2 сабақ
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Оқу және жазу дағдыларының алғышарттарын қалыптастыру
(сабақтың тақырыбы)
|
Кезеңі |
Дайындық деңгейі |
|
|
Логопедтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Оқу және жазу дағдыларының алғышарттарын қалыптастыру |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Логопедтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі 3 мин Сабақтың басы 5 минут |
«Жүрек жылуы» Мен сені жақсы көремін Жүрегімнің жылуын Мен саған беремін. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
Үй тапсырмасын сұрау Сөздерді орнын тауып орналастыру
|
- Сәлеметсізбе мұғалім! - Көңіл күйіміз жақсы Логопедпен бірге қайталайды (қолындағы жүректі келесі оқушыға береді). Үйде орналастырып келген сөздерді көрсетеді. (барлық оқушыдан қарап шығу) |
Ауызша мадақтама айту: Жарайсың! Тамаша! Сенің қолыңнан келеді! Керемет! |
|
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Көру гнозисін, талдау мен жинақтауын дамытуға арналған тапсырма 1-тапсырма. Әріптердің ішінен артық әріптерді тап
Сөйлеу –көру функцияларын дамытуға арналған тапсырма 2-тапсырма. Элементтерін толықтырып әріптерді жазып, атаңдар. Әр әріпке сөздер ойластырыңдар
Оптикалық-кеңістіктік гнозис пен праксисті дамытуға арналған тапсырма 3-тапсырма. Жаттығу: "Шатасу" Мақсаты: өз денесінде бағдарлауды дамыту, зейінді дамыту. Ойын барысы: балалар логопедке қарама-қарсы тұрады. Логопед әдейі өзі атайтын қимылдарды көрсетпейді. Бала қозғалысты дұрыс орындауы керек.
Сергіту сәті Таң әлі атқан жоқ, Маңай әлі қараңғы. Әтеш ерте оянып, Жан – жағына қарады. Шынықтырып денені Қанаттарын қағады. Ку – ка- ре –ку тұр – тұрлап, Оятады баланы. 4-тапсырма. Көріп есте сақтауын дамытуға арналған тапсырма. Оптикалық-кеңістіктік гнозис пен праксисті дамыту:
Естіп есте сақтауын дамытуға арналған тапсырма 5-тапсырма. Оқушылардың зейінін дамытуға арналған тапсырма Суреттегі сандарды ретімен қойып, шыққан сөзді оқы және сөйлем құра
Ойлау қабілетін дамытуға арналған тапсырма 6-тапсырма. 6 сіріңкені қозғау арқылы, үйшікті жасаңдар.
|
Суретте көрген әріптердің ішіндегі артық әріпті табады қоршайды
Әріптердің элементтерін толықтырып жазып, оларға сөздер ойластырады.
Оқушылар логопед нұсқауын талапқа сай орындайды.
Сергіту сәтін қимылдармен орындайды
Нүктелі планшетке суретті салады
Тапсырманы орындайды
Сіріңкені қозғау арқылы үйшікті жасайды
|
Тамаша , сен тапсырманы жақсы орындадың Жарайсың! Керемет! Жарайсың, сенің қолыңнан келді! Керемет! Жарайсың! |
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
- Балалар бүгінгі сабақ сендерге ұнадыма? - Балалар бізге оқу мен жазу не үшін қажет деп ойлайсыңдар? Кері байланыс Бүгінгі сабақ ұнаса стикерге күлген смайликті сал, ұнамаса мұңайған стикердің суретін сал. |
- Ия ұнады. - Бізге оқу мен жазу |
|
|
|
Үйге тапсырма 2 мин |
Жаңылтпашты жаттаңдар, тез айтып үйреніңдер
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Оқу және жазу дағдыларының алғышарттарын қалыптастыру
Оқу және жазу дағдыларының алғышарттарын қалыптастыру
2 сабақ
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Оқу және жазу дағдыларының алғышарттарын қалыптастыру
(сабақтың тақырыбы)
|
Кезеңі |
Дайындық деңгейі |
|
|
Логопедтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Оқу және жазу дағдыларының алғышарттарын қалыптастыру |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Логопедтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі 3 мин Сабақтың басы 5 минут |
«Жүрек жылуы» Мен сені жақсы көремін Жүрегімнің жылуын Мен саған беремін. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
Үй тапсырмасын сұрау Сөздерді орнын тауып орналастыру
|
- Сәлеметсізбе мұғалім! - Көңіл күйіміз жақсы Логопедпен бірге қайталайды (қолындағы жүректі келесі оқушыға береді). Үйде орналастырып келген сөздерді көрсетеді. (барлық оқушыдан қарап шығу) |
Ауызша мадақтама айту: Жарайсың! Тамаша! Сенің қолыңнан келеді! Керемет! |
|
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Көру гнозисін, талдау мен жинақтауын дамытуға арналған тапсырма 1-тапсырма. Әріптердің ішінен артық әріптерді тап
Сөйлеу –көру функцияларын дамытуға арналған тапсырма 2-тапсырма. Элементтерін толықтырып әріптерді жазып, атаңдар. Әр әріпке сөздер ойластырыңдар
Оптикалық-кеңістіктік гнозис пен праксисті дамытуға арналған тапсырма 3-тапсырма. Жаттығу: "Шатасу" Мақсаты: өз денесінде бағдарлауды дамыту, зейінді дамыту. Ойын барысы: балалар логопедке қарама-қарсы тұрады. Логопед әдейі өзі атайтын қимылдарды көрсетпейді. Бала қозғалысты дұрыс орындауы керек.
Сергіту сәті Таң әлі атқан жоқ, Маңай әлі қараңғы. Әтеш ерте оянып, Жан – жағына қарады. Шынықтырып денені Қанаттарын қағады. Ку – ка- ре –ку тұр – тұрлап, Оятады баланы. 4-тапсырма. Көріп есте сақтауын дамытуға арналған тапсырма. Оптикалық-кеңістіктік гнозис пен праксисті дамыту:
Естіп есте сақтауын дамытуға арналған тапсырма 5-тапсырма. Оқушылардың зейінін дамытуға арналған тапсырма Суреттегі сандарды ретімен қойып, шыққан сөзді оқы және сөйлем құра
Ойлау қабілетін дамытуға арналған тапсырма 6-тапсырма. 6 сіріңкені қозғау арқылы, үйшікті жасаңдар.
|
Суретте көрген әріптердің ішіндегі артық әріпті табады қоршайды
Әріптердің элементтерін толықтырып жазып, оларға сөздер ойластырады.
Оқушылар логопед нұсқауын талапқа сай орындайды.
Сергіту сәтін қимылдармен орындайды
Нүктелі планшетке суретті салады
Тапсырманы орындайды
Сіріңкені қозғау арқылы үйшікті жасайды
|
Тамаша , сен тапсырманы жақсы орындадың Жарайсың! Керемет! Жарайсың, сенің қолыңнан келді! Керемет! Жарайсың! |
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
- Балалар бүгінгі сабақ сендерге ұнадыма? - Балалар бізге оқу мен жазу не үшін қажет деп ойлайсыңдар? Кері байланыс Бүгінгі сабақ ұнаса стикерге күлген смайликті сал, ұнамаса мұңайған стикердің суретін сал. |
- Ия ұнады. - Бізге оқу мен жазу |
|
|
|
Үйге тапсырма 2 мин |
Жаңылтпашты жаттаңдар, тез айтып үйреніңдер
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз




рнайы планшетпен иттің суретін салуымыз
керек














