Оқушылар психологиясына әлеуметтік желілердің тигізер кері әсері

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Оқушылар психологиясына әлеуметтік желілердің тигізер кері әсері

Материал туралы қысқаша түсінік
Әлеуметтік желілер оқушыларға қалай әсер тигізуде
Материалдың қысқаша нұсқасы

Мұғалімнің аты-жөні: Алипбаева Кундызай Маметовна

Еңбек өтілі: 20жыл

Жұмыс орны: Жамбыл облысы, Сарысу ауданы,Саудакент

ауылы, Балтабай Адамбаев атындағы тірек орта мектебі

Қызметі:Бастауыш сынып мұғалімі

Категориясы: жоғары

2 сынып Әдебиеттік оқу

Сабақтың тақырыбы : Сауысқан мен көкек .Ертегі.

Сабақтың мақсаты: ертегі кейіпкерлерінің іс- әрекетін шынайы

өмірмен байланыстыру.

Сабақтың міндеттері:

1.Ертегілердің негізгі идеясы мен тәрбиелік мәніне арқау болған ұлтымыздың асыл қасиеттерін білу.

2. Ертегі кейіпкерлерінің іс-әрекетінің шынайы өмірмен байланысын түсіну

3.Ертегідегі түйінді ойды анықтай отырып,күнделікті өмірде қолдану.

Сабақтың типі: жаңа сабақ

Сабақтың түрі: аралас

Сабақтың әдіс- тәсілдері: ыстық орындық, мозайка, Венн диаграммасы.

Табыс критерийлері: Ертегіні мазмұндай біледі.

Ой түйеді,өз ойын еркін жеткізіп, дәлелдейді.

Сыни ойланып, ынтымақ,бірлік қасиеттері туралы ұғынады Сабақтың көрнекілігі: суреттер, мақал- мәтел, маркерлер,АКТ,слайд

Сабақтың барысы:


уақыты

Сабақ кезеңдері

Жұмыс түрлерінің мазмұны

Мұғалімің

Іс-әрекеті

Оқушының

Іс-әрекеті

2минут


Ұйымдастыру кезеңі.


Психологиялық ахуал.


Шаттық шеңберін құру.


Көк аспанда күн күлсін

Күнде күлсін бүлдіршін

Ұл қолында ту жүрсін ,

Қыз қолында гүл жүрсін

Күнде күлсін бүлдіршін.


-Аспанда тағы да не ұшады?




Балалар шеңбер құрып ,хормен айтады.




-Құстар.

2мин.


1 топ . Қарлығаш

2топ .Сауысқан

3топ. Көкек



Құстардың суретін құрастыру

арқылы топқа бөлу.

Топтың жұмысын бақылайды.


Өздері топқа бөлінеді

3мин


«Ыстық орындық» әдісі арқылы үй тапсырмасын

тексеру.


1.Біз кеше қандай сабақ өттік?

2.Қандай ертегі өттік?

3.Ертегі дегеніміз не?

4. «Алтын балта»ертегісіне байланысты қандай мақал-мәтел білесіңдер?

5.Жақсы қасиет қандай болады, жаман қасиет қандай болады?

Орындықтағы оқушы

сұрақтарға жауап

береді.

10мин


Түсіну


Мозайка әдісі.











-Ал ,балалар өз топтарындағы құстар туралы не білесіңдер?

Осы құстардың ішінен сауысқан мен көкек туралы ертегімен танысамыз.

Ертегіні бөліктерге бөліп

беру,балалар мәтін бөліктеріне

ат қояды.


Тақырыпты толық түсіндірген топқа басбармағымызды жоғарыға көтереміз,орташа жауапқа басбармақты көлденең көрсетеміз ,толық емес жауап бергенге басбармақты төмен көрсету.


Құстар туралы білгендерін айтады.

Топта жұмыс жасайды.

1-топ.Мазасыз көкек

2-топ.Еңбекқор

сауысқан

3-топ. Кекеш көкек




Топтар бір-бірлерін бағалайды


10 мин


Қолдану



«Кубизм» әдісі.

«Қызықты мәлімет» Слайд.

1-топ. Зерттеңіз:Неліктен көкектің ұя салуға құлқы жоқ.

2-топ .Әңгімелеңіз:Сауысқан ұясының өте мықты екенін қалай сипаттаған?

3-топ.Қолданыңыз. Ертегіні бейнелеу.


Сергіту сәті:

Кешірімді боламыз,

Жұлдыздай боп, жанамыз.

Кішіпейіл боламыз,

Құстай қанат қағамыз.




Оқушылар берілген

тапсырманы орындап, алдымен

жеке , топта талқылап ортаға

шығып, қорғайды.


Өзін-өзі бағалау.



13мин

















Талдау



Венн диаграмма


Көкек пен сауысқанды салыстыру.




Жинақтау




Осы кейіпкерлерге ұқсас оқушылар бар ма?

Алдыңғы ертегімен осы ертегінің байланысы бар ма?

Мына мақалдар ертегіге сәйкес пе?

-Бірігіп көтерген жүк жеңіл.

-Алма піс,аузыма түс.


Еңбек түбі -береке.

1-топ: Көкек пен сауысқанның

табиғатқа,адамға қандай пайдасы бар? Талқылаңыз.

2-топ:Көкекке хат жазады.

3-топ.Құстар туралы өлең, жұмбақ айтады




Оқушылар екі

құсты салыстырады.





Дәптерге мақалды жазу.




5 мин


Бағалау






Үйге тапсырма

Кері байланыс:

1.Бүгінгі сабақ ұнады ма?

2.Сабақта сен үшін не түсініксіз болды?

3.Бүгінгі сабаққа айтар ұсынысың?

Ертегіні оқып,түсінік айту.

Энциклопедиядан құстардың ұя салуы туралы деректер іздеу.




Стикермен бағалау.





Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазу


Рефлексия

2. 02.16жылы 2 « Ә» сыныбымда әдебиеттік оқу сабағынан Кембридж бағдарламасының жаңа әдіс-тәсілдерін сабағымда қолдана отырып өттім. Сабақтың тақырыбы: Сауысқан мен көкек

Сабақтың мақсаты: ертегі кейіпкерлерінің іс- әрекетін шынайы өмірмен байланыстыру.

Сабақтың міндеттері:

1.Ертегілердің негізгі идеясы мен тәрбиелік мәніне арқау болған ұлтымыздың асыл қасиеттерін білу.

2. Ертегі кейіпкерлерінің іс-әрекетінің шынайы өмірмен байланысын түсіну

3.Ертегідегі түйінді ойды анықтай отырып,күнделікті өмірде қолдану.

Табыс критерийлері: Ертегіні мазмұндай біледі.

Ой түйеді,өз ойын еркін жеткізіп, дәлелдейді.

Сыни ойланып, ынтымақ,бірлік қасиеттері туралы ұғынады .

Не сәтті өтті: Мектепте әріптес терді шеберлікке үйрету мақсатында үйрету мақсатында бағдарламаның түйінді идеяларын білуі және түсінуі оны мақұлдауы постер қорғаулары, топты критерий арқылы 2 жұлдыз1 ұсыныс бағалаулары керемет болды

Не қиын болды: Оқыту мен оқудың жаңа практикасын енгізу туралы ойлану және одан әрі дамытуға арналған тәсілдер мен идеяларды белгілеу.

Ұсынысым: Сындарлы оқыту теориясын мектепте бірнеше мұғалімдер оқытылса, сонда ғана бір-бірінің көмегі арқылы сабақты тиімді өтуге болады,- деп ойлаймын.





























































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
22.12.2017
734
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі