|
Бөлім: |
Табиғат физикасы |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Орынбаева Г.Т. |
|
|
Күні: |
||
|
Сынып: 4 «Ә» |
Қатысушылар саны:23 |
Қатыспағандар саны:1 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Элекроскоп не үшін қажет? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.5.1 түрлі материалдардың электрөткізгіштігін зерттеу 4.1.2.2 алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсыну |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 8 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді. Өткен тақырыпқа шолу: -Өткен тақырыпты мазмұндаңдар. -Өткен тақырыптарға байланысты бір-біріңе сұрақ қойып, жауап алыңдар. Оқу материалын жариялау «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы жүреді: -Менің қолымда нелер бар? (шарлар) -Шарлар бүгінгі сабаққа не үшін қажет деп ойлайсыңдар? -Оны бүгінгі сабақ барысында анықтайтын боласыңдар. |
Өткен тақырыпқа қатысты сұрақтарға жауап береді. |
Оқушының жауабын толықтыру немесе тиімді кері байланыс жасау. |
шарлар |
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 15 мин |
(Ұ) 1- тапсырма «Ашық микрофон» әдісімен орындалады. А) Сөздік жұмысы. Заряд, электрөткізгіштік, электроскоп. Ә) Суретпен жұмыс. Суретке мұқият қараңдар. -Негеш ойын-сауық кезінде қызық құбылысты байқап, ойланып қалды. -Неліктен кейбір шарлар бір-біріне тартылады, ал кейбірі тебіледі? -Сендер қалай ойлайсыңдар? Ә) Мәтінмен жұмыс. -Мәтінді түсініп оқыңдар. Б) Модель жасау. Электроскоп моделін жасаңдар. Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: -Тақырып бойынша сұрақтар құрастырып, достарыңнан жауап ал.
Сергіту сәтінде қазақ биін билету.
(Т, Д) 2-тапсырмада «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісімен жүзеге асырылады. А) Зерттеу. -Қандай денелер өз бойынан заряд өткізеді? Б) Ойлан. -Екі электроскопты салыстырыңдар. Қайсысында заряд бар? Қайсысында заряд жоқ? Ол қайда кетті? Неліктен? В) Сен білесің бе? |
Сөздікті жазып, жаттайды. Сұрақтарға жауап береді. Тапсырмалар орындайды.
Билеп сергиді.
Мәтінді оқиды, бақылайды. Сұрақтарға жауап іздеп, жауап береді. |
Дескриптор: - Сөздікті жазып, жаттайды-1балл. - Шарлардың бір-біріне тартылу, тебілу себебін анықтайды-2балл. - Электроскоп моделін жасайды-2балл. Дескриптор: -Қандай денелер өз бойынан заряд өткізетінін түсіндіреді-3балл. -Екі электроскопты салыстырады-2балл. |
«Жараты-лыстану» оқулығы 4-сынып 2019ж
|
|
Кері байланыс 5 мин |
Кері байланысты «Менің сөзім» әдісі арқылы береді. Оқу тапсырмасы: Мәтінді түсініп оқу. |
Түсінгені туралы ой қорытады. Тапсырманы жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
оқу әдістемелік материал жариялау
оқу әдістемелік материал жариялау
|
Бөлім: |
Табиғат физикасы |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Орынбаева Г.Т. |
|
|
Күні: |
||
|
Сынып: 4 «Ә» |
Қатысушылар саны:23 |
Қатыспағандар саны:1 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Элекроскоп не үшін қажет? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.5.1 түрлі материалдардың электрөткізгіштігін зерттеу 4.1.2.2 алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсыну |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 8 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді. Өткен тақырыпқа шолу: -Өткен тақырыпты мазмұндаңдар. -Өткен тақырыптарға байланысты бір-біріңе сұрақ қойып, жауап алыңдар. Оқу материалын жариялау «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы жүреді: -Менің қолымда нелер бар? (шарлар) -Шарлар бүгінгі сабаққа не үшін қажет деп ойлайсыңдар? -Оны бүгінгі сабақ барысында анықтайтын боласыңдар. |
Өткен тақырыпқа қатысты сұрақтарға жауап береді. |
Оқушының жауабын толықтыру немесе тиімді кері байланыс жасау. |
шарлар |
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 15 мин |
(Ұ) 1- тапсырма «Ашық микрофон» әдісімен орындалады. А) Сөздік жұмысы. Заряд, электрөткізгіштік, электроскоп. Ә) Суретпен жұмыс. Суретке мұқият қараңдар. -Негеш ойын-сауық кезінде қызық құбылысты байқап, ойланып қалды. -Неліктен кейбір шарлар бір-біріне тартылады, ал кейбірі тебіледі? -Сендер қалай ойлайсыңдар? Ә) Мәтінмен жұмыс. -Мәтінді түсініп оқыңдар. Б) Модель жасау. Электроскоп моделін жасаңдар. Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: -Тақырып бойынша сұрақтар құрастырып, достарыңнан жауап ал.
Сергіту сәтінде қазақ биін билету.
(Т, Д) 2-тапсырмада «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісімен жүзеге асырылады. А) Зерттеу. -Қандай денелер өз бойынан заряд өткізеді? Б) Ойлан. -Екі электроскопты салыстырыңдар. Қайсысында заряд бар? Қайсысында заряд жоқ? Ол қайда кетті? Неліктен? В) Сен білесің бе? |
Сөздікті жазып, жаттайды. Сұрақтарға жауап береді. Тапсырмалар орындайды.
Билеп сергиді.
Мәтінді оқиды, бақылайды. Сұрақтарға жауап іздеп, жауап береді. |
Дескриптор: - Сөздікті жазып, жаттайды-1балл. - Шарлардың бір-біріне тартылу, тебілу себебін анықтайды-2балл. - Электроскоп моделін жасайды-2балл. Дескриптор: -Қандай денелер өз бойынан заряд өткізетінін түсіндіреді-3балл. -Екі электроскопты салыстырады-2балл. |
«Жараты-лыстану» оқулығы 4-сынып 2019ж
|
|
Кері байланыс 5 мин |
Кері байланысты «Менің сөзім» әдісі арқылы береді. Оқу тапсырмасы: Мәтінді түсініп оқу. |
Түсінгені туралы ой қорытады. Тапсырманы жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
|
шағым қалдыра аласыз
















