Оқиға ықтималдығы және оның қасиеттері. ҚМЖ 10 сынып алгебра ҚГБ 2 тоқсан

Тақырып бойынша 18 материал табылды

Оқиға ықтималдығы және оның қасиеттері. ҚМЖ 10 сынып алгебра ҚГБ 2 тоқсан

Материал туралы қысқаша түсінік
ҚМЖ 10 сынып алгебра ҚГБ 2 тоқсан. Оқу мақсаттары: 10.2.1.1 - кездейсоқ оқиға ұғымын, кездейсоқ оқиға түрлерін білу және оларға мысалдар келтіру;
Материалдың қысқаша нұсқасы

Таныстым:

Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі

Момынай жалпы орта білім беретін мектебі

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары

Пәні: Алгебра ҚГБ

Тақырыбы: Оқиға ықтималдығы және оның қасиеттері

Бөлім:

10.2 С Ықтималдық

Педагогтің Т.А.Ә.

Алиева Гүлжан Аманкулкызы

Күні:

08.12.2023ж

Сынып: 10 «А»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Оқиға ықтималдығы және оның қасиеттері

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

10.2.1.1 - кездейсоқ оқиға ұғымын, кездейсоқ оқиға түрлерін білу және оларға мысалдар келтіру;

Сабақтың мақсаты

  • элементар оқиғаларды анықтамасы бойынша ажырату;

  • элементар оқиғалар кеңістігі;

  • оқиғаға қолайлы нәтижелерді сипаттау.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар


Сабақтың басы

Оқушылармен амандасу, түгендеу, назарын сабаққа аудару
Жағымды психологиялық ахуал орнату.

Оқу мақсаттарымен таныстыру.

Үй тапсырмасын тексеру.

Жинақтала

ды,сабаққа ынталанады.






Оқулық.

Сабақтың ортасы

Өткен сабақты пысықтау.

Оқиға ықтималдығы - бұл оқиғаны эксперименттің барлық қарапайым ықтимал нәтижелерінің санына теңестіретін тәжірибенің қарапайым нәтижелерінің санының қатынасы:

, мұндағы А –оқиға, m –сынақтың таңдалынып алынған таңдамасы, n – сынақтың жалпы таңдама саны, P(A) – А оқиғасының ықтималдығы

Кездейсоқ оқиғаның ықтималдығын анықтау алгоритмі.

  1. Осы сынақтың мүмкін нәтижелерінің N саны.

  2. А оқиғасының орын алатын нәтижесінің N(A) саны.

  1. А оқиғасының ықтималдығы болатын факторды есептеңіз

  2. Оқиға ықтималдығы:

Ықтималдықты есептеу ережесі

1) Қарапайм оқиғаның ықтималдығы өрнегіне тең
2)
Мүмкін емес оқиғаның ықтималдығы 0-ге тең.

3) Ақиқат оқиғаның ықтималдығы 1-ге тең.

4) Ықтималдықтың кез келген мәні 0мен 1 аралығында орындалады: 0 Р(А) 1.

5) А оқиғасына қарама-қарсы оқиғасының ықтималдығы

1 – Р(А) өргеніне тең.

Тапcырмалар орындау. «Сұраққа жауап бер» әдісі

1. а) Лақтырылған тиын – сынақ.

б) Елтаңба жағы түсуі – оқиға.

2. а) Нысанаға оқ атылдысынақ.

б) Нысанаға тиюі немесе қисық кетуіоқиға.

3.Жәшікте түрлі-түсті шар бар. Жәшіктен кез-келген бір шар алады.

а) Жәшіктен шар алуысынақ.

б) Шардың белгілі бір түспен шығуы оқиға.

4. Дүкен сөресінде екі түрлі қуыршақ бар(ақ шашты және қара шашты). Сөреден бір қуыршақты алады.

а) Сөреден қуыршақ алынуы сынақ.

б) Қуыршақтың шышының белгілі бір түспен шығуы оқиға.

5. а) Әрбір тоқсан соңында оқушылар математика пәнінен бақылау жұмысын жазады сынақ.

б) Оқушы бақылау жұмысынан қанағаттанарлықсыз баға алды оқиға.

Дескриптор:

берілген оқиға түрлерін анықтай алады;

берілген оқиғаларға мысалдар келтіреді.

Сынып жұмысы тапсырмалары

  1. Фабрикада сумкалар жасайды. Орта емеппен 200 сумканың төртеуі жарамсыз болып келеді. Сатып алынған бір сумканың жарамды болуының ықтималдығын табыңыз.

  2. Орта есеппен сатылған 500 бақша насосының төртеуінен су ағады. Тексеруге алынған кез-келген бір насостың жарамды болуының ықтималдығын табыңыз.

  3. Емтиханда 125 сұрақ болды, Азама 5 сұрақты жаттамады. Емтихан кезінде оған жаттамаған сұрақ түсуінің ықтималдығын табыңыз?

Жеке жұмыс.

1. Такси фирмасында дәл қазір 35 машина бар: 11 қызыл, 17 көк, 7 жасыл. Тапсырыспен бір машина шығып кетті. Осы шыққан машинаның жасыл болуының ықтималдығын табыңыз.

2. Кездейсоқ сынақта үш ойын сүйегін лақтырды. Осы үш сүйектен шыққан сандардың 7 ұпай шығу ықтималдығын табыңыз.

Алдыңғы сабақта алған білімдерін еске түсіреді.




















Сұрақтарға жауап береді




















Тапсырманы өз бетінше орындайды


























Әрбір дұрыс жауапқа 1 балл.



















Дұрыс жауапқа 2 балл беріледі.

bilimland.kz
























Сабақтың соңы

Үй жұмысы:

Рефлексия.

Оқушылар өз ойларын карточкаға жазады:

  • Бүгін мен білдім …

  • Қызық болды …

  • Мен мынаны түсіндім …

  • Маған не түсініксіз болып қалды …

  • Мен тағы білгім келеді

Үй жұмысын алады.

Рефлексияны орындайды









































































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
08.12.2023
398
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі