Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Тәрбие сағаты |
Халықаралық отбасы күніне орай: «Оқырмандар отбасы» |
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып жетекші: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Халықаралық отбасы күніне орай: «Оқырмандар отбасы» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқырмандардың әдеби кітапқа құштарлығын арттыру. Болашаққа өз үлесін қоса білетін ізденімпаз ұрпақ, оқыған кітаптарын талдай отырып, рухани-тәлім тәрбиелеу, кітап оқуға баулу. Отбасылық оқу дәстүрінің өркендеуіне себеп болу,отбасының қатынасты және ата-аналар мен балалардың бос уақытын бірге өткізу, олардың ақпараттық ағартушылығын ұйымдастыру. |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі (7 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал Бір түрлі кәмпит алғандарды 1-топқа «», ал екіншісін таңдағандарды 2-топқа «» тобына бөлемін. Ой қозғау Құрметті кітапсүйер қауым және бүгінгі сайысымызға қатысушы балалар мен олардың ата –аналары. Бүгінгі мектеп кітапханасының ұйымдастыруымен өткелі отырған «Оқырмандар отбасы » тақырыбында оқырмандар сайысын ашық деп жариялаймыз. Әрине, бұл оқырмандарымызбен қатар олардың ата-аналарына да сынақ болмақ. Өйткені оқушылар сайыс барысында өздерінің білімдерін, тапқырлықтарын, жылдамдықтарын, өнерлерін толығымен ашып көрсете алады. Біздің дәуірімізге дейінгі20-шы ғасырда бір отбасында бірнеше ұрпақ өмір сүрген. Оларды атап айтар болсақ.ата-әжесінен бастау алып немере мен шөбереге дейінгі ұрпақтар өмір сүрген.Олар тату-тәтті бір-бірімен достық қарым-қатынаста өмір кешкен.Үлкендері кішіге ізет,кішілері үлкенге құрмет көрсетіп,бір-бірлерін сыйлай білген.Олардың отбасы берік болған. Сайыскелер дайын болғанша біз сіздермен бірге «Жақсы кітап-жан азығы» атты кітап көрмесімен таныс болайык. |
Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді. Психологиялық ахуал
Оқушылар дың пікірі тыңдалады
|
Компьютер
|
||||||
|
Сабақ басы (13 мин)
|
1-жүргізуші: |
1-топ
сұрақтары: |
суреттер
|
||||||
|
Ортасы (20 мин) |
3-айналым. «Менің оқырман отбасым» (кітапша
жасап әкеліп,презентация
жасайды) |
|
|
||||||
|
Соңы
|
1. жүргізуші: Адамның досы – кітап , өмір
кілті
|
Рефлексия жасайды. Сабақтан кейін қандай әсер алғанын, не сезінгенін, не ұнағанын айтып, алған әсерімен бөліседі
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Оқырмандар отбасы Халықаралық отбасы күніне орай: сынып сағаты
Оқырмандар отбасы Халықаралық отбасы күніне орай: сынып сағаты
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Тәрбие сағаты |
Халықаралық отбасы күніне орай: «Оқырмандар отбасы» |
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып жетекші: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Халықаралық отбасы күніне орай: «Оқырмандар отбасы» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқырмандардың әдеби кітапқа құштарлығын арттыру. Болашаққа өз үлесін қоса білетін ізденімпаз ұрпақ, оқыған кітаптарын талдай отырып, рухани-тәлім тәрбиелеу, кітап оқуға баулу. Отбасылық оқу дәстүрінің өркендеуіне себеп болу,отбасының қатынасты және ата-аналар мен балалардың бос уақытын бірге өткізу, олардың ақпараттық ағартушылығын ұйымдастыру. |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі (7 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал Бір түрлі кәмпит алғандарды 1-топқа «», ал екіншісін таңдағандарды 2-топқа «» тобына бөлемін. Ой қозғау Құрметті кітапсүйер қауым және бүгінгі сайысымызға қатысушы балалар мен олардың ата –аналары. Бүгінгі мектеп кітапханасының ұйымдастыруымен өткелі отырған «Оқырмандар отбасы » тақырыбында оқырмандар сайысын ашық деп жариялаймыз. Әрине, бұл оқырмандарымызбен қатар олардың ата-аналарына да сынақ болмақ. Өйткені оқушылар сайыс барысында өздерінің білімдерін, тапқырлықтарын, жылдамдықтарын, өнерлерін толығымен ашып көрсете алады. Біздің дәуірімізге дейінгі20-шы ғасырда бір отбасында бірнеше ұрпақ өмір сүрген. Оларды атап айтар болсақ.ата-әжесінен бастау алып немере мен шөбереге дейінгі ұрпақтар өмір сүрген.Олар тату-тәтті бір-бірімен достық қарым-қатынаста өмір кешкен.Үлкендері кішіге ізет,кішілері үлкенге құрмет көрсетіп,бір-бірлерін сыйлай білген.Олардың отбасы берік болған. Сайыскелер дайын болғанша біз сіздермен бірге «Жақсы кітап-жан азығы» атты кітап көрмесімен таныс болайык. |
Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді. Психологиялық ахуал
Оқушылар дың пікірі тыңдалады
|
Компьютер
|
||||||
|
Сабақ басы (13 мин)
|
1-жүргізуші: |
1-топ
сұрақтары: |
суреттер
|
||||||
|
Ортасы (20 мин) |
3-айналым. «Менің оқырман отбасым» (кітапша
жасап әкеліп,презентация
жасайды) |
|
|
||||||
|
Соңы
|
1. жүргізуші: Адамның досы – кітап , өмір
кілті
|
Рефлексия жасайды. Сабақтан кейін қандай әсер алғанын, не сезінгенін, не ұнағанын айтып, алған әсерімен бөліседі
|
шағым қалдыра аласыз













