|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Оқушылар тәртібінің көшедегі және жолдағы ережесі. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
1. Оқушыларды жолда жүру
ережесімен таныстыру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларын жасау арқылы жүреді. 1. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың назарын жаңа сабаққа
аудару. |
Ширату жаттығуларын жасайды. |
|
|
|
Сабақтың ортасы 15 мин 2 мин 18 мин |
II. Негізгі кезең Мынандай
сұрақтарға жауап беріңдерші: 2.
Жиекжол дегеніміз не? 3. Жаяу
адамға қай жермен жүруге рұқсат етілмейді? 4.
Көшеде жүру тәртібін кім басқарады? 5. Көше
қиылыстарында қай жерлерден өтуге болады? 6. Ал
жиекжолда қалай жүру керек? 7.
Жиекжолдан тағы қалай жүруге рұқсат етілмейді? -
Ережені бұзбайық «Көше
ережелерін білейік» кезеңіне тоқталайық. |
|
|
Оқулық, дәптер қалам |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
V
Қорытынды Жол заңы
дұрыс жүріп, абай болуды талап етеді. Жол тәртібін бұзба, ол қатер
тудырады. Жолдың қалыпты қозғалысы көбінесе балалардың жол бойында
қалай болса, солай жүріп, доп қуалайтыны, жүріп бара жатқан
машинаға жабысатыны, қалтарыстан жолға шығып кететінінің салдарынан
бұзылады. Жол тәртібін бұзғандықтан кейбіреулер машина дөңгелегіне
ілініп қаза тауып, кейбіреулер жарақат алады. Ал кейбіреулер
өмірлік мүгедек болып қалады. |
Рефлексия жасайды. Тапсырма жазып алады. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ӨҚН 3 сынып
ӨҚН 3 сынып
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Оқушылар тәртібінің көшедегі және жолдағы ережесі. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
1. Оқушыларды жолда жүру
ережесімен таныстыру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларын жасау арқылы жүреді. 1. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың назарын жаңа сабаққа
аудару. |
Ширату жаттығуларын жасайды. |
|
|
|
Сабақтың ортасы 15 мин 2 мин 18 мин |
II. Негізгі кезең Мынандай
сұрақтарға жауап беріңдерші: 2.
Жиекжол дегеніміз не? 3. Жаяу
адамға қай жермен жүруге рұқсат етілмейді? 4.
Көшеде жүру тәртібін кім басқарады? 5. Көше
қиылыстарында қай жерлерден өтуге болады? 6. Ал
жиекжолда қалай жүру керек? 7.
Жиекжолдан тағы қалай жүруге рұқсат етілмейді? -
Ережені бұзбайық «Көше
ережелерін білейік» кезеңіне тоқталайық. |
|
|
Оқулық, дәптер қалам |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
V
Қорытынды Жол заңы
дұрыс жүріп, абай болуды талап етеді. Жол тәртібін бұзба, ол қатер
тудырады. Жолдың қалыпты қозғалысы көбінесе балалардың жол бойында
қалай болса, солай жүріп, доп қуалайтыны, жүріп бара жатқан
машинаға жабысатыны, қалтарыстан жолға шығып кететінінің салдарынан
бұзылады. Жол тәртібін бұзғандықтан кейбіреулер машина дөңгелегіне
ілініп қаза тауып, кейбіреулер жарақат алады. Ал кейбіреулер
өмірлік мүгедек болып қалады. |
Рефлексия жасайды. Тапсырма жазып алады. |
|
|
шағым қалдыра аласыз













