Қысқа мерзімді жоспар
10– сынып, 1-тоқсан
|
Бөлім: |
1-бөлім. Өркениет: даму ерекшеліктері |
|||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Минбаева А.Т |
|||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
10.10.2024 ж |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сынып:10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Өркениеттер әрекеттестігінің сауда- экономикалық аясы |
|||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.4.1 себеп-салдарлық байланысты анықтай отырып, әлемдік сауданың өркениет дамуындағы рөлін анықтау; 10.1.4.2 әлемдік экономиканың дамуындағы халықаралық ұйымдардың рөлін анықтау |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Себеп-салдарлық байланысты анықтай отырып, әлемдік сауданың өркениет дамуындағы рөлін ашады; әлемдік экономиканың дамуындағы халықаралық ұйымдардың рөлін ашады |
|||||||||||||||||||||||||
|
Тарихи концепт |
Себеп-салдар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру Кезеңі Қызығушылықты ояту 8 мин. Жаңа сабақ 30 мин |
1. Будда нұрға бөленген соң, уағызында өз ілімін неге негіздеді? А.Үш игілікті ақиқатқа Ә.Төрт игілікті ақиқатқа Б.Бес игілікті ақиқатқа 2. Христиандық діннің негізін кім қалады? А.Мария Ә.Иисус Христос Б.Мұхаммед 3. Ислам діні қашан пайда болды? А.IVғасыр Ә.IIIғасырдың басында Б.VII ғасырдың басында Көпір: Сөзжұмбақ шешу Сабақ тақырыбымен, мақсатымен таныстыру Топқа бөлу Оқушыларға төмендегі қанатты сөздерді көрсету 1. «Сауда әлі бірде-бір елді күйреткен жоқ». Бенджамин Франклин 2. «Сауда барлық адамзатты бір мүдде мен қажетілікке бағытталған тұтас ағайындыққа ұйымдастырады » Джеймс Абрахам Гарфилд 3. «Сауда - бұл әлем елдері арасындағы серкітестікті нығайтатын немесе әлем елдері арасындағы қақтығыстарды туындататын құрал» А. Смит. Бейнефильм тамашалау Ұлы Жібек жолы
Миға шабуыл Бейнефильм не жайында?
Проблемалық сұрақ : Ұлы Жібек жолынан бастау алып, халықаралық ұйымдардың дамуына неліктен сауда-экономикалық салалар себеп болған ? |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді: Дескрипторы: 1. Будда нұрға бөленген соң, уағызында өз ілімін неге негіздегенін біледі-1 ұпай 2. Христиандық діннің негізін кім қалағанын біледі-1 ұпай 3. Ислам діні қашан пайда болғанын біледі-1 ұпай
Оқушылар сұраққа жауап береді
Флиппити платформасы арқылы бөлінеді
Оқушылар өз ойларын ортаға салады.
Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу
Оқушылар ауызша сұрақтарға жауап береді
Сабақ соңында оқушылар жауап беруі тиіс |
ҚБ ҚБ |
Үлестірмелер
Ұлы Жібек жолы watch?v=Ae7QAZ5pdEo
|
||||||||||||||||||||||
|
|
Мұғалім бағыт-бағдар береді Топтық тапсырма
Жұптық тапсырма
Ақиқат, жалған
Семантикалық карта
Адасқан әріптер ЛЮАВАТ- ЕГЕТҢ- ИЕСЕН |
Дескрипторы: 1.ДСҰ жұмысын біледі-4 ұпай 2. ХВҚ жұмысының күшті, әлсіз, мүмкіндіктер, қауіп-қатерін біледі 3.ШЫҰ саяси, әлеуметтік,экономикалық, технологиялық жақтарын біледі -4 ұпай
Дескрипторы:
Дескрипторы: 1. Мемлекеттердің өздеріне тиесілі пайдалы қазбаларын өз бақылауына алу қажеттілігінен пайда болған ұйымды біледі-1 ұпай 2. 1995 жылы 1 қаңтарда өз жұмысын бастаған ұйымды біледі-1 ұпай 3. Бірыңғай экономикалық кеңістікті қалыптастыру, бірлескен саясатын қамтамасыз етумен айналысатын ұйымды біледі-1 ұпай
Дескрипторы: 1. Бірінші сөзді біледі-1 ұпай 2. Екінші сөзді біледі-1 ұпай 3. Үшінші сөзді біледі-1 ұпай
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
Ақпараттық мәтін Ұлы Жібек жолы watch?v=Ae7QAZ5pdEo Үлестірмелі қағаздар Суреттер, А Форматты қағазы Тірек-сызбалар Кесте ҚБ парағы
Үлестірмелер
Үлестірмелер |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Қорытынды Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин |
Кері байланыс
|
Оқушылар өз деңгейлерін көрсететін сөзді таңдайды |
Оқушылар өз деңгейлерін бағалайды |
|
||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
Өркениеттер арасындағы қарым-қатынастардың сауда-экономикалық саласы Оқу |
|
|
|
||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Өркениеттер арасындағы қарым-қатынастардың сауда-экономикалық саласы 10-сынып
Өркениеттер арасындағы қарым-қатынастардың сауда-экономикалық саласы 10-сынып
Қысқа мерзімді жоспар
10– сынып, 1-тоқсан
|
Бөлім: |
1-бөлім. Өркениет: даму ерекшеліктері |
|||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Минбаева А.Т |
|||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
10.10.2024 ж |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сынып:10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Өркениеттер әрекеттестігінің сауда- экономикалық аясы |
|||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.4.1 себеп-салдарлық байланысты анықтай отырып, әлемдік сауданың өркениет дамуындағы рөлін анықтау; 10.1.4.2 әлемдік экономиканың дамуындағы халықаралық ұйымдардың рөлін анықтау |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Себеп-салдарлық байланысты анықтай отырып, әлемдік сауданың өркениет дамуындағы рөлін ашады; әлемдік экономиканың дамуындағы халықаралық ұйымдардың рөлін ашады |
|||||||||||||||||||||||||
|
Тарихи концепт |
Себеп-салдар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру Кезеңі Қызығушылықты ояту 8 мин. Жаңа сабақ 30 мин |
1. Будда нұрға бөленген соң, уағызында өз ілімін неге негіздеді? А.Үш игілікті ақиқатқа Ә.Төрт игілікті ақиқатқа Б.Бес игілікті ақиқатқа 2. Христиандық діннің негізін кім қалады? А.Мария Ә.Иисус Христос Б.Мұхаммед 3. Ислам діні қашан пайда болды? А.IVғасыр Ә.IIIғасырдың басында Б.VII ғасырдың басында Көпір: Сөзжұмбақ шешу Сабақ тақырыбымен, мақсатымен таныстыру Топқа бөлу Оқушыларға төмендегі қанатты сөздерді көрсету 1. «Сауда әлі бірде-бір елді күйреткен жоқ». Бенджамин Франклин 2. «Сауда барлық адамзатты бір мүдде мен қажетілікке бағытталған тұтас ағайындыққа ұйымдастырады » Джеймс Абрахам Гарфилд 3. «Сауда - бұл әлем елдері арасындағы серкітестікті нығайтатын немесе әлем елдері арасындағы қақтығыстарды туындататын құрал» А. Смит. Бейнефильм тамашалау Ұлы Жібек жолы
Миға шабуыл Бейнефильм не жайында?
Проблемалық сұрақ : Ұлы Жібек жолынан бастау алып, халықаралық ұйымдардың дамуына неліктен сауда-экономикалық салалар себеп болған ? |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді: Дескрипторы: 1. Будда нұрға бөленген соң, уағызында өз ілімін неге негіздегенін біледі-1 ұпай 2. Христиандық діннің негізін кім қалағанын біледі-1 ұпай 3. Ислам діні қашан пайда болғанын біледі-1 ұпай
Оқушылар сұраққа жауап береді
Флиппити платформасы арқылы бөлінеді
Оқушылар өз ойларын ортаға салады.
Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу
Оқушылар ауызша сұрақтарға жауап береді
Сабақ соңында оқушылар жауап беруі тиіс |
ҚБ ҚБ |
Үлестірмелер
Ұлы Жібек жолы watch?v=Ae7QAZ5pdEo
|
||||||||||||||||||||||
|
|
Мұғалім бағыт-бағдар береді Топтық тапсырма
Жұптық тапсырма
Ақиқат, жалған
Семантикалық карта
Адасқан әріптер ЛЮАВАТ- ЕГЕТҢ- ИЕСЕН |
Дескрипторы: 1.ДСҰ жұмысын біледі-4 ұпай 2. ХВҚ жұмысының күшті, әлсіз, мүмкіндіктер, қауіп-қатерін біледі 3.ШЫҰ саяси, әлеуметтік,экономикалық, технологиялық жақтарын біледі -4 ұпай
Дескрипторы:
Дескрипторы: 1. Мемлекеттердің өздеріне тиесілі пайдалы қазбаларын өз бақылауына алу қажеттілігінен пайда болған ұйымды біледі-1 ұпай 2. 1995 жылы 1 қаңтарда өз жұмысын бастаған ұйымды біледі-1 ұпай 3. Бірыңғай экономикалық кеңістікті қалыптастыру, бірлескен саясатын қамтамасыз етумен айналысатын ұйымды біледі-1 ұпай
Дескрипторы: 1. Бірінші сөзді біледі-1 ұпай 2. Екінші сөзді біледі-1 ұпай 3. Үшінші сөзді біледі-1 ұпай
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
Ақпараттық мәтін Ұлы Жібек жолы watch?v=Ae7QAZ5pdEo Үлестірмелі қағаздар Суреттер, А Форматты қағазы Тірек-сызбалар Кесте ҚБ парағы
Үлестірмелер
Үлестірмелер |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Қорытынды Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин |
Кері байланыс
|
Оқушылар өз деңгейлерін көрсететін сөзді таңдайды |
Оқушылар өз деңгейлерін бағалайды |
|
||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
Өркениеттер арасындағы қарым-қатынастардың сауда-экономикалық саласы Оқу |
|
|
|
||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



















