Тақырып бойынша 31 материал табылды

Оқу сабағы: Сызықтық алгоритмдерді программалау.

Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақ барысында түрлі әдіс-тәсілдер қолданылды. Сабақ балаларға қызықты әрі түсінікті болды. Сабақ ортасында балалардан бақылау жұмысы алынды.
Материалдың қысқаша нұсқасы

___________________________________________

(білім беру ұйымының атауы)

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары

Сызықтық алгоритмдерді программалау. БЖБ №3

Бөлім:

PYTHON тілінде программалау

Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)


Күні:

 

Сынып: 6

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Сызықтық алгоритмдерді программалау. БЖБ №3

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу;

Сабақтың мақсаты

Python тілінде өрнек құру ережелерін қолдана отырып, өрнек мәндерін есептейтін бағдарламалар жазады

ҚҰндылықтарға баулу

"Тәуелсіздік және патриотизм" құндылығы Python тілінде Сызықтық алгоритмдерді құру және өзгерту кезінде оқушылардың дербестігі мен жауапкершілігін дамытуда, өз елін дамыту үшін цифрлық технологиялардың маңыздылығын түсінуде және алған білімдерін қоғам мен Отанның игілігі үшін қолдануға ұмтылуда көрінеді.


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1) Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа қатысуды тексеру.


2) Жағымды психологиялық ахуал орнату

Өткен тақырыпты қайталау.

Төмендегі тұжырымдарды оқып, олардың «Дұрыс» немесе «Бұрыс» екенін анықта:

1.Сызықтық алгоритм — іс-әрекеттердің белгілі бір шартқа байланысты тармақталып орындалуы.Бұрыс

2.Сызықтық алгоритмде қадамдар жазылу ретімен, бірінен соң бірі кезекпен орындалады.Дұрыс

3.Алгоритмнің графикалық кескінделуінде (блок-схемада) іс-әрекеттерді көрсету үшін ромб фигурасы қолданылады.Бұрыс

4.Сызықтық алгоритмде ешқандай қадам өткізілмейді және қайталанбайды.Дұрыс

5.Тіктөртбұрыш блок-схемада мәліметтерді енгізу және шығару үшін қолданылады.Бұрыс

6.Күнделікті өмірдегі «шай демдеу» немесе «мектепке дайындалу» алгоритмдері көбіне сызықтық құрылымға жатады.Дұрыс

7.Сызықтық алгоритмнің блок-схемасында міндетті түрде «Басы» және «Соңы» блоктары болуы керек.Дұрыс


Балалар жұмыс орындарын тексереді.


Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады





Тұжырымдардың дұрыс-бұрыстығын анықтайды












Мақтау










«Бес саусақ»

әдісі бойынша бағалау


Интербелсенді тақта, презентация

Сабақтың ортасы


Топтық жұмыс

Топтарға арналған тапсырмалар:

1-тапсырма: Квадраттың ауданы мен периметрі

Тапсырма: Пайдаланушыдан квадраттың қабырғасын ($a$) сұрайтын және оның ауданы ($S$) мен периметрін ($P$) есептейтін бағдарлама жаз

2-тапсырма: Тіктөртбұрыштың сипаттамалары

Тапсырма: Тіктөртбұрыштың ұзындығы мен ені берілген. Оның ауданы мен периметрін табуға арналған сызықтық бағдарлама құр

БЖБ орындау



Топтарға бөлінеді, тапсырманы топта орындайды


БЖБ тапсырмаларын орындайды




- терминдерді олардың анықтамаларымен сәйкестендіреді



- тұжырымдардың дұрыс-бұрыстығын анықтайды



- программа кодындағы қатені табады


-деректер типін анықтайды




-математикалық өрнекті пайтон тіліне түрлендіреді


-программа кодын жазады

«Шапалақтау» әдісі










БЖБ











Презентация,

оқулық















Сабақтың соңы


Үй тапсырмасы:

Рефлексия.


Үй тапсырмасын жазады

Өз жұмыстарын бағалайды


Өзін-өзі бағалау




Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
30.03.2026
0
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 11