Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі - қазақ тілін оқып-үйренеміз. Үш тілді білу – үлкен өнер. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
18.09.2023 |
||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныбы: 7 «А,Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бүгіннен бастаймын... 1 сабақ |
||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасынга сәйкес оқу мақсаты: |
7.1.2.1 тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау; 7.2.3.1ауызша мәтіндер құрауда екпін түрлерін сөз және сөйлем ішінде орынды қолданып айту. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, ақпараттың өзектілігін анықтайды. ауызша мәтіндер құрауда екпін түрлерін сөз және сөйлем ішінде орынды қолданып айтады. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі: |
тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, ақпараттың өзектілігін анықтайды. ауызша мәтіндер құрайды, екпін түрлерін сөз және сөйлем ішінде орынды қолданады. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 мин
|
- Сәлемдесу; - Түгендеу; - Сөйлесу.
Үй тапсырмасын тексеру. 22 бет, 13-тапсырма. Өзіңнің қай тілдерді білетінің немесе үйреніп жүргенің туралы шағын мәтін құра. Сұрақтарға жауап жаз.
Сөздікпен жұмыс. қарым-қатынас әдебі- этикет общения қолға алу- взять в руки, приступать к делу сөзінде тұру-выполнить обещание |
Оқушылар өздерінің қай тілдерді білетінің немесе үйреніп жүргені туралы жазған шағын мәтінін оқиды.
Оқушылар сөздерді оқиды, қайталайды, мағынасын түсінеді, сөз тіркесін құрастырады |
Мұғалім оқушылардың жауабына қарай бағалайды.
|
Жұмыс дәптері
Оқулық сөздік
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 20 мин |
Тыңдалым. Оқылым. 25 бет, 3- тапсырма. Мәтінді тыңда. Оқы. |
Дескриптор: - мәтінді тыңдайды, оқиды; -мазмұнын түсінеді. - ақпараттың өзектілігін анықтайды;
|
Мұғалім оқушылардың жауабына қарай бағалайды.
|
Оқулық Слайд |
|||||||||||||||||||||||
|
|
Оқылым. Жазылым. 1- тапсырма. Ақпараттың дұрыстығын тексер.
|
Дескриптор: -мағынасын түсінеді; -дұрыстығын тексереді. ЕБҚ екі ақпаратты толтырады
|
Оқушылар сыныптастарының жауабын тыңдай отырып бірін-бірі бағалайды.
|
7- сынып оқулығы Слайд
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 6 мин |
Айтылым. 2- тапсырма. Тірек сөздермен сөйлем құрыңыз.
|
Дескриптор: - ауызша сөйлемдер құрайды; - екпін түрлерін сөз және сөйлем ішінде орынды қолданады.
ЕБҚ екі сөйлем құрады. |
Қошемет арқылы бағалау
|
7- сынып оқулығы
|
|||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс 3 мин
|
Рефлексия. Сұрақ-жауап. -Бүгін сабақ ұнады ма? -Несімен ұнады? -Қандай жаңалықтар білдіңдер? -Жаттығу орындауда қиыншылықтар болды ма? |
Оқушылар кері байланыс арқылы сұрақтарға жауап беріп, өздерінің сабақтан алған әсерлерін, ұсыныс, тілектерін айтады. |
Оқушылар дың сабақтағы жауаптарына қарай бағалау жүргізеді.
|
|
|||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма 1 мин |
Жазылым. 25 бет, 4- тапсырма Аударма сөздікті пайдаланып, мәтіндегі қою қаріппен берілген сөздердің аудармасын жаз. |
Оқушылар аударма сөздікті пайдаланып, мәтіндегі қою қаріппен берілген сөздердің аудармасын жазады. |
Мұғалім келесі сабақта тексереді |
7- сынып оқулығы
|
|||||||||||||||||||||||
қарым-қатынас әдебі- этикет общения
қолға алу- взять в руки, приступать к делу сөзінде тұру-выполнить обещание
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Орыс мектебіндегі 7- сыныпқа қазақ тілінен сабақ жоспары. Тақырыбы: "Бүгіннен бастаймын."
Орыс мектебіндегі 7- сыныпқа қазақ тілінен сабақ жоспары. Тақырыбы: "Бүгіннен бастаймын."
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі - қазақ тілін оқып-үйренеміз. Үш тілді білу – үлкен өнер. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
18.09.2023 |
||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныбы: 7 «А,Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бүгіннен бастаймын... 1 сабақ |
||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасынга сәйкес оқу мақсаты: |
7.1.2.1 тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау; 7.2.3.1ауызша мәтіндер құрауда екпін түрлерін сөз және сөйлем ішінде орынды қолданып айту. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, ақпараттың өзектілігін анықтайды. ауызша мәтіндер құрауда екпін түрлерін сөз және сөйлем ішінде орынды қолданып айтады. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі: |
тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, ақпараттың өзектілігін анықтайды. ауызша мәтіндер құрайды, екпін түрлерін сөз және сөйлем ішінде орынды қолданады. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 мин
|
- Сәлемдесу; - Түгендеу; - Сөйлесу.
Үй тапсырмасын тексеру. 22 бет, 13-тапсырма. Өзіңнің қай тілдерді білетінің немесе үйреніп жүргенің туралы шағын мәтін құра. Сұрақтарға жауап жаз.
Сөздікпен жұмыс. қарым-қатынас әдебі- этикет общения қолға алу- взять в руки, приступать к делу сөзінде тұру-выполнить обещание |
Оқушылар өздерінің қай тілдерді білетінің немесе үйреніп жүргені туралы жазған шағын мәтінін оқиды.
Оқушылар сөздерді оқиды, қайталайды, мағынасын түсінеді, сөз тіркесін құрастырады |
Мұғалім оқушылардың жауабына қарай бағалайды.
|
Жұмыс дәптері
Оқулық сөздік
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 20 мин |
Тыңдалым. Оқылым. 25 бет, 3- тапсырма. Мәтінді тыңда. Оқы. |
Дескриптор: - мәтінді тыңдайды, оқиды; -мазмұнын түсінеді. - ақпараттың өзектілігін анықтайды;
|
Мұғалім оқушылардың жауабына қарай бағалайды.
|
Оқулық Слайд |
|||||||||||||||||||||||
|
|
Оқылым. Жазылым. 1- тапсырма. Ақпараттың дұрыстығын тексер.
|
Дескриптор: -мағынасын түсінеді; -дұрыстығын тексереді. ЕБҚ екі ақпаратты толтырады
|
Оқушылар сыныптастарының жауабын тыңдай отырып бірін-бірі бағалайды.
|
7- сынып оқулығы Слайд
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 6 мин |
Айтылым. 2- тапсырма. Тірек сөздермен сөйлем құрыңыз.
|
Дескриптор: - ауызша сөйлемдер құрайды; - екпін түрлерін сөз және сөйлем ішінде орынды қолданады.
ЕБҚ екі сөйлем құрады. |
Қошемет арқылы бағалау
|
7- сынып оқулығы
|
|||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс 3 мин
|
Рефлексия. Сұрақ-жауап. -Бүгін сабақ ұнады ма? -Несімен ұнады? -Қандай жаңалықтар білдіңдер? -Жаттығу орындауда қиыншылықтар болды ма? |
Оқушылар кері байланыс арқылы сұрақтарға жауап беріп, өздерінің сабақтан алған әсерлерін, ұсыныс, тілектерін айтады. |
Оқушылар дың сабақтағы жауаптарына қарай бағалау жүргізеді.
|
|
|||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма 1 мин |
Жазылым. 25 бет, 4- тапсырма Аударма сөздікті пайдаланып, мәтіндегі қою қаріппен берілген сөздердің аудармасын жаз. |
Оқушылар аударма сөздікті пайдаланып, мәтіндегі қою қаріппен берілген сөздердің аудармасын жазады. |
Мұғалім келесі сабақта тексереді |
7- сынып оқулығы
|
|||||||||||||||||||||||
қарым-қатынас әдебі- этикет общения
қолға алу- взять в руки, приступать к делу сөзінде тұру-выполнить обещание
шағым қалдыра аласыз















