Материалдар / Өсімдік мүшелері қандай қызмет атқарады ?
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Өсімдік мүшелері қандай қызмет атқарады ?

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
24 Сәуір 2024
416
7 рет жүктелген
250 ₸
Бүгін алсаңыз
+13 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +13 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қасқа мерзімді жоспар


Педагогтың аты-жөні:

Төкен Айдана Азаматқызы

Пән:

Жаратылыстану

Бөлім :

Мен зерттеушімін

Сынып: 2 «г»

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспаған оқушылар саны:

Сабақтың тақырыбы

Өсімдіктің мүшелері қандай қызмет атқарады?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

2.2.1.3 өсімдіктің негізгі бөліктерінің қызметін сипаттау;

2.2.1.5 өз өлкесінің өсімдік топтарын сипаттау;

2.2.1.6 топырақты күтудің маңызын түсіндіру.

Сабақтың мақсаты

-Өсімдіктің негізгі бөліктерінің қызметін сипаттайды.

-Топырақты күтудің маңызын түсіндіреді.

     

Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңдері / уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 мин

Оқушылармен сəлемдесу.

Жағымды көңіл күй орнат мақсатында Психологиялық ахуал тудыру.

Нейро жаттығулары

Үй тапсырмасын тексеру мен өткен тақырыпты қайталау мақсатында бірнеше сұрақтар қою.

Топқа сиқырлы сандықтағы суреттер арқылы бөлемін.

1-Тамыр

2-Сабақ

3-Гүл.

Сабаққа дайын екендігі туралы хабарлайды. Өзіндік дайындығын анықтайды.

Мұғалімді тыңдауға, сабақтың материалын қабылдауға дайынмын» деген деген оймен сабаққа көңілдерін аударады.

Жарайсыңдар,

Керемет,

Өте жақсы.

Дұрыс.

Жұлдызшалар арқылы бағалау.

Оқулық,

Презента

ция, сиқырлы қорапша,

карточка

лар.


Сабақтың ортасы

мин


Білу.Тақырыпты ашу.

Оқушыларға бейнеоролик арқылы тақырыпты ашу.

-Мына бейнеролик сіздердер не туралы деп ойлайсыздар?

- Дұрыс. Жарайсыздар,яғни біз тірі табиғаттың бір бөлігі өсімдіктер туралы ақпаратпен танысамыз.

Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы Өсімдік бөліктері қандай қызмет атқарады?

Сабақты түсіндіріп өту.

Өсімдік кай жерде өссе де, ол - күрделі, тірі ағза.

Өсімдіктер әртүрлі болады, бірақ олардың мүшелері бірдей. Олар: тамыр, сабақ, жапырақ, гүл, жеміс және тұқым. Өсімдіктің әр мүшесінін атқаратын қызметі бар. Соның арқасында өсімдік өседі, қоректенеді, тыныс

алады.

-Қазір оқулықты ашып,жұмыс жасаймыз.

«Өсімдік мүшелерінің негізгі қызметі» кестесін зерделеу Кестені зерделеп, сөйлемдерді толықтыруды сұрайды. Оқулықтағы өсімдіктің суретін көрсетіп, сонан соң интербелсенді тақтадан ағаштың суретін көрсетеді де, ағаштың сабағы қалай аталатынын оқушылардың өздерінен сұрайды. Сөйлемдерді толықтыр.

1. Ағаштың сабағы – … .

2. Ағашқа тамыр … үшін керек.

3. Қоректік заттар өсімдіктің басқа мүшелеріне … арқылы жетеді.


Түсіну.

Оқушылар оқулықтағы тапсырмаларды бере отырып, талқыға салу (Кластер құру.


* Тамыр мен сабақ қандай қызмет атқарады?


* Тамырдың қандай түрлері болады?


* Жапырақтар мен жемістердің қандай болады болады?


Қолдану. Зерттеу жұмысы.


1 топ. Гүлге су құю,Не үшін? Не істеу керек? Анықтап жаз.

2 топ . Берілген суреттердегі өсімдік мүшелерінің қызметін анықтау.

3 топ. Қима қағаздардан өсімдік мүшелерін құрастыру


Сергіту сәті.Маймылдар биі.




Мозайка әдісі бойынша берілген сөздерден сөйлем құрастыру.

1-топ:Тамыр

Тамыр сабаққа бекіп, суды сіңіріп, басқа бөліктерге өткізеді.

2-топ:Сабақ

Сабақ қоректік заттарды өткізеді.

3-топ: Гүл

Гүл – өсімдіктің көбею мүшелері


Сабаққа зейін қойып тындайды.Сұрақтарұға жауап береді.











































Сергіту сәтін қайталайды.









Шашылған сөздерді жинап толық сөйлем құрайды.

Жарайсыңдар,

Керемет

Өте жақсы






Жұлдызшалар арқылы бағалап отыру.












Дескриптор:

1)кластер құрады.

2)Сұрақтарға жауап жазады.







Видеоро

лик.



Жаратылыс тану оқулығы. Алматы «Атамұра» 2022 жыл,








Сабақтың соңы

6мин


Рефлексия.

Сабақты қорытындылау мақсатында пицца әдісі арқылы бірнеше сұрақтар қою.

Үй тапсырмасын айтып өту.

Осымен сабағымыз аяқталды сау болыңдар!

Сабақтағы өз жұмысын, оқу материалын меңгеру деңгейін талдайды. Өзінің эмоционалдық жағдайын анықтайды. Өз білімін өзі бағалайды.

Жұлдызшалар арқылы бағалау.

Пицца қағаздары ,

Оқулық







Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!