|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Ықтималдық |
Мектеп: «Заки Ахметов атындағы №16 орта мектебі» КММ |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Акимбаева Рая Мурсалимовна |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 10 алгебра |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Оқиға ықтималдығы және оның қасиеттері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.3.2.2 - ықтималдықтар қасиеттерін қолданып, кездейсоқ оқиғалардың ықтималдығын есептеу |
|
Сабақтың мақсаты: |
Ықтималдықты табудың формуласын біледі және қолданады |
|
Құндылықтарды дарыту |
«Ар-ұят» құндылығына: Топпен, жұппен жұмыс орындау барысында құрмет, серіктестік және жеке жұмыс орындау кезінде жауапкершілік, шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну; Достарына,сыныптастарына мейірімділік таныта білу |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5мин |
Сәлемдесу. Психолоигялық ахуал туғызу. «Нейро» жаттығу Сабақтың тақырыбын, бағдарлама бойынша оқыту мақсатын және бүгінгі сабақтың мақсатымен таныстырамын. Үй тапсырмасын дұрыс жауаппен тексеру Топта 20 адам бар, оның үшеуі тоғызқұмалақты кәсіби деңгейде ойнайды. Кездейсоқ таңдап алған 5 адамның екеуі тоғызқұмалақ ойынын кәсіби деңгейде ойнайтын ойыншы болу ықтималдығын тап. |
Сәлемдесу. «Нейро» жаттығуды қайталайды. Сабақтың тақырыбын, бағдарлама бойынша оқыту мақсатын және бүгінгі сабақтың мақсатымен танысады Үй жұмысының шешімі: P(A) =
n= P(A) = кері байланыс береді |
Экрандағы дайын үлгімен бағалайды2балл |
Тақта Дәптер Оқулық Слайд жауаптар |
|
Сабақтың ортасы 10мин Топпен жұмыс: 15мин Жеке жұмыс 10мин |
Сабақты бекіту. «Таза тақта» әдісі арқылы жұптық тапсырма Оқушыларға тапсырма шартын таныстыру. Сергіту сәті: «Шульте кестесі» есте сақтау қабілетін дамытуға 30сек тез санап шығу 3топқа тапсырма беріледі.
Оқулықтан №26.5-26.8
Тест (гугл формада) №1Жәшікте 6 ақ және 4 қара 10 шар бар. 2 шарды шығардық. Екеуі де ақ болу ықтималдығын тап. 0,43 0,23 0,53 0,33 №2«AСTAНA» сөзінен кездейсоқ үш әріп таңдап алынды. «AНA» сөзінің пайда болу ықтималдығын тап. P(AНA) =( P(AНA) = P(AНA) =3/6=1/2 P(AНA) = №3 Пошта бөлімінде 6 құттықтау хат бар. Сатылған 4 құттықтау хаттың әртүрлі болу ықтималдығын тап. 0,28 0,22 0,02 0,32 №4 топтың 10оқушысының арасында 8 спортшы бар. Кездейсоқ таңдап алынған 3 оқушының арасында 2 спортшы болу ықтималдығын тап. Нәтижені қысқарылмайтын бөлшек түрінде жаз. Жауабы: 7/15 |
Тапсырманың шартымен танысады. Дескрипторын айқындайды. Белгіленген уақытта тапсырманы жұппен орындайды. Басқа жұп тақтадағы тапсырмаларды тексереді. 1-жұпТранспорттық бөлімшеде 5 автобус жұмыс жасайды. Бір адам осы
бағыт бойынша таңертең жұмысқа барып, кешке үйге қайтады. Бұл адам
екі автобустың жүргізушілерін таниды. Оның жүргізушілерін танитын
автобуспен жүру ықтималдығын тап. Жауабы: 2-жұп Математикадан Халықаралық олимпиадада 10 тапсырма берілді Олардың үшеуі «Комбинаторика» бөлімінен. Олимпиада аяқталғаннан соң, кездейсоқ тәсілмен екі тапсырма таңдалды. а)Кездейсоқ таңдалған екі тапсырманың кем дегенде біреуі «Комбинаторика» бөлімінен алынған тапсырма болу ықтималдығын тап: P(A)=8/15 б) Кездейсоқ таңдалған екі тапсырманың да «Комбинаторика» бөлімінен алынған тапсырма болу ықтималдығын тап: P(A)=1/15 3-жұп «БӘЙТЕРЕК» сөзінен кездейсоқ бес әріп таңдап алынды. Таңдап алынған әріптердің үшеуі дауысты болу ықтималдығын тап. P(A)=
=( Әр жұп кері байланыс береді. Шешімі. A оқиғасы – бес адамның екеуі кәсіби ойыншы болуы. «Шульте кестесі»
1. Жыл сайынғы
республикалық «SMART қала» байқауында қалалар үш аталым бойынша
марапатталады. Байқауға 16 қала қатысты. Қарағанды қаласының үш
аталымның бірімен марапатталу ықтималдығын тап. Жауабы:
P(A)=
=1 2. «Мың бала»
білім сайысының бірінші айналымынан 14 оқушы таңдалып алынды. Сайыс
нəтижесінде Тимур бірінші, Жанна екінші жəне Руслан үшінші орын алу
ықтималдығын тап. Жауабы: P(A)= 3. Ұзындықтары 1; 3; 4; 7 жəне 9 см-ге тең бес кесінді берілген. Кез келген таңдап алынған үш кесіндіден үшбұрыш шығару ықтималдығын тап. Жауабы:
P(A)=
=2 Тест орындайды
|
Сабаққа белсенді қатысып , сұрақ қойып отырған оқушыларды ауызша мақтау сөздерімен бағалап отыру
Дескриптор бойынша
Дұрыс есеп үшін 1 ұпай
|
bilimland.kz https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdp45NJzjKIPShqqAOQAmGmiIDX60A5R3tlIM3XLH0N70FRcg/viewform |
|
Сабақтың соңы |
Үйге берілген тапсыр-маның нұсқаулығымен танысады , кері байланыс
|
Үйге тапсырма: №26.9, №26.10 Оқушылар өздерінің бағалау парақтарын тақтаға іледі. Кері байланыс сұрақтарына жауап береді. |
Бағалау парақтары бойынша 1-10 баллдық шкаламен бағалау |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Оқиға ықтималдығы және оның қасиеттері
Оқиға ықтималдығы және оның қасиеттері
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Ықтималдық |
Мектеп: «Заки Ахметов атындағы №16 орта мектебі» КММ |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Акимбаева Рая Мурсалимовна |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 10 алгебра |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Оқиға ықтималдығы және оның қасиеттері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.3.2.2 - ықтималдықтар қасиеттерін қолданып, кездейсоқ оқиғалардың ықтималдығын есептеу |
|
Сабақтың мақсаты: |
Ықтималдықты табудың формуласын біледі және қолданады |
|
Құндылықтарды дарыту |
«Ар-ұят» құндылығына: Топпен, жұппен жұмыс орындау барысында құрмет, серіктестік және жеке жұмыс орындау кезінде жауапкершілік, шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну; Достарына,сыныптастарына мейірімділік таныта білу |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5мин |
Сәлемдесу. Психолоигялық ахуал туғызу. «Нейро» жаттығу Сабақтың тақырыбын, бағдарлама бойынша оқыту мақсатын және бүгінгі сабақтың мақсатымен таныстырамын. Үй тапсырмасын дұрыс жауаппен тексеру Топта 20 адам бар, оның үшеуі тоғызқұмалақты кәсіби деңгейде ойнайды. Кездейсоқ таңдап алған 5 адамның екеуі тоғызқұмалақ ойынын кәсіби деңгейде ойнайтын ойыншы болу ықтималдығын тап. |
Сәлемдесу. «Нейро» жаттығуды қайталайды. Сабақтың тақырыбын, бағдарлама бойынша оқыту мақсатын және бүгінгі сабақтың мақсатымен танысады Үй жұмысының шешімі: P(A) =
n= P(A) = кері байланыс береді |
Экрандағы дайын үлгімен бағалайды2балл |
Тақта Дәптер Оқулық Слайд жауаптар |
|
Сабақтың ортасы 10мин Топпен жұмыс: 15мин Жеке жұмыс 10мин |
Сабақты бекіту. «Таза тақта» әдісі арқылы жұптық тапсырма Оқушыларға тапсырма шартын таныстыру. Сергіту сәті: «Шульте кестесі» есте сақтау қабілетін дамытуға 30сек тез санап шығу 3топқа тапсырма беріледі.
Оқулықтан №26.5-26.8
Тест (гугл формада) №1Жәшікте 6 ақ және 4 қара 10 шар бар. 2 шарды шығардық. Екеуі де ақ болу ықтималдығын тап. 0,43 0,23 0,53 0,33 №2«AСTAНA» сөзінен кездейсоқ үш әріп таңдап алынды. «AНA» сөзінің пайда болу ықтималдығын тап. P(AНA) =( P(AНA) = P(AНA) =3/6=1/2 P(AНA) = №3 Пошта бөлімінде 6 құттықтау хат бар. Сатылған 4 құттықтау хаттың әртүрлі болу ықтималдығын тап. 0,28 0,22 0,02 0,32 №4 топтың 10оқушысының арасында 8 спортшы бар. Кездейсоқ таңдап алынған 3 оқушының арасында 2 спортшы болу ықтималдығын тап. Нәтижені қысқарылмайтын бөлшек түрінде жаз. Жауабы: 7/15 |
Тапсырманың шартымен танысады. Дескрипторын айқындайды. Белгіленген уақытта тапсырманы жұппен орындайды. Басқа жұп тақтадағы тапсырмаларды тексереді. 1-жұпТранспорттық бөлімшеде 5 автобус жұмыс жасайды. Бір адам осы
бағыт бойынша таңертең жұмысқа барып, кешке үйге қайтады. Бұл адам
екі автобустың жүргізушілерін таниды. Оның жүргізушілерін танитын
автобуспен жүру ықтималдығын тап. Жауабы: 2-жұп Математикадан Халықаралық олимпиадада 10 тапсырма берілді Олардың үшеуі «Комбинаторика» бөлімінен. Олимпиада аяқталғаннан соң, кездейсоқ тәсілмен екі тапсырма таңдалды. а)Кездейсоқ таңдалған екі тапсырманың кем дегенде біреуі «Комбинаторика» бөлімінен алынған тапсырма болу ықтималдығын тап: P(A)=8/15 б) Кездейсоқ таңдалған екі тапсырманың да «Комбинаторика» бөлімінен алынған тапсырма болу ықтималдығын тап: P(A)=1/15 3-жұп «БӘЙТЕРЕК» сөзінен кездейсоқ бес әріп таңдап алынды. Таңдап алынған әріптердің үшеуі дауысты болу ықтималдығын тап. P(A)=
=( Әр жұп кері байланыс береді. Шешімі. A оқиғасы – бес адамның екеуі кәсіби ойыншы болуы. «Шульте кестесі»
1. Жыл сайынғы
республикалық «SMART қала» байқауында қалалар үш аталым бойынша
марапатталады. Байқауға 16 қала қатысты. Қарағанды қаласының үш
аталымның бірімен марапатталу ықтималдығын тап. Жауабы:
P(A)=
=1 2. «Мың бала»
білім сайысының бірінші айналымынан 14 оқушы таңдалып алынды. Сайыс
нəтижесінде Тимур бірінші, Жанна екінші жəне Руслан үшінші орын алу
ықтималдығын тап. Жауабы: P(A)= 3. Ұзындықтары 1; 3; 4; 7 жəне 9 см-ге тең бес кесінді берілген. Кез келген таңдап алынған үш кесіндіден үшбұрыш шығару ықтималдығын тап. Жауабы:
P(A)=
=2 Тест орындайды
|
Сабаққа белсенді қатысып , сұрақ қойып отырған оқушыларды ауызша мақтау сөздерімен бағалап отыру
Дескриптор бойынша
Дұрыс есеп үшін 1 ұпай
|
bilimland.kz https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdp45NJzjKIPShqqAOQAmGmiIDX60A5R3tlIM3XLH0N70FRcg/viewform |
|
Сабақтың соңы |
Үйге берілген тапсыр-маның нұсқаулығымен танысады , кері байланыс
|
Үйге тапсырма: №26.9, №26.10 Оқушылар өздерінің бағалау парақтарын тақтаға іледі. Кері байланыс сұрақтарына жауап береді. |
Бағалау парақтары бойынша 1-10 баллдық шкаламен бағалау |
|
шағым қалдыра аласыз






= 0,01496.














