«Бекітемін»
Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары
___________ А.К.Кадыржанова
«___»______2025ж.
|
|
|
|
||||
Сабақ тақырыбы:Орталық жүйке жүйесінің құрылысы |
Жаңақала колледжі |
|||||
|
Уақыты: |
Мұғалімнің аты- жөні: Бибулатова Майра Құнажанқызы |
|||||
|
Тобы:№90 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
10.1.7.3 Жұлын мен мидың құрылысы мен қызметтерін оқып білу |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Ми бөлімдері құрылысы мен қызметін, жұлынның құрылысы мен қызметін сипаттау; Жұлын мен мидың қызметтеріне мысал келтіріп талдау; |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәнге тән лексика мен терминология |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқу кезінде қоғамдық өмірге дайын болу,өзін бақылауда ұстай білу,бәсекеге қабілетті бола білу құндылықтары дамытылады. |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Химия |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Оқушылар ғаламтордан өздеріне қажетті мәліметтерді тауып ала алады. |
|||||
|
Бастапқы білім |
Жүйке жүйесінің құрылысы. . Рефрактерлік кезең мен оның ролі. |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 5 минут Сабақтың ортасы 10мин 6 мин 10 мин
5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сынып реттілігін қадағалау. ЖИ платформасы арқылы 2 топқа бөлу. I топ:Ми II топ:Жұлын «Өрмекші торы» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау. 1. Жүйке жүйесі құрылысы бойынша нешеге бөлінеді? 2. Жүйке жүйесі қызметі бойынша нешеге бөлінеді? 3. Жүйке ұлпасының негізін жүйке жасушалары-...түзеді. 4.Қаңқа бұлшық еттерінің жұмысын реттейтін жүйке жүйесінің бір бөлігі? 5.Ішкі мүшелердің жұмысын реттейтін жүйке жүйесінің бір бөлігі? 6.Жүйке жүйесін зерттейтін ғылым? 7.Жүйке жүйесі дегеніміз не? 8.Нейронның құрылысы? 9.Вегетативті жүйке жүйесі нешеге бөлінеді? 10. Шеткі жүйке жүйесіне не жатады? Орталық жүйке жүйесіне қатысты сұрақтар қою арқылы сабақ тақырыбын ашу.
1.Тапсырма. «Джигсо» әдісі арқылы топпен постер қорғайды. Дескриптор: - Тапсырмаларға қысқаша шолу жасайды. -Суретпен жұмыс жасайды. 2. Тапсырма. «Сиқырлы ұяшық» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор: - Топпен сұрақтарға жауап береді. 3. Тапсырма.Адамның жүйке жүйесінің бөлімдері» сызбанұсқасын толықтырады.
Дескриптор: - Тапсырманы талдайды және түсіндіреді. -Сызбанұсқаны толықтырады. |
Слайд
ЖИ: https://www.online-stopwatch.com/random-group-generators/random-fishing-gnome-reveal-group-generator/ Белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру
ДК экраны 10-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері.
ЖИ:https://www.baamboozle.com/game/2938193 |
||||
|
Сабақтың соңы 6 мин. 3 мин |
Рефлекция «Бағдаршам» әдісі. Жасыл-маған бәрі өте түсінікті болды. Сары-маған түсініксіз болды. Қызыл- ештеңе түсінбедім. Кері байланыс «Watsapp» әдісі. -Cабақта не қызықты болды? -Сабақта не қиын болды? -Сабақтан не үйрендің? Үй тапсырмасы. Орталық жүйке жүйесінің құрылысы. Биологиялық диктантты дәптерге жазу. |
ЖИ:https://teacher.gynzy.com/en/board/ded968eb-10eb-47ef-9ea1-5c3ec8e31e48 Мұғалім оқушыларды «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. Жарайсың! Жақсы! |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Орталық жүйке жүйесі ашық сабақ
Орталық жүйке жүйесі ашық сабақ
«Бекітемін»
Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары
___________ А.К.Кадыржанова
«___»______2025ж.
|
|
|
|
||||
Сабақ тақырыбы:Орталық жүйке жүйесінің құрылысы |
Жаңақала колледжі |
|||||
|
Уақыты: |
Мұғалімнің аты- жөні: Бибулатова Майра Құнажанқызы |
|||||
|
Тобы:№90 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
10.1.7.3 Жұлын мен мидың құрылысы мен қызметтерін оқып білу |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Ми бөлімдері құрылысы мен қызметін, жұлынның құрылысы мен қызметін сипаттау; Жұлын мен мидың қызметтеріне мысал келтіріп талдау; |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәнге тән лексика мен терминология |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқу кезінде қоғамдық өмірге дайын болу,өзін бақылауда ұстай білу,бәсекеге қабілетті бола білу құндылықтары дамытылады. |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Химия |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Оқушылар ғаламтордан өздеріне қажетті мәліметтерді тауып ала алады. |
|||||
|
Бастапқы білім |
Жүйке жүйесінің құрылысы. . Рефрактерлік кезең мен оның ролі. |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 5 минут Сабақтың ортасы 10мин 6 мин 10 мин
5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сынып реттілігін қадағалау. ЖИ платформасы арқылы 2 топқа бөлу. I топ:Ми II топ:Жұлын «Өрмекші торы» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау. 1. Жүйке жүйесі құрылысы бойынша нешеге бөлінеді? 2. Жүйке жүйесі қызметі бойынша нешеге бөлінеді? 3. Жүйке ұлпасының негізін жүйке жасушалары-...түзеді. 4.Қаңқа бұлшық еттерінің жұмысын реттейтін жүйке жүйесінің бір бөлігі? 5.Ішкі мүшелердің жұмысын реттейтін жүйке жүйесінің бір бөлігі? 6.Жүйке жүйесін зерттейтін ғылым? 7.Жүйке жүйесі дегеніміз не? 8.Нейронның құрылысы? 9.Вегетативті жүйке жүйесі нешеге бөлінеді? 10. Шеткі жүйке жүйесіне не жатады? Орталық жүйке жүйесіне қатысты сұрақтар қою арқылы сабақ тақырыбын ашу.
1.Тапсырма. «Джигсо» әдісі арқылы топпен постер қорғайды. Дескриптор: - Тапсырмаларға қысқаша шолу жасайды. -Суретпен жұмыс жасайды. 2. Тапсырма. «Сиқырлы ұяшық» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор: - Топпен сұрақтарға жауап береді. 3. Тапсырма.Адамның жүйке жүйесінің бөлімдері» сызбанұсқасын толықтырады.
Дескриптор: - Тапсырманы талдайды және түсіндіреді. -Сызбанұсқаны толықтырады. |
Слайд
ЖИ: https://www.online-stopwatch.com/random-group-generators/random-fishing-gnome-reveal-group-generator/ Белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру
ДК экраны 10-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері.
ЖИ:https://www.baamboozle.com/game/2938193 |
||||
|
Сабақтың соңы 6 мин. 3 мин |
Рефлекция «Бағдаршам» әдісі. Жасыл-маған бәрі өте түсінікті болды. Сары-маған түсініксіз болды. Қызыл- ештеңе түсінбедім. Кері байланыс «Watsapp» әдісі. -Cабақта не қызықты болды? -Сабақта не қиын болды? -Сабақтан не үйрендің? Үй тапсырмасы. Орталық жүйке жүйесінің құрылысы. Биологиялық диктантты дәптерге жазу. |
ЖИ:https://teacher.gynzy.com/en/board/ded968eb-10eb-47ef-9ea1-5c3ec8e31e48 Мұғалім оқушыларды «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. Жарайсың! Жақсы! |
||||
шағым қалдыра аласыз

















