Қаспан ОМ МДШО КММ
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы:Өру өнері. Өру түрлері.
|
5-бөлім: |
Сәндік қолданбалы өнер. |
|
||||||
|
Мұғалім: |
Аязбаева М |
|
||||||
|
КҮНІ: |
22.01.2025ж |
|
||||||
|
СЫНЫП: 5 ә |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
|||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Өру өнері. Өру түрлері. |
|
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.6.2.Бірқатар заманауи және дәстүрлі емес материалдарды білу, олардың қасиетттері мен міндеттерін анықтау. |
|
||||||
|
Сабақ мақсаты |
Бірқатар заманауи және дәстүрлі емес материалдарды біледі, олардың қасиетттері мен міндеттерін анықтайды. |
|
||||||
|
Жоспар: |
|
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||
|
Кіріспе 5 минут Негізгі бөлім 35 минут Шығармашылық жұмыс |
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Жағымды психологиялық ахуал. «Чики чики» әдісі. Қазір бәріміз бірге көңіл көтеріп, бір бірімізге жылы сезімдерімізді білдіреміз! Қимылдай отырып қолмен көрсетесіңдер.
Жұптастыру. Үй тапсырмасын тексеру. Жаңа тақырыпты анықтау сұрақтары. 1.Өру түрлерін ата? 2. Өру техникасының қай түрін жиі қолданасыз? түрлерін көрсету (түзу өру, спиральді өру). 3. Қандай материалдарды өру үшін пайдаланамыз? Сабақ тақырыбы таныстыру. Сабақтың мақсатын оқу. Өру туралы бір ауыз сөз. Өру – жұмсақ материалдардан қолмен шалып біріктіру арқылы бұйым жасау тәсілі. Қамыстан, бойра, көк шыбықтан себет тоқу, түрлі өсімдіктердің сабағы мен талшығынан өріп, шарбақ, пластик заттардан, қағаздардан, таспадан өріп ер-тұрман әзірлеген. Қауіпсіздік ережесі туралы сұрау. Толықтыру, еске түсіру. 1 тапсырма «ЖАРЫС САБАҚ» Жеке жұмыс. Шашты өреді, қамшыны өреді. Сабағымыздың Ұлттық құндылығы: Қамшы өру ұрпаққа мұра Ш
2 тапсырма «Кинометафра» әдісі (бейнетаспа көрсету) Жұптық жұмыс. Қағаздан «Себет тоқу» Дескриптор:Өру техникасының анықтамасын дұрыс айтады. Өрудің кем дегенде екі түрін біледі. Материалды дұрыс таңдап, өру үшін пайдалана алады.
|
Амандасу. Оқушылар бір біріне жылы тілектерін білдіреді. Оқушы сұраққа жауап береді. Дескриптор:Өру техникасының анықтамасын дұрыс айтады. Өрудің кем дегенде екі түрін біледі. Материалды дұрыс таңдап, өру үшін пайдалана алады. Өрудің кем дегенде екі түрін біледі. Материалды өру үшін пайдалана алады.
Әр топ өз жұмыстарын ұсынады |
Мұғалім оқушылардың жауабын мұқият таңдап кері байланыс беріп отырады. ҚБ Жарайсың! ҚБ Тамаша! ҚБ Тамаша! ҚБ тамаша! |
5-сынып «Көркем еңбек» оқулығы Суреттер, шаш, шолпы, қамшы Қағаз, түрлі түсті қағаздар, қайшы, желім қыстырғыш |
|
|||
|
Қорытынды Рефлекция |
Бекіту Кері байланыс «Ғажайып почта» әдісі.
Үй тапсырмасы: Өрудің екі түрінен бұйым дайындау. |
|
|
|||||
Қаспан орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен КММ
Тақырыбы: Өру өнері. Өру түрлері.
/Ашық сабақ/
Көркем еңбек пәнінің мұғалімі: М.Аязбаева
2024-2025 оқу жылы

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Өру өнері. Өру түрлері.
Өру өнері. Өру түрлері.
Қаспан ОМ МДШО КММ
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы:Өру өнері. Өру түрлері.
|
5-бөлім: |
Сәндік қолданбалы өнер. |
|
||||||
|
Мұғалім: |
Аязбаева М |
|
||||||
|
КҮНІ: |
22.01.2025ж |
|
||||||
|
СЫНЫП: 5 ә |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
|||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Өру өнері. Өру түрлері. |
|
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.6.2.Бірқатар заманауи және дәстүрлі емес материалдарды білу, олардың қасиетттері мен міндеттерін анықтау. |
|
||||||
|
Сабақ мақсаты |
Бірқатар заманауи және дәстүрлі емес материалдарды біледі, олардың қасиетттері мен міндеттерін анықтайды. |
|
||||||
|
Жоспар: |
|
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||
|
Кіріспе 5 минут Негізгі бөлім 35 минут Шығармашылық жұмыс |
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Жағымды психологиялық ахуал. «Чики чики» әдісі. Қазір бәріміз бірге көңіл көтеріп, бір бірімізге жылы сезімдерімізді білдіреміз! Қимылдай отырып қолмен көрсетесіңдер.
Жұптастыру. Үй тапсырмасын тексеру. Жаңа тақырыпты анықтау сұрақтары. 1.Өру түрлерін ата? 2. Өру техникасының қай түрін жиі қолданасыз? түрлерін көрсету (түзу өру, спиральді өру). 3. Қандай материалдарды өру үшін пайдаланамыз? Сабақ тақырыбы таныстыру. Сабақтың мақсатын оқу. Өру туралы бір ауыз сөз. Өру – жұмсақ материалдардан қолмен шалып біріктіру арқылы бұйым жасау тәсілі. Қамыстан, бойра, көк шыбықтан себет тоқу, түрлі өсімдіктердің сабағы мен талшығынан өріп, шарбақ, пластик заттардан, қағаздардан, таспадан өріп ер-тұрман әзірлеген. Қауіпсіздік ережесі туралы сұрау. Толықтыру, еске түсіру. 1 тапсырма «ЖАРЫС САБАҚ» Жеке жұмыс. Шашты өреді, қамшыны өреді. Сабағымыздың Ұлттық құндылығы: Қамшы өру ұрпаққа мұра Ш
2 тапсырма «Кинометафра» әдісі (бейнетаспа көрсету) Жұптық жұмыс. Қағаздан «Себет тоқу» Дескриптор:Өру техникасының анықтамасын дұрыс айтады. Өрудің кем дегенде екі түрін біледі. Материалды дұрыс таңдап, өру үшін пайдалана алады.
|
Амандасу. Оқушылар бір біріне жылы тілектерін білдіреді. Оқушы сұраққа жауап береді. Дескриптор:Өру техникасының анықтамасын дұрыс айтады. Өрудің кем дегенде екі түрін біледі. Материалды дұрыс таңдап, өру үшін пайдалана алады. Өрудің кем дегенде екі түрін біледі. Материалды өру үшін пайдалана алады.
Әр топ өз жұмыстарын ұсынады |
Мұғалім оқушылардың жауабын мұқият таңдап кері байланыс беріп отырады. ҚБ Жарайсың! ҚБ Тамаша! ҚБ Тамаша! ҚБ тамаша! |
5-сынып «Көркем еңбек» оқулығы Суреттер, шаш, шолпы, қамшы Қағаз, түрлі түсті қағаздар, қайшы, желім қыстырғыш |
|
|||
|
Қорытынды Рефлекция |
Бекіту Кері байланыс «Ғажайып почта» әдісі.
Үй тапсырмасы: Өрудің екі түрінен бұйым дайындау. |
|
|
|||||
Қаспан орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен КММ
Тақырыбы: Өру өнері. Өру түрлері.
/Ашық сабақ/
Көркем еңбек пәнінің мұғалімі: М.Аязбаева
2024-2025 оқу жылы

шағым қалдыра аласыз

аш -
әйелдің құпия қаруы.














