Материалдар / Өсімдік бөліктері

Өсімдік бөліктері

Материал туралы қысқаша түсінік
Оқушылардың қоршаған ортаны қадірлей білуге дағдыландыру, еңбексүйгіштікке баулу, зеректіліктерін қасиеттерін дамыту
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
17 Желтоқсан 2017
452
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Пән :Жаратылыстану

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Күні:

Сынып:1


Мектеп :павлодар ауданы № 2 Чернорецк орта жалпы білім беру мектебі

Мұғалімнің аты-жөні: Этекбаева Алтынай Женисовна

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Өсімдік бөліктері

Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары

1.2.1.4 өсімдіктердің негізгі бөліктерінің ерекшелегін анықтап ажырата білу;

Сабақ мақсаттары:


Барлық оқушылар: өсімдіктердің негізгі бөліктерінің ерекшелегін анықтап ажыратады;

Көптеген оқушылар: өсімдіктердің негізгі бөліктерінің ерекшелегін анықтап ажырата біледі;

Кейбір оқушылар: өсімдіктердің негізгі бөліктерінің ерекшелегін анықтап ажыраып түсіндіріп бере алады.

Тілдік мақсат:

Тұқым-семена ,тамыр-корень,сабақ,жапырақ,гүл,жеміс

Бағалау критерийлері:

өсімдіктердің негізгі бөліктерінің ерекшелегін анықтап ажырата біледі;

Сурет арқылы өсімдіктерді (тұқым,тамыр,сабақ,жапырақ) танып ажырата алады;

Зерттеу арқылы тұқымның қалай өсіп өнетінін дәлелдей біледі;

Құндылықтар:

Оқушылардың қоршаған ортаны қадірлей білуге дағдыландыру;

еңбексүйгіштікке баулу;зеректіліктерін қасиеттерін дамыту

Пәнаралық байланыстар:


Дүниетену,көркем еңбек,сауат ашу;

АКТ қолдану дағдылары:


Интербелсенді тақта,бейнефильм.

Бастапқы білім:


Өсімдік –тірі организм

Сабақ барысы



Сабақтың басы

2 мин


Психологиялық сәт


Ортмандағы аюдың,

Құлпынайы көп екен.

Теріп-теріп алайық,

Қалтамызға салайық.

Ресурстар

3 мин


Бастапқы бөлім


Заттарды көрсете отырып, «Басбармақ» тәсілін қолдандым,бұл жерде балалар осы әдісті қолдана отырып бір-бірін бағалайды.


Сабақтың

ортасы


4 мин

«Өсімдіктің негізгі мүшелері» тақырыбына

бейнефильм ұсыну

1-тапсырма:Суретке қарап алдымен не болды,ал одан кейін ше?


Суретке мұқият қарап,әр мүшенің атауын атап шығу.

Бейнефильм



2 тапсырма:Топпен жұмыс

  1. Тақтада ілінген суреттердің аттарын атау;

  2. Өсімдік бөліктерін орнына орналастыру;

  3. Өсімдік суретін салу.


сурет


Дескриптор:

Сурет бйынша жұмыс жасай алады.

Өсімдік бөліктерін орнына орналастыру алады;

Өсімдікткрдің тиісті бөлшектерінің суретін сала алады;



2мин





3 мин

Сергіту сәті



3-тапсырма:Тәжірибелік жұмыс жүргізу:

Бұл жұмыстың барысында оқушылар өсімдік туралы жалпы мәлімет береді.Айырмашылығын ,ерекшелігін айтады.



Зерттеу:Үйге тәжірибелік жұмыс беру.Әр бала өз дәлелін жазып келеді.

Дескриптор:

Өсімдіктерді таниды,ажырата біледі;

Өсімдіктердің мүшелерін анықтай біледі;

Әр өсімдікке дәлел айта алады;




Бағалау.

Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау.

Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім



Рефлексия:Сабақты жақсы түсіндім дегендер жапыраққа жапсырады,толық түсінбегендер горшоктың астына қояды.


Бағалау –Оқушылардың берілген материалдымеңгергенін «БАСБАРМАҚ» әдісі арқылы бағалау.

Діптерді жұппен тексеріп,бағалайды.



Сабақтың соңында оқушылыр тұқым түрлерін және өсімдік мүшелерін ажыратуды үйренді.


Сабақ бойынша рефлексия.

Не үйрендік ?Не білдік?Нені білгім келеді?



Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен аспектісі:

1:Кері байланыс;

2:Бағалау


Сабақты жақсартуға не ықпал етеді?

1:Бейнеролик;

2.Сурет;


Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістігі:туындаған қиындықтарды жеңдік ,келесі сабақтарда оқушылардың білімдерін аттыра түсу.






Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ