Жамбыл облысы әкімдігінің білім басқармасының
«Тараз сервис және технология колледжі» КМҚК
«Бекітемін»
Директордың оқу
жұмысы
жөніндегі орынбасары
________
А.Д.Алтаева
"____" ___________2025
ж.
Ашық сабақ жоспары
Сабақ тақырыбы: Өршіткілер. Катализ
Модуль атауы: ЖББП -10
Пәні: Химия
Тобы: Шаштараз-24-1
Күні: 31.01.2025 ж.
Уақыты: 12:00
Дайындаған педагог: Жапсарбаева Н.А
|
1.Жалпы мәліметтер: Курс, топ |
1 курс, Шаштараз-24-1 |
|
|
Сабақтың түрі |
Интерактивті тәжірибелік сабақ |
|
|
2. Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
Катализ, оның түрлері және өршіткілердің рөлі туралы түсінік беру. Тәжірибелер мен тапсырмалар арқылы студенттердің ойлау, талдау және қорытынды жасау дағдыларын дамыту. Катализдің өнеркәсіпте, соның ішінде шаштараз саласында қолданылу маңыздылығын түсіндіру. |
|
|
3. Күтілетін нәтижелер |
Студенттер катализ және өршіткілердің негізгі ұғымдарын түсінеді. Катализдің түрлерін (гомогенді, гетерогенді) және олардың шаштараз ісіндегі маңызын біледі. Тәжірибелер арқылы химиялық реакцияларды өршіткілермен жылдамдату жолдарын көрнекі түрде түсінеді. |
|
|
4. Қажетті ресурстар |
М.Қ Оспанова, Қ.С Аухадиева,Т.Г Белоусова Химия ҚГБ 10 сынып. https://www.gynzy.com/en, https://classroomscreen.com/, wordwall, платформалары,Падлет тақтасы. |
|
|
5. Сабақтың барысы /45мин/ |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Студенттермен сәлемдесу. Сабақтың мақсаты мен жоспарын таныстыру. Мотивациялық сұрақ: "Шаш бояуын тезірек әсер ететіндей қалай өзгертуге болады?" Classroomscreen сайты бойынша топты 2 ге бөлу Бағалау парағын тарату |
|
|
Үй тапсырмасын сұрау |
Үй тапсырмасына шолу жасау |
|
|
Жаңа білімді баяндау
|
Қанттың жану реакциясын жасау. https://gamma.app/docs/-bwkdoio39em4ip8 слайд презентациямен таныстыру №5 зертханалық жұмыс. Химиялық реакция жылдамдығының әртүрлі факторларға тәуелділігін зерттеу. Гомогенді және гетерогенді катализ Реактивтер: мыс сульфаты CuSO4 , аммоний гидроксиді NH4OH, сутек пероксиді Н2О2, марганец оксиді MnO2. Жұмыс барысы: 1-тәжірибе. Гомогенді катализ. 2- тәжірибе. Гетерогенді катализ Жұмыс парақтарын толтыру. Қорытынды жасау. |
|
|
Жаңа материалды бекіту/
|
«Менен-сұрақ , сізден жауап» Катализ және өршіткілердің маңыздылығы туралы сұрақ-жауап өткізу. Сабақтағы қызықты сәттерді талқылау."Катализаторсыз шаштараз жұмысын елестетесіз бе?" сұрағына әр студент өз пікірін білдіреді. |
|
|
5. Сабақ бойынша рефлексия |
Падлет тақтасына кері байланыс жасау |
|
|
6. Бағалау |
Тәжірибе
нәтижелеріне және тапсырмаларды орындауға
негізделген.
|
|
|
7.Үй тапсырмасы |
№22 . Катализ және сұлулық индустриясы" тақырыбында шағын эссе жазу. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Өршіткілер .Катализ
Өршіткілер .Катализ
Жамбыл облысы әкімдігінің білім басқармасының
«Тараз сервис және технология колледжі» КМҚК
«Бекітемін»
Директордың оқу
жұмысы
жөніндегі орынбасары
________
А.Д.Алтаева
"____" ___________2025
ж.
Ашық сабақ жоспары
Сабақ тақырыбы: Өршіткілер. Катализ
Модуль атауы: ЖББП -10
Пәні: Химия
Тобы: Шаштараз-24-1
Күні: 31.01.2025 ж.
Уақыты: 12:00
Дайындаған педагог: Жапсарбаева Н.А
|
1.Жалпы мәліметтер: Курс, топ |
1 курс, Шаштараз-24-1 |
|
|
Сабақтың түрі |
Интерактивті тәжірибелік сабақ |
|
|
2. Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
Катализ, оның түрлері және өршіткілердің рөлі туралы түсінік беру. Тәжірибелер мен тапсырмалар арқылы студенттердің ойлау, талдау және қорытынды жасау дағдыларын дамыту. Катализдің өнеркәсіпте, соның ішінде шаштараз саласында қолданылу маңыздылығын түсіндіру. |
|
|
3. Күтілетін нәтижелер |
Студенттер катализ және өршіткілердің негізгі ұғымдарын түсінеді. Катализдің түрлерін (гомогенді, гетерогенді) және олардың шаштараз ісіндегі маңызын біледі. Тәжірибелер арқылы химиялық реакцияларды өршіткілермен жылдамдату жолдарын көрнекі түрде түсінеді. |
|
|
4. Қажетті ресурстар |
М.Қ Оспанова, Қ.С Аухадиева,Т.Г Белоусова Химия ҚГБ 10 сынып. https://www.gynzy.com/en, https://classroomscreen.com/, wordwall, платформалары,Падлет тақтасы. |
|
|
5. Сабақтың барысы /45мин/ |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Студенттермен сәлемдесу. Сабақтың мақсаты мен жоспарын таныстыру. Мотивациялық сұрақ: "Шаш бояуын тезірек әсер ететіндей қалай өзгертуге болады?" Classroomscreen сайты бойынша топты 2 ге бөлу Бағалау парағын тарату |
|
|
Үй тапсырмасын сұрау |
Үй тапсырмасына шолу жасау |
|
|
Жаңа білімді баяндау
|
Қанттың жану реакциясын жасау. https://gamma.app/docs/-bwkdoio39em4ip8 слайд презентациямен таныстыру №5 зертханалық жұмыс. Химиялық реакция жылдамдығының әртүрлі факторларға тәуелділігін зерттеу. Гомогенді және гетерогенді катализ Реактивтер: мыс сульфаты CuSO4 , аммоний гидроксиді NH4OH, сутек пероксиді Н2О2, марганец оксиді MnO2. Жұмыс барысы: 1-тәжірибе. Гомогенді катализ. 2- тәжірибе. Гетерогенді катализ Жұмыс парақтарын толтыру. Қорытынды жасау. |
|
|
Жаңа материалды бекіту/
|
«Менен-сұрақ , сізден жауап» Катализ және өршіткілердің маңыздылығы туралы сұрақ-жауап өткізу. Сабақтағы қызықты сәттерді талқылау."Катализаторсыз шаштараз жұмысын елестетесіз бе?" сұрағына әр студент өз пікірін білдіреді. |
|
|
5. Сабақ бойынша рефлексия |
Падлет тақтасына кері байланыс жасау |
|
|
6. Бағалау |
Тәжірибе
нәтижелеріне және тапсырмаларды орындауға
негізделген.
|
|
|
7.Үй тапсырмасы |
№22 . Катализ және сұлулық индустриясы" тақырыбында шағын эссе жазу. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз























