ОРТАДАН ТЕПКІШ СОРАПТАРДЫҢ ҚҰРЫЛЫСЫ МЕН ЖҰМЫС
ЖАСАУ ПРИНЦИПІ
Шагирова Жулдыз Амановна
Арнайы пән оқытушысы, педагог-зерттеуші,
«Саламат Мұқашев атындағы Атырау политехникалық жоғары колледжі»
Атырау облысы, Атырау қаласы
Модуль атауы:
КМ 01 Бөлшектерге слесарлық өңдеуді орындау
ОН 1.2 Бөлшектерді алып тастау, орнату және реттеу
Сабақтың түрі: Құрамдастырылған (аралас) сабақ
Сабақтың мақсаты мен міндеті:
- Ортадан тепкіш сораптардың құрылысын білу, жұмыс жасау принципін үйрену;
- Ортадан тепкіш сораптарды бөлшектеу және кері құрастыруға дағдылану;
- Таңдаған мамандыққа қызығушылығын арттыру.
Күтілетін нәтижелер:
- Ортадан тепкіш сораптардың құрылысын мен жұмыс жасау принципін біледі;
- Ортадан тепкіш сораптарды бөлшектеп және кері құрастыра алады;
- Таңдаған мамандықтарына деген қызығушылықтары артады.
Қажетті ресурстар:
Тексеру сынағы, слайд, мультимедиялық экран, маркерлі тақта, поршенді, ортадан тепкіш сорап суреті, бейнефильм, сорап макеті
Сабақтың барысы
1. Ұйымдастыру кезеңі, рефлексия
2. Өткен тақырыпты қайталау
3. Жаңа тақырыпты түсіндіру
4. Сабақты қорытындылау, рефлексия
5. Бағалау
6. Үйге тапсырма беру
1. Ұйымдастыру кезеңі (Бұл кезеңде студенттермен сәлемдесу, сабаққа қатысты түгендеу және құрал-жабдықтары тексеріледі)
- Сабақ қызықты әрі тартысты өтуі үшін топты үш топқа бөлеміз;
- Рефлексия (патриоттық сезімдерін нығайту мақсатынла әр топтан үш мақал айту «Отан», «Еңбек» туралы);
2. Өткен тақырыпты қайталау
|
1-тапсырма |
Wordwall сервисінде орындалады https://wordwall.net/ru/resource/38273616 сілемесіне немесе QR кодты сканерлеу арқылы мобильді телефонда тапсырма орындайды |
|
|
2-тапсырма |
learningapps.org сервисінде орындалады https://learningapps.org/watch?v=p9i6h4zkc24 сілемесіне немесе QR кодты сканерлеу арқылы мобильді телефонда тапсырма орындайды |
|
|
3-тапсырма |
Тексеру сынағының тапсырмаларын орындау |
|
Тексеру сынағының
тапсырмалары
3. Жаңа сабақ
1) Презентация
арқылы түсіндіріледі
2) Бейнефильм көрсетіледі
https://www.youtube.com/watch?v=hQ-IHN6OcZM&t=33s сілтемесі арқылы ортадан тепкіш сораптың жұмысы толық көрсетілген бейнефильм көрсетіледі

3) Ортадан тепкіш сорабының гидравликалық бөлігін бөлшектеп және кері құрастырады.
4. Сабақты қорытындылау (Бұл кезеңде өтілген тақырып бойынша сұрақтар қойылады, ойын түрінде бекіту, кестемен жұмыс түрлері беріліп, қорытынды ретінде тест жұмысы беріледі)
|
1-бекіту тапсырмасы |
Quizizz.com сервисінде орындалады https://quizizz.com/join?gc=89368233 сілемесіне немесе QR кодты сканерлеу арқылы мобильді телефонда тапсырма орындайды |
|
|
2-бекіту тапсырмасы |
learningapps.org сервисінде орындалады https://learningapps.org/watch?v=p9i6h4zkc24 сілемесіне немесе QR кодты сканерлеу арқылы мобильді телефонда тест тапсырма орындайды |
|
|
3-бекіту тапсырмасы |
Сорап құрылысын табу
|
|
Сабақтың соңы.
Кері байланыс (Чемодан, Еттартқыш, қоқыс себетіне стикер жапсыру арқылы кері байланыс жасайды)

5. Бағалау (Сабаққа жақсы дайындалып, белсене қатысқан студенттерді бағалау)
6. Үйге тапсырма беру.
1) Рadlet тақтасына сілтеме бере отырып, бүгінгі өткен сабақтың ақпараттарын оқу.
(https://padlet.com/zhuldiz1982/padlet-x5r9secoof8e9img/wish/2987824864)
|
learningapps.org сервисінде орындалады https://learningapps.org/watch?v=p9i6h4zkc24 сілемесіне немесе QR кодты сканерлеу арқылы сорап құрылысын табу |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ОРТАДАН ТЕПКІШ СОРАПТАРДЫҢ ҚҰРЫЛЫСЫ МЕН ЖҰМЫС ЖАСАУ ПРИНЦИПІ
ОРТАДАН ТЕПКІШ СОРАПТАРДЫҢ ҚҰРЫЛЫСЫ МЕН ЖҰМЫС ЖАСАУ ПРИНЦИПІ
ОРТАДАН ТЕПКІШ СОРАПТАРДЫҢ ҚҰРЫЛЫСЫ МЕН ЖҰМЫС
ЖАСАУ ПРИНЦИПІ
Шагирова Жулдыз Амановна
Арнайы пән оқытушысы, педагог-зерттеуші,
«Саламат Мұқашев атындағы Атырау политехникалық жоғары колледжі»
Атырау облысы, Атырау қаласы
Модуль атауы:
КМ 01 Бөлшектерге слесарлық өңдеуді орындау
ОН 1.2 Бөлшектерді алып тастау, орнату және реттеу
Сабақтың түрі: Құрамдастырылған (аралас) сабақ
Сабақтың мақсаты мен міндеті:
- Ортадан тепкіш сораптардың құрылысын білу, жұмыс жасау принципін үйрену;
- Ортадан тепкіш сораптарды бөлшектеу және кері құрастыруға дағдылану;
- Таңдаған мамандыққа қызығушылығын арттыру.
Күтілетін нәтижелер:
- Ортадан тепкіш сораптардың құрылысын мен жұмыс жасау принципін біледі;
- Ортадан тепкіш сораптарды бөлшектеп және кері құрастыра алады;
- Таңдаған мамандықтарына деген қызығушылықтары артады.
Қажетті ресурстар:
Тексеру сынағы, слайд, мультимедиялық экран, маркерлі тақта, поршенді, ортадан тепкіш сорап суреті, бейнефильм, сорап макеті
Сабақтың барысы
1. Ұйымдастыру кезеңі, рефлексия
2. Өткен тақырыпты қайталау
3. Жаңа тақырыпты түсіндіру
4. Сабақты қорытындылау, рефлексия
5. Бағалау
6. Үйге тапсырма беру
1. Ұйымдастыру кезеңі (Бұл кезеңде студенттермен сәлемдесу, сабаққа қатысты түгендеу және құрал-жабдықтары тексеріледі)
- Сабақ қызықты әрі тартысты өтуі үшін топты үш топқа бөлеміз;
- Рефлексия (патриоттық сезімдерін нығайту мақсатынла әр топтан үш мақал айту «Отан», «Еңбек» туралы);
2. Өткен тақырыпты қайталау
|
1-тапсырма |
Wordwall сервисінде орындалады https://wordwall.net/ru/resource/38273616 сілемесіне немесе QR кодты сканерлеу арқылы мобильді телефонда тапсырма орындайды |
|
|
2-тапсырма |
learningapps.org сервисінде орындалады https://learningapps.org/watch?v=p9i6h4zkc24 сілемесіне немесе QR кодты сканерлеу арқылы мобильді телефонда тапсырма орындайды |
|
|
3-тапсырма |
Тексеру сынағының тапсырмаларын орындау |
|
Тексеру сынағының
тапсырмалары
3. Жаңа сабақ
1) Презентация
арқылы түсіндіріледі
2) Бейнефильм көрсетіледі
https://www.youtube.com/watch?v=hQ-IHN6OcZM&t=33s сілтемесі арқылы ортадан тепкіш сораптың жұмысы толық көрсетілген бейнефильм көрсетіледі

3) Ортадан тепкіш сорабының гидравликалық бөлігін бөлшектеп және кері құрастырады.
4. Сабақты қорытындылау (Бұл кезеңде өтілген тақырып бойынша сұрақтар қойылады, ойын түрінде бекіту, кестемен жұмыс түрлері беріліп, қорытынды ретінде тест жұмысы беріледі)
|
1-бекіту тапсырмасы |
Quizizz.com сервисінде орындалады https://quizizz.com/join?gc=89368233 сілемесіне немесе QR кодты сканерлеу арқылы мобильді телефонда тапсырма орындайды |
|
|
2-бекіту тапсырмасы |
learningapps.org сервисінде орындалады https://learningapps.org/watch?v=p9i6h4zkc24 сілемесіне немесе QR кодты сканерлеу арқылы мобильді телефонда тест тапсырма орындайды |
|
|
3-бекіту тапсырмасы |
Сорап құрылысын табу
|
|
Сабақтың соңы.
Кері байланыс (Чемодан, Еттартқыш, қоқыс себетіне стикер жапсыру арқылы кері байланыс жасайды)

5. Бағалау (Сабаққа жақсы дайындалып, белсене қатысқан студенттерді бағалау)
6. Үйге тапсырма беру.
1) Рadlet тақтасына сілтеме бере отырып, бүгінгі өткен сабақтың ақпараттарын оқу.
(https://padlet.com/zhuldiz1982/padlet-x5r9secoof8e9img/wish/2987824864)
|
learningapps.org сервисінде орындалады https://learningapps.org/watch?v=p9i6h4zkc24 сілемесіне немесе QR кодты сканерлеу арқылы сорап құрылысын табу |
|
шағым қалдыра аласыз


















