Зеленобор мектеп-гимназиясының
математика пәні мұғалімі
Мендибаева Гулнур Конырбаевна
Пәні: Алгебра
Күні:
Сыныбы: 9 «а»
Сабақтың тақырыбы: Өрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық
тепе-теңдіктерді қолдану
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді біледі, Өрнектерді түрлендіруде қолдана біледі, Тепе-теңдіктерді дәлелдей алады.
Дамытушылық: оқушылардың логикалық ойлау қабілеттерін дамыту.
Тәрбиелік: оқушыларды ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: жаңа білімді меңгерту сабағы
Сабақтың барысы:
І.Ұйымдастыру кезеңі
1.Сәлемдесу
2.Оқушылардың сабаққа қатысуын түгелдеу.
3.Оқушыларды топқа бөлу (3 түсті стикермен). І топ «Синус», ІІ топ «Косинус», ІІІ топ «Тангенс, котангенс»
4.Оқушылар бір-біріне тілек айту.
5.Топ басшысын сайлау және бағалау парағын тарату.
ІІ.Миға шабуыл «Өрнектерді түрлендіру». Осы сөз бен өткен тақырыпты байланыстыра отырып бүгінгі жаңа сабақтың тақырыбын қалай шығарар едіңдер?
|
|
1 |
0 |
|
|
|
|
|
-1 |
|
|
|
д |
е |
к |
л |
н |
ө |
р |
т |
ү |
у |
і |
|
sin300 |
cos450 |
cos300 |
sin900 |
cos900 |
tg600 |
ctg600 |
|
ctg300 |
sin2700 |
sin450 |
cos1200 |
tg450 |
sin600 |
cos1350 |
tg300 |
ctg450 |
tg1200 |
ІІІ.Өткен тақырыпты қайталау. «Жартысын тап»
|
sin2α + cos2α= |
1 |
|
tgα= |
sinα/cosα |
|
ctgα= |
cosα/sinα |
|
1+ ctg2α= |
1/ sin2α |
|
1+ tg2α= |
1/ cos2α |
|
tg2α= |
1/ cos2α-1 |
|
sin2α= |
1- cos2α |
|
tgα∙ctgα= |
1 |
IV.Жаңа сабақ. Постер қорғау
І топ – 1,4 мысалдар
ІІ топ – 2,5 мысалдар
ІІІ топ – 3,6 мысалдар
V.Сергіту сәті. (Эранда видеомен көрсетіледі)
VI.Жеке жұмыс (Тақтада екі оқушы, қалған оқушылар орындарында отырып шығарады).
1.Өрнекті ықшамдаңыз:
tg
–
sin
–
tg
sin

Жауабы: tg
–
sin
–
tg
sin
=
tg
–
sin
(1+
tg
)=
tg
–
sin
*1/
sin
=
tg
–1
2.
өрнегін ықшамдаңыз: мұндағы
= 
Жауабы:

VII.Жұптық жұмыс (оқулықпен жұмыс).
№320 есеп

Жауабы:


Жауабы:

VIII.Сабақты қорытындылау. Топтық жұмыс «Математикалық домино».
|
|
sin2α-1+ cos2α+ (1+ sinα)(1-sinα) |
cos2α |
sin23x+ cos23x+1 |
|
2 |
cos2α+tg2α+sin2α |
1/cos2α |
(sinα+1)(sinα-1) |
|
-cos2α |
(tgα∙cosα)2+ (ctgα∙sinα)2 |
1 |
|
IX.Бағалау (топ басшыларына бағалату)
X.Үйге тапсырма: №321 есеп, негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қайталау.
Бағалау парағы
|
Оқушының аты-жөні |
Үй тапсырмасы «Сәйкесін тап» |
Постер қорғау |
Жеке жұмыс |
Жұптық жұмыс |
Топтық жұмыс |
Қорытынды баға |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Мендибаева Гулнур КонырбаевнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Өрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолдану (9 сынып)
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Өрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолдану (9 сынып)Материал туралы қысқаша түсінік
математика пәні мұғалімдеріне
Материалдың қысқаша нұсқасы Зеленобор мектеп-гимназиясының математика пәні мұғалімі Мендибаева Гулнур Конырбаевна Пәні: Алгебра Күні: Сыныбы: 9 «а» Сабақтың тақырыбы: Өрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолдану Сабақтың мақсаты: Білімділік: Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді біледі, Өрнектерді түрлендіруде қолдана біледі, Тепе-теңдіктерді дәлелдей алады. Дамытушылық: оқушылардың логикалық ойлау қабілеттерін дамыту. Тәрбиелік: оқушыларды ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу. Сабақтың түрі: жаңа білімді меңгерту сабағы Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі 1.Сәлемдесу 2.Оқушылардың сабаққа қатысуын түгелдеу. 3.Оқушыларды топқа бөлу (3 түсті стикермен). І топ «Синус», ІІ топ «Косинус», ІІІ топ «Тангенс, котангенс» 4.Оқушылар бір-біріне тілек айту. 5.Топ басшысын сайлау және бағалау парағын тарату. ІІ.Миға шабуыл «Өрнектерді түрлендіру». Осы сөз бен өткен тақырыпты байланыстыра отырып бүгінгі жаңа сабақтың тақырыбын қалай шығарар едіңдер?
ІІІ.Өткен тақырыпты қайталау. «Жартысын тап»
IV.Жаңа сабақ. Постер қорғау І топ – 1,4 мысалдар ІІ топ – 2,5 мысалдар ІІІ топ – 3,6 мысалдар V.Сергіту сәті. (Эранда видеомен көрсетіледі) VI.Жеке жұмыс (Тақтада екі оқушы, қалған оқушылар орындарында отырып шығарады).
1.Өрнекті ықшамдаңыз:
tg
Жауабы: tg
tg 2. Жауабы:
VII.Жұптық жұмыс (оқулықпен жұмыс). №320 есеп
Жауабы:
Жауабы:
VIII.Сабақты қорытындылау. Топтық жұмыс «Математикалық домино».
IX.Бағалау (топ басшыларына бағалату) X.Үйге тапсырма: №321 есеп, негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қайталау. Бағалау парағы
|





















