жинақтаған мәліметтерді келтіре отырып сахналау жұмысын орындаңыздар. Критерий:
Дескриптор: -Оқушылардың шығармашылық қабілетіне орай орындалады. Кері байланыс
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 мин |
Рефлексия « Кемпірқосақ» Стикерлерді кемпірқосақ түсіне төменнен жоғары қарай орналастырады.
Үйге тапсырма беру. $ 65 Обыралды жағдайлардың туындауына әсер етуші факторлар. Озық тапсырма: Генде мутация жүргізетін факторлардың статистикасын келтіру. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Қалыпты жасуша |
Обыр жасушалары |
|
Бөлінуі |
|
|
|
Өсуі |
|
|
|
Айырмашылығы |
|
|
|
Ұқсастығы |
|
|
|
|
Қалыпты жасуша |
Обыр жасушалары |
|
Бөлінуі |
|
|
|
Өсуі |
|
|
|
Айырмашылығы |
|
|
|
Ұқсастығы |
|
|
Кері байланыс
|
Оқушы |
Жетістік |
Кедергі |
Түзету |
|
1-тапсырма |
|
|
|
|
2-тапсырма |
|
|
|
|
3-тапсырма |
|
|
|
|
4-тапсырма |
|
|
|
|
Нәтиже |
|
|
|
Кері байланыс
|
Оқушы |
Жетістік |
Кедергі |
Түзету |
|
1-тапсырма |
|
|
|
|
2-тапсырма |
|
|
|
|
3-тапсырма |
|
|
|
|
4-тапсырма |
|
|
|
|
Нәтиже |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз














