Оқу үдерісін жақсарту мақсатында өзгерістерді жоспарлау
|
Апта Күн |
Күні |
Тренер |
Өткізілетін орны |
|
Тақырыбы |
Оқу үдерісін жақсарту мақсатында өзгерістерді жоспарлау |
||
|
Мақсаты |
Мұғалімдер оқу үдерісіндегі өзгерістерді есепке ала отыра, өздерінің кәсіби дамуына көмектесетін материалдарды, білімі мен тәжірибесін қолданып, сабақ жоспарлайды, іс-әрекеттерді мақсатпен сәйкестендіреді. Оқу мақсаты мен оның нәтижелерін шығарады. |
||
|
Оқу нәтижесі |
Оқу нәтижесі мұғалімдер өз пәні бойынша бір сабақтың жоспарын жасайды, әріптестерімен қалыптастырушы пікір алады. |
||
|
Түйінді идеялар |
Сабақты жоспарлау күнделікті мұғалімнің тәжірибесі болып табылады. Жоспарлаудың әдістері мен тәсілдерін білу, сабақтың мақсаты мен міндеттерін нақты белгілеу - сабақты интербелсенді және инклюзивті етуге мүмкіндік береді. |
||
|
|
Сабақ барысы |
||
|
1-сабақ 9.00-10.30 Зеінді шоғырландыруға арналған жаттығу-15 мин Кері байланыс Сұрақтарға жауап беру Жеке жұмыс-10 мин 1 тапсырма. Ой шақыру Презентацияға тоқталу- 10 минут Кері байланыс Топқа бөлу-2 мин Сергіту сәті «Зарядка для глаз»-3мин 2 тапсырма Топтық жұмыс 20 мин Мақсаты көрсетілген сабақ жоспарын әзірлеу -15 мин Талдау -10мин Кері байланыс Рефлексия-3мин |
«Сіздің бүгінгі күнгі жоспарыңыз қандай?» Әрбір мұғалім осы күнгі жоспарларын құрады (А 3 қағазына) Жоспар құру Жоспарларын талқылау Осы жоспарыңыздың маңыздылықтарын ұқтыңыздар ма? Сіз үшін жоспардың қай тұсы маңызды? Күніңіз сәтті өту үшін сізге жоспарды қалай реттеуге болады?
Кестені түсіндіру Жоспардағы істерді матрицаға түсіру Талдау 1. Маңызды, шұғыл 2. Маңызды емес, шұғыл 3. Маңызды, шұғыл емес 4. Маңызды да емес, шұғылда емес Өздерінің маңызды істерін Эйзенхауэр кестесін орналастыра отырып анықтайды, істерін бағалайды Сабақ жоспары не үшін керек деп ойлайсыз? Сабақтың қай кезеңі ең маңызды деп санайсыз? Блум таксономиясы , СМАРТ мақсаттар сіздерге таныспа? Отырып анықтайды, істерін бағалайды Мұғалімдер өз ойларымен бөліседі Сұрақтарды талқылайды Сіздерге жоспар құру оңай ма? Жоспарда барлық кезеңдер ескеріле ме? Оқу мақсаты қалай құралу керек? Екі топқа бөлініп отырады. «Блум таксономиясы», «Білім пирамидасы» атаулары бойынша топқа бөлінеді Топтар «Блум таксономиясы», «Білім пирамидасы» сөз тіркестерінің мағынасы туралы түсінік береді.
Көзге арналған жаттығуды жасайды. Үлестірмелі материал-337 бет Сабақ жоспарының шаблоны мұғалімдер постерге сабақ жоспарын құрайды: 1-топ «Абай –қазақтың бас ақыны» тақырыбына 2-топ «Он жетінші қара сөз» тақырыбына СМАРТ Дайын шаблонға қарап сабақ жоспарын салу оңай болды ма? Сіздер үшін мақсат қою қиын болды ма? Күнделікті сабақ жоспарын жасауда осы шаблонды ескеру мүмкін бе? Бір топ бір топқа баға беру. «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі. Топтар бір-біріне баға берді. «СМС» әдісі арқылы мұғалімдер сабақталған алған эмоция, әсерлерімен бөліседі. Бүгінгі коучинг сіздер үшін тиімді болды ма? Несімен? Неліктен? Өзіңізге қандай маңызды ақпарат алдыңыз? |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Оқу үдерісін жақсарту мақсатында өзгерістерді жоспарлау
Оқу үдерісін жақсарту мақсатында өзгерістерді жоспарлау
Оқу үдерісін жақсарту мақсатында өзгерістерді жоспарлау
|
Апта Күн |
Күні |
Тренер |
Өткізілетін орны |
|
Тақырыбы |
Оқу үдерісін жақсарту мақсатында өзгерістерді жоспарлау |
||
|
Мақсаты |
Мұғалімдер оқу үдерісіндегі өзгерістерді есепке ала отыра, өздерінің кәсіби дамуына көмектесетін материалдарды, білімі мен тәжірибесін қолданып, сабақ жоспарлайды, іс-әрекеттерді мақсатпен сәйкестендіреді. Оқу мақсаты мен оның нәтижелерін шығарады. |
||
|
Оқу нәтижесі |
Оқу нәтижесі мұғалімдер өз пәні бойынша бір сабақтың жоспарын жасайды, әріптестерімен қалыптастырушы пікір алады. |
||
|
Түйінді идеялар |
Сабақты жоспарлау күнделікті мұғалімнің тәжірибесі болып табылады. Жоспарлаудың әдістері мен тәсілдерін білу, сабақтың мақсаты мен міндеттерін нақты белгілеу - сабақты интербелсенді және инклюзивті етуге мүмкіндік береді. |
||
|
|
Сабақ барысы |
||
|
1-сабақ 9.00-10.30 Зеінді шоғырландыруға арналған жаттығу-15 мин Кері байланыс Сұрақтарға жауап беру Жеке жұмыс-10 мин 1 тапсырма. Ой шақыру Презентацияға тоқталу- 10 минут Кері байланыс Топқа бөлу-2 мин Сергіту сәті «Зарядка для глаз»-3мин 2 тапсырма Топтық жұмыс 20 мин Мақсаты көрсетілген сабақ жоспарын әзірлеу -15 мин Талдау -10мин Кері байланыс Рефлексия-3мин |
«Сіздің бүгінгі күнгі жоспарыңыз қандай?» Әрбір мұғалім осы күнгі жоспарларын құрады (А 3 қағазына) Жоспар құру Жоспарларын талқылау Осы жоспарыңыздың маңыздылықтарын ұқтыңыздар ма? Сіз үшін жоспардың қай тұсы маңызды? Күніңіз сәтті өту үшін сізге жоспарды қалай реттеуге болады?
Кестені түсіндіру Жоспардағы істерді матрицаға түсіру Талдау 1. Маңызды, шұғыл 2. Маңызды емес, шұғыл 3. Маңызды, шұғыл емес 4. Маңызды да емес, шұғылда емес Өздерінің маңызды істерін Эйзенхауэр кестесін орналастыра отырып анықтайды, істерін бағалайды Сабақ жоспары не үшін керек деп ойлайсыз? Сабақтың қай кезеңі ең маңызды деп санайсыз? Блум таксономиясы , СМАРТ мақсаттар сіздерге таныспа? Отырып анықтайды, істерін бағалайды Мұғалімдер өз ойларымен бөліседі Сұрақтарды талқылайды Сіздерге жоспар құру оңай ма? Жоспарда барлық кезеңдер ескеріле ме? Оқу мақсаты қалай құралу керек? Екі топқа бөлініп отырады. «Блум таксономиясы», «Білім пирамидасы» атаулары бойынша топқа бөлінеді Топтар «Блум таксономиясы», «Білім пирамидасы» сөз тіркестерінің мағынасы туралы түсінік береді.
Көзге арналған жаттығуды жасайды. Үлестірмелі материал-337 бет Сабақ жоспарының шаблоны мұғалімдер постерге сабақ жоспарын құрайды: 1-топ «Абай –қазақтың бас ақыны» тақырыбына 2-топ «Он жетінші қара сөз» тақырыбына СМАРТ Дайын шаблонға қарап сабақ жоспарын салу оңай болды ма? Сіздер үшін мақсат қою қиын болды ма? Күнделікті сабақ жоспарын жасауда осы шаблонды ескеру мүмкін бе? Бір топ бір топқа баға беру. «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі. Топтар бір-біріне баға берді. «СМС» әдісі арқылы мұғалімдер сабақталған алған эмоция, әсерлерімен бөліседі. Бүгінгі коучинг сіздер үшін тиімді болды ма? Несімен? Неліктен? Өзіңізге қандай маңызды ақпарат алдыңыз? |
||
шағым қалдыра аласыз













