|
Білім беру ұйымының атауы |
«№34 жалпы білім беретін мектеп» |
||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Байзакова Назгул |
||||||
|
Күні: |
25.02.2025ж |
||||||
|
Сынып: |
3 «Б» |
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Өрмекші ,қарлығаш, құмырсқа» ЫбырайАлтынсарин |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.7.1 Оқушыларға құмырсқа,қарлығаш және өрмекшінің ерекшеліктері туралы түсінік беру.Еңбек түрлерімен таныстыру .Топтық жұмыс арқылы ынтымақтастық дағдыларын дамыту |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтінді түсініп оқиды,мақал мәтелдің мағынасын ашады,сахналайды |
||||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: Тәуелсіздік және еңбексүйгіштік Апта дәйексөзі: Жаңашылдық-заман талабы |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Бүгінгі сабағымыздың ерекшелігін айта кете отырып .Елбасымыз Қасымжомарт Тоқаев атап кеткендей жұмысшылар жылы деп аталғанына байланысты оқушылар мамандық иелерінің баскиімдері арқылы топтарға бөлінді. I-топ: Құрылысшылар II-топ:Тігіншілер III-топ:Ұшқыштар Мамандық түрлерін атай отырып «Еңбек» сөзінің мағынасын ашады. Жаңа сабақ Ыбырай Алтынсарин «Өрмекші ,қарлығаш, құмырсқа» Топтық жұмыс: Оқулықпен жұмыс.
а)«Көпір » әдісін қолдана отырып мәтінді оқыды .
ә) « Түртіп алу» әдісі арқылы мәтіннің ішінен еңбек туралы мақал мәтелдердің маынасын ашады. III-топ:Ұшқыштар б)Мәтінді сахналайды.
Құндылық мақсаты: Тәуелсіздік және еңбексүйгіштікке туралы түсінікті қалыптастыру ФС тапсырмасы Пазл құрастыру I-топ: Құрылысшылар (құмырсқа суреті) II-топ:Тігіншілер (өрмекші суреті) III-топ:Ұшқыштар (қарлығаш суреті) 3d cағаты бойынша еңбегіміздің нәтижесін уақыт көрсетеді,әр маман иелері қысқаша мәлімет береді . Ыбырай атамыз айтып кеткендей әрбір қыбырлаған жәндіктерден біздің үйренетіміз көп екенін балаларға ұғындыру. Дәптермен жұмыс « 5-жолды» өлең 1.Ұстаз. 2.Мейірімді,жанашыр. 3.Тәрбиелейді,үйретеді,оқытады. 4.Ұстаз -маман иелерінің анасы. 5.Мұғалім Әр топтан « Мамандықтар сөйлейді» тәсілі арқылы мәтіннің композициялық құрылымына талдау жасайды. Сергіту сәті:Оюлар билейді. «Менің мамандығым» әр топ өз қол өнерлерімен еңбек түрлерін жасайды. Еңбек түрлерін жасай отырып өз елімізге ,Отанымызға, туған жерімізге үлестерін қосатындарын дәлелдеп береді. Жұптық жұмыс 5-тапсырма Мамандықтың бәрі жақсы Үй тапсырмасы Мәтінге жоспар құр және әңгімелеу Үлгі: Ыбырай Алтынсарин Атасы мен немересі Құмырсқа ,қарлығаш,өрмекші жәндіктерінің еңбектері Атасының немересіе айтқан ақылы «Болашақ менің мамандығым» Фотосуреттерін үлестіру арқылы бір маман иесі болатындарына көздерін жеткізді. Кері байланыс: Өмір қауіпсіздігіне жауапты маман жайлы әңгімеледі. Сабақ соңында оқушылар « Бағдаршам» әдісі арқылы кері байланыс жасады.
|
Өлең жолдарын хормен айтады Өткенді пысықтайды Ыбырай атамыздың өмір жолдары Мақал мәтелдер, Суреттер Тапсырманы орындайды Қима суреттерді құрасырады Атасы мен баласы сахналайды Мәтінмен жұмыс жасайды https://wordwall.net/ru/resource/8731 Дәптерге жаазады Жеке жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Оқушылар қорғау жұмыс жасайды Үй жұмысын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Топ алдында пікір білдіреді-1б Өз идеясын дәлелмен келтіре алады-1б
Дескриптор: «Еңбек» сөзінің мағынасын ашатын сөздерді атайды-1б Тамаша жұмыс! Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б Мәтін мазмұнын сұрақтарға жауап бере отырып ашады-1б Жарайсыңдар! Дескриптор: Мәтінге сүйеніп, сипаттап айтады-1б Дескриптор: Мәтіннің композициялық құрылымына талдау жасайды-1б Тамаша жұмыс орындадыңдар!
Дескриптор: Сурет пен Мәтіннің байланысын табады-1б
«Бағдаршам» әдісі |
Суреттер Өзін өзі бағалау Оқулықпен жұмыс
Жасанды интелект Видео көрсетілім Пазл қима суреттер Оқулықпен жұмыс
Жұмыс дәптері talkinqco.de 3d сағат
Мақал мәтелдер, Суреттер Сызба
Оқулық Оқулық Оқулық Суреттер Маман портреттері Кері байланыс тақтасы
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Өрмекші ,қарлығаш, құмырсқа» ЫбырайАлтынсарин
«Өрмекші ,қарлығаш, құмырсқа» ЫбырайАлтынсарин
|
Білім беру ұйымының атауы |
«№34 жалпы білім беретін мектеп» |
||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Байзакова Назгул |
||||||
|
Күні: |
25.02.2025ж |
||||||
|
Сынып: |
3 «Б» |
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Өрмекші ,қарлығаш, құмырсқа» ЫбырайАлтынсарин |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.7.1 Оқушыларға құмырсқа,қарлығаш және өрмекшінің ерекшеліктері туралы түсінік беру.Еңбек түрлерімен таныстыру .Топтық жұмыс арқылы ынтымақтастық дағдыларын дамыту |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтінді түсініп оқиды,мақал мәтелдің мағынасын ашады,сахналайды |
||||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: Тәуелсіздік және еңбексүйгіштік Апта дәйексөзі: Жаңашылдық-заман талабы |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Бүгінгі сабағымыздың ерекшелігін айта кете отырып .Елбасымыз Қасымжомарт Тоқаев атап кеткендей жұмысшылар жылы деп аталғанына байланысты оқушылар мамандық иелерінің баскиімдері арқылы топтарға бөлінді. I-топ: Құрылысшылар II-топ:Тігіншілер III-топ:Ұшқыштар Мамандық түрлерін атай отырып «Еңбек» сөзінің мағынасын ашады. Жаңа сабақ Ыбырай Алтынсарин «Өрмекші ,қарлығаш, құмырсқа» Топтық жұмыс: Оқулықпен жұмыс.
а)«Көпір » әдісін қолдана отырып мәтінді оқыды .
ә) « Түртіп алу» әдісі арқылы мәтіннің ішінен еңбек туралы мақал мәтелдердің маынасын ашады. III-топ:Ұшқыштар б)Мәтінді сахналайды.
Құндылық мақсаты: Тәуелсіздік және еңбексүйгіштікке туралы түсінікті қалыптастыру ФС тапсырмасы Пазл құрастыру I-топ: Құрылысшылар (құмырсқа суреті) II-топ:Тігіншілер (өрмекші суреті) III-топ:Ұшқыштар (қарлығаш суреті) 3d cағаты бойынша еңбегіміздің нәтижесін уақыт көрсетеді,әр маман иелері қысқаша мәлімет береді . Ыбырай атамыз айтып кеткендей әрбір қыбырлаған жәндіктерден біздің үйренетіміз көп екенін балаларға ұғындыру. Дәптермен жұмыс « 5-жолды» өлең 1.Ұстаз. 2.Мейірімді,жанашыр. 3.Тәрбиелейді,үйретеді,оқытады. 4.Ұстаз -маман иелерінің анасы. 5.Мұғалім Әр топтан « Мамандықтар сөйлейді» тәсілі арқылы мәтіннің композициялық құрылымына талдау жасайды. Сергіту сәті:Оюлар билейді. «Менің мамандығым» әр топ өз қол өнерлерімен еңбек түрлерін жасайды. Еңбек түрлерін жасай отырып өз елімізге ,Отанымызға, туған жерімізге үлестерін қосатындарын дәлелдеп береді. Жұптық жұмыс 5-тапсырма Мамандықтың бәрі жақсы Үй тапсырмасы Мәтінге жоспар құр және әңгімелеу Үлгі: Ыбырай Алтынсарин Атасы мен немересі Құмырсқа ,қарлығаш,өрмекші жәндіктерінің еңбектері Атасының немересіе айтқан ақылы «Болашақ менің мамандығым» Фотосуреттерін үлестіру арқылы бір маман иесі болатындарына көздерін жеткізді. Кері байланыс: Өмір қауіпсіздігіне жауапты маман жайлы әңгімеледі. Сабақ соңында оқушылар « Бағдаршам» әдісі арқылы кері байланыс жасады.
|
Өлең жолдарын хормен айтады Өткенді пысықтайды Ыбырай атамыздың өмір жолдары Мақал мәтелдер, Суреттер Тапсырманы орындайды Қима суреттерді құрасырады Атасы мен баласы сахналайды Мәтінмен жұмыс жасайды https://wordwall.net/ru/resource/8731 Дәптерге жаазады Жеке жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Оқушылар қорғау жұмыс жасайды Үй жұмысын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Топ алдында пікір білдіреді-1б Өз идеясын дәлелмен келтіре алады-1б
Дескриптор: «Еңбек» сөзінің мағынасын ашатын сөздерді атайды-1б Тамаша жұмыс! Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б Мәтін мазмұнын сұрақтарға жауап бере отырып ашады-1б Жарайсыңдар! Дескриптор: Мәтінге сүйеніп, сипаттап айтады-1б Дескриптор: Мәтіннің композициялық құрылымына талдау жасайды-1б Тамаша жұмыс орындадыңдар!
Дескриптор: Сурет пен Мәтіннің байланысын табады-1б
«Бағдаршам» әдісі |
Суреттер Өзін өзі бағалау Оқулықпен жұмыс
Жасанды интелект Видео көрсетілім Пазл қима суреттер Оқулықпен жұмыс
Жұмыс дәптері talkinqco.de 3d сағат
Мақал мәтелдер, Суреттер Сызба
Оқулық Оқулық Оқулық Суреттер Маман портреттері Кері байланыс тақтасы
|
|||
шағым қалдыра аласыз
























