Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
Объектілердің 3D модельдері
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
3D-баспа |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 6а,ә,б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.5 3D-редактордағы объектілердің модельдерін құру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1. Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) |
- Сабақтың тақырыбын және мақсаттарын
түсіндіру. |
- Оқушылар сабаққа қатысып, тақырыпқа қызығушылық танытады. |
- Оқушылардың сабақты қабылдауын бағалау. |
Компьютер, проектор, тақта. |
|
2. Жаңа тақырыпты түсіндіру (10 мин) |
- 3D модельдеудің негіздерін түсіндіру: 3D
редакторлар, объектілер, моделдеу тәсілдері (полигонаж,
текстуралау). |
- Оқушылар 3D моделдеу құралдарын тыңдайды және сұрақтар қояды. |
- Оқушылардың тақырыпты түсінуін бақылау, сұрақтарға жауап беру. |
Тақта, презентация, слайдтар. |
|
3. Негізгі жұмыс (15 мин) |
- Оқушыларға 3D редакторда қарапайым объект
(мысалы, куб немесе сфера) моделдеуді үйрету. |
- Оқушылар 3D редакторында қарапайым объектілерді
жасайды. |
- Оқушылардың модельдеріндегі қателіктерді тексеру және кері байланыс беру. |
Компьютер, 3D редактор (Blender, Tinkercad). |
|
4. Топтық жұмыс (10 мин) |
- Оқушыларға топта жұмыс істеуге тапсырма беру: әр топ 3D модельдеу бағдарламасы арқылы бір объектіні жасап, оны біріктіріп, үлкен модель құрады. Тапсырмалар: Жеке тапсырма:
Топтық тапсырма:
|
- Оқушылар топта бірігіп, тапсырмаларды орындап, нәтиже береді. |
- Топтың жұмысын бағалау, біріктірілген объектінің сапасын тексеру. Бағалау критерийлері мен дискрипторлары: Жеке тапсырма:
Топтық тапсырма:
Дискрипторлар:
|
Компьютер, 3D редактор, топтық тапсырманың нұсқаулығы. |
|
5. Қорытындылау (5 мин) |
- Оқушыларға өз жұмыстарын көрсетуге мүмкіндік
беру. |
- Оқушылар өз жұмыстарына баға береді, сұрақтарға жауап алады. |
- Оқушылардың жұмыстарының сапасын бағалау, кері байланыс беру. |
Тақта, компьютер, бағалау парақшасы. |
Қорытынды:
Сабақ барысында оқушылар 3D редакторларын қолдана отырып, үш өлшемді объектілердің моделдерін жасауды үйренеді. Топта жұмыс істеу арқылы олар бірлесіп шығармашылық идеяларды іске асырады, сонымен қатар өз жұмыстарына талдау жасап, кері байланыс алады.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Оқиғалардың үш өлшемді модельдері:
Оқиғалардың үш өлшемді модельдері:
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
Объектілердің 3D модельдері
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
3D-баспа |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 6а,ә,б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.5 3D-редактордағы объектілердің модельдерін құру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1. Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) |
- Сабақтың тақырыбын және мақсаттарын
түсіндіру. |
- Оқушылар сабаққа қатысып, тақырыпқа қызығушылық танытады. |
- Оқушылардың сабақты қабылдауын бағалау. |
Компьютер, проектор, тақта. |
|
2. Жаңа тақырыпты түсіндіру (10 мин) |
- 3D модельдеудің негіздерін түсіндіру: 3D
редакторлар, объектілер, моделдеу тәсілдері (полигонаж,
текстуралау). |
- Оқушылар 3D моделдеу құралдарын тыңдайды және сұрақтар қояды. |
- Оқушылардың тақырыпты түсінуін бақылау, сұрақтарға жауап беру. |
Тақта, презентация, слайдтар. |
|
3. Негізгі жұмыс (15 мин) |
- Оқушыларға 3D редакторда қарапайым объект
(мысалы, куб немесе сфера) моделдеуді үйрету. |
- Оқушылар 3D редакторында қарапайым объектілерді
жасайды. |
- Оқушылардың модельдеріндегі қателіктерді тексеру және кері байланыс беру. |
Компьютер, 3D редактор (Blender, Tinkercad). |
|
4. Топтық жұмыс (10 мин) |
- Оқушыларға топта жұмыс істеуге тапсырма беру: әр топ 3D модельдеу бағдарламасы арқылы бір объектіні жасап, оны біріктіріп, үлкен модель құрады. Тапсырмалар: Жеке тапсырма:
Топтық тапсырма:
|
- Оқушылар топта бірігіп, тапсырмаларды орындап, нәтиже береді. |
- Топтың жұмысын бағалау, біріктірілген объектінің сапасын тексеру. Бағалау критерийлері мен дискрипторлары: Жеке тапсырма:
Топтық тапсырма:
Дискрипторлар:
|
Компьютер, 3D редактор, топтық тапсырманың нұсқаулығы. |
|
5. Қорытындылау (5 мин) |
- Оқушыларға өз жұмыстарын көрсетуге мүмкіндік
беру. |
- Оқушылар өз жұмыстарына баға береді, сұрақтарға жауап алады. |
- Оқушылардың жұмыстарының сапасын бағалау, кері байланыс беру. |
Тақта, компьютер, бағалау парақшасы. |
Қорытынды:
Сабақ барысында оқушылар 3D редакторларын қолдана отырып, үш өлшемді объектілердің моделдерін жасауды үйренеді. Топта жұмыс істеу арқылы олар бірлесіп шығармашылық идеяларды іске асырады, сонымен қатар өз жұмыстарына талдау жасап, кері байланыс алады.
шағым қалдыра аласыз













