|
Күні: |
Мұғалімнің аты: |
||||
|
СЫНЫП: |
Қатысқандардың саны: |
қатыспағандар: |
|||
|
Бұл сабақ келесі мақсаттарға қол жеткізуге мүмкіндік береді |
одағының IUPAC номенклатурасын түсіну және қолдана білу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар: - органикалық қосылыс әдетте көмірсутектік компонент пен функционалдық топтан тұратындығын түсінеді - кең таралған функционалдық топтарды біледі - алкандарды қолданып жазық бетте үш өлшемді құрылымдарды көрсету қиындығын түсінеді - органикалық қосылыстардың эмпирикалық, молекулалық, құрылымдық және кеңістіктегі формулаларын жаза алады - халықаралық теориялық және қолданбалы химия одағының IUPAC номенклатурасын түсініп, қосылыстарды атауда қолдана біледі - гомологиялық қатарлардың қалыптасу процесін, сондай-ақ олардың мүшелерінің қасиеттерінің ұқсастығын түсінеді |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: Пәнге қатысты лексика және терминология: Эмпирикалық, молекулалық, құрылымдық формула, функционалдық топ, Cracking the code, Counting the carbon atoms, Organic Nomenclature, Диалог пен хатқа арналған пайдалы сөйлемшелер жиынтығы:
|
||||
|
Дифференциация |
Барлық оқушылар:
Көптеген оқушылар:
Кейбір оқушылар:
|
||||
|
Бастапқы білім |
Жоғарғы сынып материалдары 11.1A 11.1C |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақ кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Басы
0-8 минут
9-29 (жалпы 20 минут) |
Сәлемдесу. Сыныпта жағымды атмосфера туғызу. Оқушылар жұптасып бір – біріне әрбір саусақтарын тигізіп, жаңа оқу тоқсанға сәттілік тілейді. Жаңа сабақ тақырыбы мен осы сабақтағы оқу мақсаттары таныстырылады.
Әр оқушыға жұмыс парағы үлестіріледі.
|
Жақсы түсіндірулер мен мысалдар мында: http://www.chemguide.co.uk/basicorg/conventions/draw.html пайдалы ұсыныстар мен кесте: http://academics.keene.edu/rblatchly/OrgoCommon/hand/functgrps/Nomenclature.html жұмыс парағы |
|||
|
Ортасы 30-55
56-75
(Жалпы 45 минут) |
Оқушылардың жазған жауаптары тексеріліп, өткен білімдерін жаңарту мақсатында презентация арқылы тапсырмалар түсіндіріліп, қателіктері түзетіліп, жауаптары толықтырылады. 7. Лабораториялық жұмыс. Алкандардың үшөлшемді структурасын моделдеу. 8. Лабораториялық жұмыс. Органикалық қосылыстардың гомологиялық қатарларының молекулаларын құрастыру Сабақты бекіту мақсатында қалыптастырушы бағалау беріледі Қалыптастырушы бағалау №1 11.2A) ОМ1. - халықаралық теориялық және қолданбалы химия одағының IUPAC номенклатурасын түсіну және қолдана білу |
көптеген жұмысшы мысалдар мен түсіндіру:http://www.chemguide.co.uk/basicorg/conventions/names.html Шаростержді модельдер жиыны, интернет желісі арқылы 3D модельдер құрастыру |
|||
|
Соңы 76-80 (Жалпы 4 минут) |
Рефлексия Сөлемді аяқта |
стикерлер |
|||
|
Қорытынды бағалау
Қандай екі зат өте жақсы өтті (екеуін де қараңыз, оқыту және үйрету)?
1:
2:
Қандай екі зат сабақ сапасын жақсартар еді (оқыту мен үйретуді қарастырыңыз)? 1:
2: Мен осы сабақтан келесі сабақты жоспарлау үшін мен қолданатын сынып немесе жеке лицей туралы не білдім?
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
органикалық қосылыстар
органикалық қосылыстар
|
Күні: |
Мұғалімнің аты: |
||||
|
СЫНЫП: |
Қатысқандардың саны: |
қатыспағандар: |
|||
|
Бұл сабақ келесі мақсаттарға қол жеткізуге мүмкіндік береді |
одағының IUPAC номенклатурасын түсіну және қолдана білу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар: - органикалық қосылыс әдетте көмірсутектік компонент пен функционалдық топтан тұратындығын түсінеді - кең таралған функционалдық топтарды біледі - алкандарды қолданып жазық бетте үш өлшемді құрылымдарды көрсету қиындығын түсінеді - органикалық қосылыстардың эмпирикалық, молекулалық, құрылымдық және кеңістіктегі формулаларын жаза алады - халықаралық теориялық және қолданбалы химия одағының IUPAC номенклатурасын түсініп, қосылыстарды атауда қолдана біледі - гомологиялық қатарлардың қалыптасу процесін, сондай-ақ олардың мүшелерінің қасиеттерінің ұқсастығын түсінеді |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: Пәнге қатысты лексика және терминология: Эмпирикалық, молекулалық, құрылымдық формула, функционалдық топ, Cracking the code, Counting the carbon atoms, Organic Nomenclature, Диалог пен хатқа арналған пайдалы сөйлемшелер жиынтығы:
|
||||
|
Дифференциация |
Барлық оқушылар:
Көптеген оқушылар:
Кейбір оқушылар:
|
||||
|
Бастапқы білім |
Жоғарғы сынып материалдары 11.1A 11.1C |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақ кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Басы
0-8 минут
9-29 (жалпы 20 минут) |
Сәлемдесу. Сыныпта жағымды атмосфера туғызу. Оқушылар жұптасып бір – біріне әрбір саусақтарын тигізіп, жаңа оқу тоқсанға сәттілік тілейді. Жаңа сабақ тақырыбы мен осы сабақтағы оқу мақсаттары таныстырылады.
Әр оқушыға жұмыс парағы үлестіріледі.
|
Жақсы түсіндірулер мен мысалдар мында: http://www.chemguide.co.uk/basicorg/conventions/draw.html пайдалы ұсыныстар мен кесте: http://academics.keene.edu/rblatchly/OrgoCommon/hand/functgrps/Nomenclature.html жұмыс парағы |
|||
|
Ортасы 30-55
56-75
(Жалпы 45 минут) |
Оқушылардың жазған жауаптары тексеріліп, өткен білімдерін жаңарту мақсатында презентация арқылы тапсырмалар түсіндіріліп, қателіктері түзетіліп, жауаптары толықтырылады. 7. Лабораториялық жұмыс. Алкандардың үшөлшемді структурасын моделдеу. 8. Лабораториялық жұмыс. Органикалық қосылыстардың гомологиялық қатарларының молекулаларын құрастыру Сабақты бекіту мақсатында қалыптастырушы бағалау беріледі Қалыптастырушы бағалау №1 11.2A) ОМ1. - халықаралық теориялық және қолданбалы химия одағының IUPAC номенклатурасын түсіну және қолдана білу |
көптеген жұмысшы мысалдар мен түсіндіру:http://www.chemguide.co.uk/basicorg/conventions/names.html Шаростержді модельдер жиыны, интернет желісі арқылы 3D модельдер құрастыру |
|||
|
Соңы 76-80 (Жалпы 4 минут) |
Рефлексия Сөлемді аяқта |
стикерлер |
|||
|
Қорытынды бағалау
Қандай екі зат өте жақсы өтті (екеуін де қараңыз, оқыту және үйрету)?
1:
2:
Қандай екі зат сабақ сапасын жақсартар еді (оқыту мен үйретуді қарастырыңыз)? 1:
2: Мен осы сабақтан келесі сабақты жоспарлау үшін мен қолданатын сынып немесе жеке лицей туралы не білдім?
|
шағым қалдыра аласыз













