Информатика пәнінен қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
Компьютерлік жүйелер және желілер |
||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
||
|
Күні: |
|
|
|
|
Сынып: |
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
§ 6. Операциялық жүйелер |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.2.1 операциялық жүйелердің негізгі функцияларын атау; |
||
|
Сабақтың мақсаттары |
Операциялық жүйелердің анықтамаларын, программа ұғымдарын біледі. Операциялық жүйелердің негізгі функциялары мен жұмыс істеу мүмкіндіктерін біледі. Операциялық жүйелердің түрлерін ажырата алады, біледі, салыстырып айта алады, өзгелермен бөліседі. |
||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысушыларды тексеру. Ынтымақтастық атмосферасын құру. «Амандасу» тренингі. Оқушылар амандасу сөздерін еске түсіріп айтады. Тақтадағы суретке байланысты іс-әрекет жасайды. «Күлкі» бейнесі болса, бір-біріне күлімдейді. «Қол» суреті шықса, қол алысып амандасады. «Жүрек» бейнесі болса, бірін-бірі құшақтайды. «Мозайка» әдісі арқылы оқушыларды сурет қиындыларын құрастыру арқылы топтарға біріктіру. 1- топ «Программа» 2 -топ «Компьютер» 3- топ «Операциялық жүйе» Үй тапсырмасын тексеру сұрақтары:
|
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
Жұлдызша арқылы бағалау |
Компьютер Т |
|
Сабақтың ортасы |
«Суреттер сөйлейді» әдісі арқылы оқушылар суретке қарап сұрақтарға жауап бере отырып жаңа сабақтың тақырыбын ашамын. 1.Суреттен не көріп отырсыңдар? 2.Осы суреттердегі белгішелер сендерге таныспа? Оқушылар тақырып бойынша «Джигсо» ұжымдық оқыту әдісі арқылы бірінші жұпта сосын топпен тақырыпты талқылайды. «Миға шабуыл» әдісі бойынша топтық жұмыс
Программалық жасақтама деген не?
Операциялық жүйе деген не?
Windows 10 ОЖ қандай обьектілер бар?
Видео арқылы жаңа сабақпен танысу https://www.youtube.com/watch?v=AklaHWnu4lA
1-тапсырма. Ож түрлерін сәйкестендіру https://learningapps.org/2255093
2 тапсырма. Интерфейс түрін анықта
3-тапсырма. ОЖфункцияларын, әрекеттің және ол бағытталған нысанның арасына сәйкестік орнату арқылы таңдаңыз
Компьютерде тәжірибелік жұмыс. Практикалық жұмыс.
4-тапсырма. Дұрыс жауапты таңдаңдар:
ОЖ-ні логотиптерімен сәйкестендіріңдер:
|
Суретке қарап,сабақ тақырыбын табуға тырысады Видео арқылы ОЖ-мен танысады ОЖ түрлерін сәйкестендіреді Сурет бойынша интерфейс түрлерін анықтайды ОЖ функциясын анықтайды Жұмыс үстелінің фонын ауыстырады, мәтіндік редактормен жұмыс жасайды Тапсырмаларды орындайды |
«Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау «Басбармақ» әдісі арқылы өзін-өзі бағалау Әр жауапқа 1 смайлик Смайликтер арқылы бағалау» әдісі. Смайликтер арқылы бағалау» әдісі. А |
Оқулық: Астана, «Арман-ПВ», 2020, 11-14 бет.
ttps://www.youtube.com/watch?v=AklaHWnu4lA https://learningapps.org/2255093 Интерактивті тақта Интерактивті тақта Компьютер 6-сынып Электронды оқулығы |
|
Сабақтың соңы |
«Бес саусақ» әдісі.
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
37 бет, үй тапсырмасы |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Операциялық жүйелер ҚМЖ
Информатика пәнінен қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
Компьютерлік жүйелер және желілер |
||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
||
|
Күні: |
|
|
|
|
Сынып: |
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
§ 6. Операциялық жүйелер |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.2.1 операциялық жүйелердің негізгі функцияларын атау; |
||
|
Сабақтың мақсаттары |
Операциялық жүйелердің анықтамаларын, программа ұғымдарын біледі. Операциялық жүйелердің негізгі функциялары мен жұмыс істеу мүмкіндіктерін біледі. Операциялық жүйелердің түрлерін ажырата алады, біледі, салыстырып айта алады, өзгелермен бөліседі. |
||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысушыларды тексеру. Ынтымақтастық атмосферасын құру. «Амандасу» тренингі. Оқушылар амандасу сөздерін еске түсіріп айтады. Тақтадағы суретке байланысты іс-әрекет жасайды. «Күлкі» бейнесі болса, бір-біріне күлімдейді. «Қол» суреті шықса, қол алысып амандасады. «Жүрек» бейнесі болса, бірін-бірі құшақтайды. «Мозайка» әдісі арқылы оқушыларды сурет қиындыларын құрастыру арқылы топтарға біріктіру. 1- топ «Программа» 2 -топ «Компьютер» 3- топ «Операциялық жүйе» Үй тапсырмасын тексеру сұрақтары:
|
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
Жұлдызша арқылы бағалау |
Компьютер Т |
|
Сабақтың ортасы |
«Суреттер сөйлейді» әдісі арқылы оқушылар суретке қарап сұрақтарға жауап бере отырып жаңа сабақтың тақырыбын ашамын. 1.Суреттен не көріп отырсыңдар? 2.Осы суреттердегі белгішелер сендерге таныспа? Оқушылар тақырып бойынша «Джигсо» ұжымдық оқыту әдісі арқылы бірінші жұпта сосын топпен тақырыпты талқылайды. «Миға шабуыл» әдісі бойынша топтық жұмыс
Программалық жасақтама деген не?
Операциялық жүйе деген не?
Windows 10 ОЖ қандай обьектілер бар?
Видео арқылы жаңа сабақпен танысу https://www.youtube.com/watch?v=AklaHWnu4lA
1-тапсырма. Ож түрлерін сәйкестендіру https://learningapps.org/2255093
2 тапсырма. Интерфейс түрін анықта
3-тапсырма. ОЖфункцияларын, әрекеттің және ол бағытталған нысанның арасына сәйкестік орнату арқылы таңдаңыз
Компьютерде тәжірибелік жұмыс. Практикалық жұмыс.
4-тапсырма. Дұрыс жауапты таңдаңдар:
ОЖ-ні логотиптерімен сәйкестендіріңдер:
|
Суретке қарап,сабақ тақырыбын табуға тырысады Видео арқылы ОЖ-мен танысады ОЖ түрлерін сәйкестендіреді Сурет бойынша интерфейс түрлерін анықтайды ОЖ функциясын анықтайды Жұмыс үстелінің фонын ауыстырады, мәтіндік редактормен жұмыс жасайды Тапсырмаларды орындайды |
«Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау «Басбармақ» әдісі арқылы өзін-өзі бағалау Әр жауапқа 1 смайлик Смайликтер арқылы бағалау» әдісі. Смайликтер арқылы бағалау» әдісі. А |
Оқулық: Астана, «Арман-ПВ», 2020, 11-14 бет.
ttps://www.youtube.com/watch?v=AklaHWnu4lA https://learningapps.org/2255093 Интерактивті тақта Интерактивті тақта Компьютер 6-сынып Электронды оқулығы |
|
Сабақтың соңы |
«Бес саусақ» әдісі.
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
37 бет, үй тапсырмасы |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз






уызша
мадақтау



