Коуч-сессия жоспары
Тақырыбы: «Оқыту мен оқуда АКТ-ны
пайдалану тиімділігі».
Коучтар: Маханова
М.Е.
Аукенова Ж.О.
Макашев
Е.С.
Тыңдаушылар санаты
Қала мектебінінің мұғалімдері
Өткізу
уақыты:
19.10.17Ж
Өтілетін
орны:№12ЖББ
ОМ
|
Мақсаты
|
Оқытуды жетілдіру
мақсатында мұғалімдерге ақпараттық-коммуникациялық технологияларды
қолдануға көмек көрсету. Сабақта АКТ- ны қолдануды
үйрете отырып ,білім алуын жетілдіру.
Компьютермен жұмыс жасау
іскерлігін қалыптастыру. АКТ -ны пайдалануға деген қызығушылығын
арттыру. Оқытудағы білім беру мен білім
алу тәсілін қолдана отырып, ойлау түрлерін
дамыту, электрондық журналдың
мүмкiндiктерi туралы түсініктерін
қалыптастыру. Топпен жұмыс жасауға,
ұйымшылдыққа тәрбиелеу .
|
Түйінді идеялар
|
АКТ пайдалану
мүмкіндіктері күннен күнге жетіліп, танымдық және метатанымдық
қабілеттерінің ашылуына мүмкіндік береді
АКТ-ның оқыту мен
оқудағы рөлі.
Learning App,org,
Aktiv ote бағдарламаларымен жұмыс
жасау.
|
Оқыту нәтижесі
|
|
уақыты
|
Коуч-сессия мазмұны
|
Коуч әрекеті /сұрақтар қою
шеберлігі/
|
Тыңдаушылар әрекеті
|
|
Ұйымдастыру кезеңі
Мақсаты: Оқыту
үдерісіне кіру үшін ынтымақтастық орта
орнату.
|
2 мин
|
Топқа
бөлу:Пазлдар
арқылы:
«Планшет»
«Компьютер»
«Ноутбук»
«Ұялы телефон»
|
Сәлемдесу. Қиылған суреттерді құрастыру арқылы
топқа бөлуді ұсынады.
|
Мұғалімдер
қиылған суреттер бөліктерді жинастыру арқылы
топтасады.
|
4 мин
|
Психологиялық
ахуал: Мини-тренинг «Жарнамалау»
|
Құрастырған
ақпараттық техникалық құралды әр топ
жарнамалайды.
|
Қатысушылар өзінің
АКТ-сын жарнамалайды.
|
1 мин
|
Топ міндеттерін айқындау
|
Коуч мұғалімдерге
міндеттер тізімін беріп өзара бөлуді ұсынады:
уақытты қадағалайды
|
Қатысушылар өзара
міндеттерін бөледі. Топтық жұмыстағы
рөлдері
-
Ұйымдастырушы – жалпы топтық жұмыс үшін
жауапты
-
Спикер – көпшілік алдында жұмысты
қорғайды.
-
Хатшы – идеяларды және шешімдерді
жазып отырады.
-
Сыншы – қарама-қарсы пікір айтады,
дау-дамай тудырып отырады.
-
Бақылаушы – қабылданған шешім бәріне
түсінікті болды ма бақылайды,
тексереді.
Уақыт
сақшысы- талқылау
|
15
мин
|
Практикалық кезең:
Learning
App,org сайтымен жұмыс жасауды
үйрету.
Сабаққа тапсырмалар құрастыру.
1-топ . Зат есімнің түрлері
2-топ. Сөйлем мүшелері
3-топ.Оқшау
сөздер
4-топ.Электронды журналдың
мүмкіндіктері
Қорытындылаушы.Пікірлер мен
ақпараттарды жинақтау.
|
Әр топқа тапсырмаларды орындау үшін нұсқаулықтар
үлестіру
|
Қатысушылар АКТ-мен жұмыс
істейді,
Жасаған жұмыстарын қорғайды.
|
5 мин
|
Сергіту
сәті: «Оқу шаттығы »
жобасы
|
«Оқу шаттығы »
жобасы мүшелерінің
өнері.
|
Көрермен ретінде тамашалап, бағасын
береді.
|
3мин
|
Рефлексия
Қатысушыларға
маңызды қорытынды жасау үшін
«Aktiv
ote»
ұсынылады.
|
Интербелсенді
тақтада пейзаждар
көрсетіледі.
Құс-қиялыма шабыт бітірді
Алма-көп нәрсе үйрендім
Гүл-сезіміме әсер етті
Жапырақ-уақытым текке кетті
.
|
Мұғалімдер пейзажға
өз қабылдауларына қарай таңдаған суреттерін жұмыртқа арқылы
белгілейді.
|