Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: Химия |
Мұғалімнің аты-жөні: Алымова А.Н |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 03.11.2020ж |
Сынып: 9«Ә» |
Оқушы саны: 26 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
§52 Органикалық қосылыстардың номенклатурасы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың оқыту мақсаттары |
9.3.9.1 Алкандар және алкилдік орынбасушылардың атауы 9.3.9.2 Қаныққан біратомды спирттердің атаулары 9.3.9.3 Карбон қышқылдарының атаулары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Органикалық қосылыстардың номенклатурасын біледі Көпшілік оқушылар: Алкандар және алкилдік орынбасушылардың атауын біледі Кейбір оқушылар: Қаныққан біратомды спирттердің атаулары
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
-Жауапкершілікке үйрету, әрбір берілген тапсырманы тиянақты орындауға бағыттау; -Оқушының белсенді ақыл-ой ізденістерін ынталандыру; -Серіктестікті қалыптастыру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Органикалық қосылыстардың номенклатурасын біледі Алкандар және алкилдік орынбасушылардың атауын біледі Қаныққан біратомды спирттердің атаулары
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттары |
Тривалды,рационалды,жүйелілік номенклатура,радикалдар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
§51Органикалық қосылыстардың гомологтық қатарлары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 0-5минут
5-9минут « Біздің топтың жүрегі!» (Сергіту сәті ) «Кім жылдам?» 9-12 минут Түсіндіру әдісі: 12-22минут 23-28минут Миға шабуыл 28-30минут Кім жылдам? 30-35минут Сәйкестендіру Сабақтың соңы 36-38минут Рефлекция Қалыптастырушы бағалау 33-36 минут Үйге тапсырма 38-40 минут
|
1.Ұйымдастыру кезеңі -Оқушылармен амандасу; -Оқушыларды түгендеу Сабақтың басында мұғалімдер: - Оқушының назарын сабаққа аудара алады; -Оқушылармен оқу мақсатын талқылау -Оқушылармен өткен тақырыпты қайталау «Біздің топтың жүрегі». Мақсаты: жанашырлық сезімін, сенімділігін дамыту, топ ынтымақтастығын жетілдіру. Нұсқау: Ватман қағазынан үлкен жүректі қайшымен қиып, қабырғаға жабыстырыңыз. Осыдан кейін әрбіреуіңіз түсті қағаздан кішкентай жүректі қиып, оған топқа арналған тілегін жазады. Осы қабырғаға жапсырылған ақ жүректе өмір жоқ, бірақ қазір әрбіреуің бұл жүрекке өздеріңнің жылы лебіздерің жазылған кішкентай жүректі жапсырып, үлкен жүрекке өмір беріп, тірілтеміз. Бұл топтың жүрегі болады.
Кім жылдам? 1.Гомологтар дегеніміз не? 2.Қаныққан көмірсутектердің жалпы формуласы 3.Жақын гомологтар дегеніміз не 4.С2Н6- 5. С3Н8- 6. С4Н10- 7.Қаныққан біратомды спирттердің жалпы формуласы Дескриптор: -Гомологтар анықтамасын біледі
-Қаныққан көмірсутектердің жалпы ф Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Қысқа мерзімді
жоспар
Пән: Химия Мұғалімнің
аты-жөні: Алымова
А.Н Күні: 03.11.2020ж Сынып: 9«Ә» Оқушы
саны: 26 Сабақ
тақырыбы §52 Органикалық қосылыстардың
номенклатурасы Сабақтың оқыту
мақсаттары
9.3.9.1 Алкандар және алкилдік
орынбасушылардың
атауы
9.3.9.2 Қаныққан біратомды спирттердің
атаулары 9.3.9.3 Карбон қышқылдарының
атаулары Сабақтың
мақсаты Барлық
оқушылар: Органикалық қосылыстардың номенклатурасын
біледі Көпшілік
оқушылар: Алкандар және алкилдік орынбасушылардың
атауын біледі Кейбір
оқушылар:
Қаныққан біратомды спирттердің
атаулары
Құндылықтарды
дарыту
-Жауапкершілікке
үйрету, әрбір берілген тапсырманы тиянақты орындауға
бағыттау;
-Оқушының белсенді
ақыл-ой ізденістерін
ынталандыру;
-Серіктестікті
қалыптастыру Бағалау
критерийлері Органикалық қосылыстардың номенклатурасын
біледі Алкандар және алкилдік орынбасушылардың
атауын біледі
Қаныққан біратомды спирттердің
атаулары
Тілдік
мақсаттары
Тривалды,рационалды,жүйелілік
номенклатура,радикалдар Алдыңғы
оқу §51Органикалық қосылыстардың
гомологтық қатарлары Сабақтың
барысы Сабақтың жоспарланған
кезеңдері Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет Ресурстар
Сабақтың
басы
0-5минут
5-9минут « Біздің топтың
жүрегі!» (Сергіту сәті
)
«Кім
жылдам?»
9-12 минут
Түсіндіру
әдісі:
12-22минут
23-28минут
Миға
шабуыл
28-30минут
Кім
жылдам?
30-35минут
Сәйкестендіру
Сабақтың
соңы
36-38минут
Рефлекция
Қалыптастырушы
бағалау
33-36
минут
Үйге
тапсырма
38-40
минут
1.Ұйымдастыру
кезеңі
-Оқушылармен
амандасу;
-Оқушыларды
түгендеу
Сабақтың басында
мұғалімдер:
- Оқушының назарын сабаққа
аудара алады;
-Оқушылармен оқу мақсатын
талқылау
-Оқушылармен өткен тақырыпты
қайталау
«Біздің топтың
жүрегі».
Мақсаты: жанашырлық сезімін,
сенімділігін дамыту, топ ынтымақтастығын
жетілдіру.
Нұсқау: Ватман қағазынан үлкен
жүректі қайшымен қиып, қабырғаға жабыстырыңыз. Осыдан кейін
әрбіреуіңіз түсті қағаздан кішкентай жүректі қиып, оған топқа
арналған тілегін жазады. Осы қабырғаға жапсырылған ақ жүректе өмір
жоқ, бірақ қазір әрбіреуің бұл жүрекке өздеріңнің жылы лебіздерің
жазылған кішкентай жүректі жапсырып, үлкен жүрекке өмір беріп,
тірілтеміз. Бұл топтың жүрегі
болады.
Кім
жылдам?
1.Гомологтар дегеніміз
не?
2.Қаныққан көмірсутектердің жалпы
формуласы
3.Жақын гомологтар дегеніміз
не
4.С2Н6-
5.
С3Н8-
6.
С4Н10-
7.Қаныққан біратомды спирттердің жалпы
формуласы
Дескриптор:
-Гомологтар анықтамасын
біледі
-Қаныққан көмірсутектердің жалпы ф | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













