Тақырып бойынша 19 материал табылды

Өру өнері

Материал туралы қысқаша түсінік
Өру өнерін түсіндіру
Материалдың қысқаша нұсқасы

Молда Мұса атындағы жалпы орта мектебі КММ



Молда Мұса атындағы жалпы орта мектебі

КММ










Қысқа мерзімді жоспар


Тақырыбы:

Өру (тоқу) өнері. Өру(тоқу) түрлері.

Материалдар және құрал-жабдықтармен танысу.






Пәндік саласы: Көркем еңбек

Сыныбы: 5 «а»

Пән мұғалімі: Тубелбаева Индира



2023-2024 оқу жылы


«Тексерілді»

Оқу ісінің меңгерушісі:


……… Ғ. Естаев

ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР


Көркем еңбек

Молда Мұса атындағы жалпы білім беретін мектебі

Күні: 5.12.2023

Мұғалімнің аты-жөні: Тубелбаева Индира

Сынып:

5 «а»


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Бөлім 2А.

Сәндік-қолданбалы өнер

Сабақтың тақырыбы:

Өру (тоқу) өнері. Өру(тоқу) түрлері. Материалдар және құрал-жабдықтармен танысу.

Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары

5.1.6.2 Заманауи және дәстүрлі емес материалдардың бірқатарын тану, олардың қасиеттері мен тағайындалуын анықтау.

5.1.5.2 Шығармашылық идеяларды іске асыру үшін нобайлар орындау.

5.1.4.1 Шығамашылық жұмысты орындау кезеңдерін анықтай отырып, жоспар дайындау.

Сабақтың мақсаты:




Өру өнеріне шолу жасайды;

Өру түрлі өру тәсілдері мен қолданылатын материалдармен танысады;

нобай орындайды,өз жұмысын жоспарлайды;

ЕБҚ:өру түрлерін орындайды;

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушылардың әрекеті

Бағалау


Ресурстар

Басталуы












































1.Салемдесу.

2.Оқушыларға жағымды орта

қалыптастыру.

«Уәде беремін!»

(мұғалімнен бастап өз уәдесін айнаға қарап айтады да аяғында уәде беремін дейді.)


Үй тапсырмасын сұрау:


«Серпілген сауал әдісі»


Мұғалім үй тапсырмасы бойынша оқушыларға сұрақ қойылады.

1.Сәндік-қолданбалы өнер дегеніміз не?

2.«Декор» сөзі қандай мағына білдіреді?

3.Ою-өрнек дегеніміз не?

4.Симметрия дегеніміз?

5.Ырғақ деген не?

6.Элемент дегеніміз?

7.Зооморфты ою-өрнектерді ата.

8.Өсімдіктектес ою-өрнектерді ата.

9.Космогониялық ою-өрнекті ата.

10.Геометриялық ою-өрнекті ата

11.Кестелеуге қажетті құрал-жабдықтары ата.

12. Кестелеуге арналған материалдарды ата.

13. Кестелеу дегеніміз не?


«Мозайка» әдісі бойынша жаңа сабақтың тақырыбын ашқызу.

Picture 8


Оқушылар амандасады.


шеңбер бойымен оқушылар өздеріне уәделерін айтып өтеді.


Берілген сұрақтарға жауап береді.


1.Сәндік-қолданбалы өнер- тұрмысқа арналған көркем бұйымдарды жасауда шығармашылықтың бірқатар салаларын қамтитын өнердің бір бөлімі.

2.«Декор» сөзі «безендіру, әсем түр беру» деген мағынаны білдіреді.

3.Ою-өрнек – жүйелі түрде қайталанып отыратын әрі үйлесімділікке құрылған нақыштар.

4.Симметрия- ою-өрнектің екі жағының тең болуы.

5.Ырғқақ- өрнек элементтерінің белгілі бір реттілікпен кезектесуі.

6.Элемент- ою-өрнекті құраушы бөлік.

7.Зооморфты ою-өрнектер қошқар мүйіз, қос мүйіз, қыңыр мүйіз, қаз мойын, түйетабан.

8.Өсімдіктектес ою-өрнектер: ағаш, жапырақ,үш жапырақ, гүл.

9.Космогониялық өю-өрнек: шеңбер, иірім, төртқұлақ, жұлдыз, айшық.

10.Геометриялық ою-өрнекке ирек, төртүшкүл, балдақ, қармақ, тұмарша оюлары жатады.

11.Көшіргі мен миллиметрлік қағаз, үтік, ине, түйреуіш, қайшы, кергіш.

12.Жібек, зығыр, мақта-мата кездемесі, кенеп, селдір мата, жіптер

13.Кестелеу- бұйымдарды жіптердің көмегімен әртүрлі тігістермен безендіру.


Қима қағаздарды құрастырып, сурет құрау арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашады.




















(ҚБ) «Бас бармақ» әдісімен бағалау








АКТ, жүрекшелер





Оқулықтағы түсініктемелер мен суреттер




Қима қағаздар













Ортасы







«Маңызды аймақ» стратегиясы


Өру- иірімді материал жолақтарын (жіп, өсімдік сабағы, шыбық, талшық, сымды және т.б) қолмен біріктіру тәсілі. Біріктіру барысында жолақтың әрқайсысы тік немесе қиғаш бұрыш тұрғысынан кезекпен бірі бірінің үстінен, біресе астынан өткізіледі.

Өріп үйрену үшін, ең алдымен, шартты белгілерін білу және өру сызбаларын оқи алу қажет.

Өру - жұмсақ материалдардан қолмен шалып біріктіру арқылы бұйым жасау тәсілі. Өру әсіресе теңіз жағалауындағы елдерде кеңінен таралған. Олар өру арқылы үй тұрмысына, теңіз шаруашылығына қажетті бұйымдар жасаумен қатар, түрлі өсімдіктердің сабағы мен талшығынан өріп, шарбақ, көк шыбықтан өріп арбаға қорап, таспадан өріп ер-тұрман, жегу әбзелдерін әзірлеген.

Қазір бұйым өріп тоқу әдісі өнеркәсіп салаларында машинамен жасалады. Мыс., қабағы аршылған көк шыбықтан орындық, кресло, балалар арбасына қоранша, ыдысаяқ, т.б. бұйымдар салуға арналған сандықша, себет тоқылады.

«Шамбала» Индия тілінен аударғанда тыным деген мағына береді. Білезік «Шамбала» өзіндік қасиеттері бар, ол жамандықтан қорғайды және табысқа, әл-ауқатқа сәттілікке әкеледі.


Макраме (фр. Macramé- өрнектеп тоқу) — белгілі ретпен орналасқан әр түрлі түйіндердің көмегімен тоқу. Түйіп тоқу арқылы әр алуан өрнек шығаруға болады. Тоқу үшін әр түрлі жуандықтағы жіптер, баулар,таспалар пайдаланылады.

Өру – плетение – Embroidery

Макраме – Macrame

«Өрмекші торы»

Стратегиясы



1-тапсырма: Оқушыларға жаңа тақырыпты меңгергендігін анықтау үшін тапсырма беріледі.

Өрілген бұйымдарды қалай сәндеуге болатынын ойластырыңыздар.

Дескриптор:

Өру өнерінің түрлерін жайында түсініктеме берді;

Өруге қажетті құрал-жабдықтарды зерттеді;

Тоқудың заманауи бағытта қолдану тәсілдерін талқылады



«Сыйқырлы сұрақтар» әдісі

Иірім жіп түрлері

Дискриптер

1. Табиғи материалдарды санамалап айтады.

2. Визуалды сипаттары мен ерекшеліктерін біледі.

3. Табиғи материалдарды шығу тегіне қарай ажырата алады.. Синтез «Ойлан – жұптас – бөліс» әдісі Критерий Өруге арналған табиғи материалдардың қолдану аясын анықтайды.

Дискриптер 1. Былғары мен қайыстың шығу тегін айтады.

2. Физикалық қасиеттерін біледі. 3. Табиғи материалдардың қолдану аясын анықтайды.


Жұптық жұмыс:

Тапсырма. Сәйкестендіру:



Shape1



Жеке жұмыс: Өру түрлері

1.Жіптен бұйым өру

2.Матадан бұйым өру

3.Моншақтардан бұйым өру





Екі топ тоқу өнері тарихымен таныстырады












Оқушылар өру түрлерін атайды


Өсімдік сабағынан өру. Ши өру

Газет түтіктерінен өру

Таспамен өру

Бисермен өру

Макраме

Жіппен өру

Сабаннан өру






Оқушылар сурет алу арқылы иірім жүп түрлерін түсіндіреді



Мохерді алғашында Ангор деген түрік қалашығында мекенднген ешкінің жүнінен жасайды. Мохер жеңілдігімен және айрықша беріктігімен ерекшеленеді,жібектей жұмсақиірімжіп


Бұйымдарды тоқуға арналған ең жақсы материал – жүнен иірілген жіп Бұл жіптерді қой жүнінен алады













Ангор жүнін ангор тұқымдас қояндардан алады.Бұл жүнді таза күйіндеқ қолданбайды



Түйенің жүні жылы,одан тоқылған бұйымадам денесінің температурасын бір қалыпты ұстап тұрады


Ламаның жүні қой мен түйежүніне қарағанда, тік және өте жеңіл болып келедіЖұмсақтығы және жылтырлығымен ерекшеленеді




Меринос иірімжібін меринос қойының жүнінен алады.Жүні өте жұмсақ,жылудыжақсы сақтайды,созылады және пішінін сақтайды


Жұптаса отырып, Кестедегі мәліметтерді пайдаланып,

Сәйкестендіру тапсырмасын орындайды


Дескрипторлар:

Кестедегі анықтамалармен ұғымдарыды сәйкестендіреді


Оқушылар өзекті ойларды,тірек сөздер

Арқылы шешу жолдарын жазып, өз ойларынтиянақтап пысықтайды.



1  2

3


5

7

9 10



ҚБ: «Жұдырықтан бес саусаққа дейін»

Жұдырық – егер тапсырмада көп қателер жіберілсе; Үш саусақ – егер тапсырма жақсы деңгейде орындалса; Бес саусақ – егер тапсырма өте жақсы деңгейде орындалса.



























Смайлик арқылы бағалау




















Смайлик арқылы бағалау





























ҚБ:Жұптық бағалау














(ҚБ)

«Үш шапалақ»

әдісімен бағалау


Оқулық






























































Үлестірмелі парақтар


Тоқыма жіп


































Кесте



Бейнеролик



Аяқталуы










Рефлексия:

Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды.

кері байланыс стикерін таратады.


Тақырып бойынша алған керекті ақпараттарды чемоданның тұсына жапсырса, ал әлі де оқуым керек, толықтыруым керек дегендері болса, еттартқыштың тұсына жапсырады. Сонымен қатар керек емес болған, артық дүниені қоқыс жәшігінің тұсына



Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру

Рефлексия парағы


Шабадан, еттартқыш, қоқыс жәшігінің суреттері.

Стикерлер
































«Тексерілді»

Оқу ісінің меңгерушісі:


……… Ғ. Естаев

ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР


Көркем еңбек

Молда Мұса атындағы жалпы білім беретін мектебі

Күні: 12.12.2023

Мұғалімнің аты-жөні: Тубелбаева Индира

Сынып:

5 «а»


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Бөлім 2А.

Сәндік-қолданбалы өнер

Сабақтың тақырыбы:

Бұйым өру

Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары

5.2.3.2-Түрлі материалдардан (тоқыма, табиғи және жасанды) қарапайым бұйым орындау 5.2.3.4-Шығармашылық жұмыстар мен бұйымдар дайындау үдерісінде қазақтың ұлттық мәдениет элементтерін пайдалану

5.2.6.1-Қауіпсіздік техникасын қадағалап, оның маңыздылығын сезіне және демонстрациялай отырып, материалдар мен құралдарды қолдану

Сабақтың мақсаты:




Бірнеше өру әдісін пайдаланып бұйым орындау;

Ұлттық мәдениет элементтерін пайдалану;

Шығармашылық жұмыс барысында техника қауіпсіздігін сақтау;

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушылардың әрекеті

Бағалау


Ресурстар

Басталуы




















Сәлеметсіздерме.

Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: Өру (Тоқу)өнері. Өру түрлері. Материалдар мен құрал-жабдықтармен танысу Алдымен өткен сабақты еске түсіріп, қайталап алайық

Тапсырма: Өткен тақырып бойынша қайталау, кері байланысты ауызша жүргізу.

Дескриптор.

Сұрақтарға ауызша жауап береді.

Өткен сабақта алған білімдерін талқылайды.


1-тапсырма Сұрақтарға ауызша жауап беріңіз.

Кестелеу өнері қандай ғасырдан бастап киім безендіру үшін қолданылған?

Көркем кестелеудің қандай түрлерін білесіз?

Құрал -жабдықтарды қай жерде сақтау керек?

Кесте кергішті қай қолда ұстаған жөн?

Жұмыс көзден қандай қашықтықта болуы керек?













Оқушылар сұраұтарға жауап береді



(ҚБ) «Бас бармақ» әдісімен бағалау








АКТ, жүрекшелер


Оқулықтағы түсініктемелер мен суреттер




Қима қағаздар



Ортасы







Түсіну. Тапсырма

Өру өнерін зерделеңіз. - Өруде қолданатын заманауи/ дәстүрлі емес материалдарды анықтаңыз; Олардың қасиеттері мен міндеттерін анықтаңыз: Үстел бетіне 5 түрлі сурет 2 данадан қойылады. Оқушылар кезекпен үстелге жақындап көздерін жұмып суреттің біреуін алу қажет. Барлық оқушылар суретті алып болған соң жұптарын іздеп тауып бірігеді. Жұпқа біріккен оқушылар суреттегі тоқыма сәндік бұйымын, әдісін яғни тоқыма түрлерін зерттеу тапсырылады. Олар:

1.Алаша өнері

2. Кілем тоқу өнері

3. Ат әбзелдерін тоқу

4. Қамшы өру

5. Газеттен тоқу өнері.

Тапсырма

Өру өнерін зерделеңіз.

Өруде қолданатын заманауи дәстүрлі емес материалдарды анықтаңыз; Олардың қасиеттері мен міндеттерін анықтаңыз.

Дескриптор Білім алушы

-жұпта өру өнерін қарастырып, талқылайды;

-өру өнерінде қолданылатын заманауи және дәстүрлі емес материалдарды анықтайды;

-өру өнерінің түрлерін анықтайды.


Білім алушы, суретке қарап бүгін қандай жұмыс жасайтынымызды болжап көріңізші.


Тамаша бүгінгі сабақта Бұйым өру түрлерімен танысу

Ши өру ежелден кележатқан түрлерінің бірі. Ши-ши өсімдігінің (атауы да содан тандалған ). Қазақ әйелдерә шиді әр-түрлі тәсілмен тоқыған.Қазақ қолөнерінде ши тоқыманың негізгі үш түрі болған. Ол өре ши- ши сабақтарының қарапайым өруі; шабақ ши- сабақтары түрлі түске оралып, барлығы тегіс түрлі түсті жолақтардың кезектесуін құрайтын ши тоқыма; шым ши- киіз үйдің керегесі мен туырылығы арасына ілінетін өрнекті ши тоқыма. Қазақ ұлттық қолданбалы өнерінде шеберлермен көптеген ғасврлар бойы қолданылып келе жатқан дәстүрлі түстер пайдалынады.


Өру (макраме) өнері ежелден келе жатқан өнер түрі. Ежелгі заманда өру өнерімен кенінен ер адамдар айналысқан.Өнердін шығу тарихына үнілсек, бұл өнер түрі теңізшілер ұзақ сапар кезінде ойлап тапқан.Қазіргі заманда макраме өнері үлкен сұранысқа ие.Макраме әдісімен жасалатын бұйымдар алуан түрлі бұл ұйді сәндеу үшін жасалатын панно, гүл кашполары, сөмке, әшекей бұйымтар, белбеулер , макраме тәсілімен өрілген киім үлгілері.



Бистерден өру тарихы мыңжылдықтардан бастау алады. Біздің дәуірімізге дейін күнгірт әйнек кристалдарына тесік жасап, түрлі әшекей өре бастаған. Осы өнердің отаны Мысыр болып саналады. Пайда болған ұзын моншақтарды шаш талына немесе балауыз сіңген мықты жіпке тізетін болған. Қазірге кезде бисерді тек қана киім безендіру үшін ғана емес, сонымен қатар әшекей бұйымдар, сымнан тоқылған гүл шоқтары, үй безендіруге арналған заттар және түрлі ойыншықтар жасайды.

өру өнері туралы білімін көрсетеді;


Дескриптор:

*өрудің бірнеше тәсілдерін меңгерген;

*түрлі өру өнеріне байланысты материалдар мен құрал-жабдықтарды біледі және ажырата алады;

*шығармашылық жұмысты ұқыпты орындайды;

*өз идеяларын бірнеше ізденіс нобай ретінде келтіре алады;

*Өз іс-әрекетін жоспарлай алады.


Өру техникасында бұйым жасаңдар (таңдау бйынша).

1.Бұйым нобайы мен өру схемасын құрыңдар.

2.Түстік гамманы ескере отырып, материалдар мен құрал-жабдықтарды таңдаңдар.

Мұғалім ширатылған газеттерді спиральды өру схемасындағыдай қойып өру барысын көрсетеді. Балалар мұғалімнің көрсеткен спиральды өру жолдарын басшылыққа алып, кезең-кезеңімен орындауға кіріседі.


Дескриптор:

1. Ширатылған газеттен спиральды өру арқылы жасалатын түрлі бұйымдар туралы түсінік қалыптастырады;

2. Ширатылған газеттен түзу, ретімен орналастырылып, түстік шешімін жақсы таңдап, нақышына келтіріп спиральды өріп жасады.

Бұйым жасау барысында сақталуы тиіс критерийлер:

- Ширатылған газетті түзу, ретімен орналастыру.

- Схемаға сәйкес спиральді өру.

- Түстік шешімін жақсы анықтау


Тәжірибелік жұмысқа кіріспес бұрын бұрын қауіпсіздік ережелерін қайлайық.

Жұмыс орнын ретке келтіріп, жұмыс орнын жарыққа қарай орналастыру..

Жұмысқа қажетті құрал-жабдықтарды қол жетімді жерде орналастыру ( инелер , кайшы, сызғыш, қарындаш).

Инелер арнайы магнитті қобдишада сақталуы тиіс.

Инені ауызда ұстауға болмайды.

Қайшыны жұмыс істеп отырған адамның үстінен беруге болмайды.

Қайшыны басқа адамға берер алдында қайшы ұстағышын қаратып беру қажет.

Аяқтар толығымен еденде немесе аяқ койғышта орналасуы тиіс

Жұмыс орнын жинақы және тазалықта сақтау керек.


1-тапсырма: Оқушыларға жаңа тақырыпты меңгергендігін анықтау үшін тапсырма беріледі.

Өрілген бұйымдарды қалай сәндеуге болатынын ойластырыңыздар.

Дескриптор:

Өру өнерінің түрлерін жайында түсініктеме берді;

Өруге қажетті құрал-жабдықтарды зерттеді;

Тоқудың заманауи бағытта қолдану тәсілдерін талқылады

Зерттеу жұмысына қойылатын бағалау критерийі:


Тоқыма түрінің ерекшелігін анықтау;

Қолданылатын материалдарын зерттеу;

Зерттеу аясын ашып көрсету.

Бағалау критерийіне сәйкес оқушылар жұп болып зерттеу жұмыстарын бастайды. Оқушыларға екі деңгейлі дифференциациялық тапсырма беріледі.



Өзара бағалау жүргізу үшін оқушыларға екі түрлі смайлик суреттері таратылады. Бағалау критериінің үшеуіне толық жауап берген жұпқа күліп тұрған, ал екі бағалау критерийіне айтылған жауапқа мұңайып тұрған смайликтердің суреттерін көрсету арқылы бағалап отырады.


Бастапқы кері байланыстан кеінгі кері байланыста қандай ерекшелік байқағандарын анықтау үшін ауызша төмендегіше сұрақтар қойылады. Бұл кері байланыс «микрофон» деп аталады. Себебі мұғалім қызыл маркерді алып сұрақтарды қояды, көк маркерді алған оқушы жауап береді.



2 - тапсырма: Құрметті оқушылар!

Осы бейне баянды қарап Оқушылар өру үлгілерін орындау арқылы, жасаған бұйымның қолданған әдіспен түсіндіру



Барлық оқушылар тапсырманы орындап өз идеяларын сыныптастарына таныстыру арқылы көрсететінін дәлелдеді.

Оқушылар жылдам және жеке-жеке жұмыстарды толық орындай алды, ауызбіршілікте жұмыс жасады.

Әр бөлім бойынша уақыт белгіленіп, оқушылар тапсырманы толық орындап отырды.

































Суретте не бейнеленгенін айтып береді. Олардың тоқылу,өру түрлерімен танысады.



Қағазбен өру,шимен өру түрлерін тоқиды









Оқушылар өру түріне байланысты материал таңдайды, мысалы макраме, шілтер өруге арналған жіптер т.б.

Оқушы материалды және өру сұлбасын орындағаннан кейін, бұйымды орындау кезеңдерін жоспарлайды.

Сұлбалармен жұмыс жасау барысында оқушылар түрлі түстермен өру түйіндер мен кейбір орындарын белгілей отырып, қажетті өрілім түрлеріне назарын аударып отырады.





































Макраме тоқылу әдісімен танысады























Жіппен өру,моншақпен өру түрлерінен бұйым жасайды






































Тәжірибелік жұмыстың сапасын тексереді


Зерттеулерін аяқтаған жұп 3 рет қол шапалақтайды

Оқушылар зерттеулерін аяқтап болған соң таныстырылым кезеңін бастайды.

Қабілеті жоғары оқушылар үшін: өз таныстырылымын POWER POINT бағдарламасында электронды түрде жасайды.


Қабілеті орта оқушылар үшін: Өз зерттеулерін А2 форматына түрлі-түсті маркер арқылы сызбамен, суретпен көрсетеді.



Қалған тыңдаушы оқушылар әр жұп бір сұрақтан қояды, және өзара бағалау жүргізеді.


ҚБ: «Жұдырықтан бес саусаққа дейін»

Жұдырық – егер тапсырмада көп қателер жіберілсе; Үш саусақ – егер тапсырма жақсы деңгейде орындалса; Бес саусақ – егер тапсырма өте жақсы деңгейде орындалса



Смайлик арқылы бағалау





ҚБ:Жұптық бағала



(ҚБ)

«Үш шапалақ»

әдісімен бағалау


Оқулық


























Үлестірмелі парақтар


Тоқыма жіп

Кесте






Бейнеролик
















Смайлик арқылы бағалау





ҚБ:Жұптық бағала



(ҚБ)

«Үш шапалақ»

әдісімен бағалау



















































Өзара бағалау





































Смайлик арқылы бағалау





ҚБ:Жұптық бағала



(ҚБ)

«Үш шапалақ»

әдісімен бағалау








суреттер













Қамшыны өру https://youtu.be/ckG6BV1UoyM



Ши өру. Қазақ қолданбалы-өнерінде ши тоқу ежелден қалған қол өнері.

http://www.youtube.com/watch?v=gyRDJv... – газет түтікшелерін жасау және бояу

https://youtu.be/y9bLd9_QTA0 Шөптен өру. 3 - бөлім











Үлестірмелі парақтар


Тоқыма жіп

Кесте






Бейнеролик






































Үлестірмелі парақтар


Тоқыма жіп

Кесте






Бейнеролик




Аяқталуы











Оқушылар жеке орындаған бұйымдарының нәтижелерін көрсетеді. Жұмыстар критерийлер бойынша бағаланады. Сұрақтары бар қорап әдісі арқылы жаңа сабақты пысықтауға тапсырма береді.

Өру арқылы бұйым жасау үшін қандай материалдар қолданылады?

Өру арқылы жүнді пайдаланып жасалатын ұлттық бұйымды ата.

Өру арқылы былғарыдан жасалатын ұлттық бұйымды ата.

Газеттен өру арқылы қандай бұйымдар жасауға болады екен?

Газеттен бұйым өру үшін ең бірінші не істеу керек?

Саған қандай материалмен өрген ұнады?

Келесі сабақа қандай бұйым тоқуға әрекет жасар едің?

Бүгін біз қандай әдіспен өруді үйрендік?


Саралау –оқушыларғақалай көбірек қолдаукөрсетуді жоспарлайсыз?


Қабілеті жоғарыоқушыларға қандай міндетқоюды жоспарлапотырсыз? Бағалау – оқушылардың материал

Рефлексия:


1.Егер саған сабақ ұнаған болса , онда жұлдыздарды сары торға жабыстыр


2.Егерде сен сабақта белгілі бір себептермен қиындықтарды сезіндірсең онда жұлдыздарды жасыл торға жабыстыр


3. Егерде саған сабақта тапсырмаларды орындау кезінде қиындық туындап, мұғалімнің көмегі қажет болса , онда жұлдыздарды қызыл торға жабыстыр.




Тақырып бойынша алған керекті ақпараттарды түрлі түсті тордың тұсына жұлдызды жапсырады.




Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру




Рефлексия парағы


Стикерлер





















































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
07.05.2026
0
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12