ҚМЖ
|
Бөлім
|
Өсімдіктер 1 -
сабақ
|
Пәні:
|
Жаратылыстану
|
Күні:
|
|
Педагогтің
аты-жөні:
|
Сагидоллаева Толганай
Амангелдевна
|
Сынып:
3
«»
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар
саны:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Өсімдік қалай қоректенеді?
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
3.2.1.2 - өсімдіктердің қоршаған орта жағдайларына (жылу,
жарық, ылғал) бейімделу жолдарын
түсіндіру;
|
Сабақтың
мақсаты
|
Өсімдіктің бойында
жүретін үдеріс туралы білу
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурс
тар
|
Сабақтың басы
(3
мин)
|
Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату.
«Көңіл күй»
|
Оқушылар сабаққа назар
аударады.
Оқушылар әуенмен көңіл
– күйлерін білдіреді.
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
|
https://www.youtube.com/watch?v=ui8J9vlQ4wA
|
Сабақтың
ортасы
(5
мин)
10 мин
|
«Ой қозғау» әдісі
Өсімдік мүшелері мен олардың қызметін
ата.
Өсімдіктің өсуі мен дамуы үшін қандай жағдайлар
қажет?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын
хабарлау
1-тапсырма
ФС
Ұжымдық
жұмыс
«Біліміңді қолдан» әдісі
Суретке қара.
Топырақ салынған құмыраның массасы қандай
болды?
Екі жыл өткен соң ғалым қандай нәтижені
тіркеді?
Бастапқы дерек енді қалай
өзгерді?
ЕББҚ
Суреттен не көріп
тұрсың?
Талқылау
сұрақтары:
1.Артық салмақ қалай пайда болды деп
ойлайсың?
|
Өсімдік мүшелері мен олардың қызметін атап,сұраққа жауап
береді
Сурет бойынша тапсырманы
орындайды
Сұраққа жауап береді
|
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
Лайктар салынған
таратпа
Дескриптор:
-ғалым не бақылағанын
айтады(1б)
-өсімдіктің өзгеруін
әңгімелейді(1б)
-өсімдіктің өсуіне қажет заттарды
айтады(1б)
-Күннің әсері туралы ойын
айтады(1б)
ЕББҚ
Дескриптор:
-сұраққа жауап
береді
|
Оқулық
8
–бет
|
10
мин
Сергіту
сәті
2 минут
|
2-
тапсырма
Ұжымдық
жұмыс
«Құрастыр»
әдісі
Сурет бойынша әңгіме
құрастыр.
ЕББҚ
Суреттен не көріп
тұрсың?Әңгімеле
Талқылау
сұрақтары:
1.Өсімдік хлорофилді
қайдан алады?
Қол жаттығуы
«Қырыққабат тұздау»
Біз қырыққабатты
кесеміз, кесеміз,
Біз қырыққабатты
тұздап,тұздап аламыз.
Енді сәбізді үккіштен
жақсылап өткізіп аламыз,
Біз қырыққабатты басамыз,
басамыз.
|
1.
сурет
бойынша әңгіме құрастырады
2.өсімдіктің қоршаған
ортаға әсерін әңгімелейді
3.фотосинтездің маңызы
туралы айтады
Сұраққа жауап
береді
Қол жаттығуын жасайды
|
«Комментарий»
арқылы
Жұлдызшалар
Дескриптор:
-сурет бойынша әңгіме
құрастырады(1б)
-өсімдіктің қоршаған
ортаға әсерін әңгімелейді(1б)
-хлорофиллдің маңызы
туралы айтады(1б)
ЕББҚ
Дескриптор:
-сурет бойынша
әңгімелейді
Жарайсыңдар!
Керемет!
|
Оқулық
9-бет
|
8 мин
|
3 –
тапсырма
Ұжымдық
жұмыс
«Бинокль»
әдісі
Елордамызға «Жасыл
белдеу» не үшін қажет деп
ойлайсың?
ЕББҚ
Өсімдіктің өсуіне не
көмектеседі?
Талқылау
сұрақтары:
1.Фотосинтез үдерісі
тәуліктің қай уақытында
жүреді?
|
1.
сұраққа жауап
береді
2.себебін
түсіндіреді
3.қорытынды
жасайды
Сұраққа жауап береді
|
«Отшашу» арқылы
бір-ірін бағалау
Дескриптор:
-сұраққа жауап
береді(1б)
-себебін
түсіндіреді(1б)
-қорытынды
жасайды(1б)
ЕББҚ
Дескриптор:
-
сұраққа
жауап береді
|
Оқулық
10-бет
|
Сабақтың
соңы
7 мин
|
Кері
байланыс
«Кім көп лайк жинайды?!» әдісі
(Бағалау)
Бүгінгі сабақты толық
түсіндім
(9,10 лайк)
Бүгінгі сабақты
түсіндім, сұрағым бар(7,8 лайк)
Бүгінгі сабақты
түсінбедім
(5,6 лайк)
Фотосинтез үдерісі туралы мәлімет
жина
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған
тапсырмасының нәтижесіне қарай бояған лайктары арқылы
анықтайды.
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
|
Лайк суреті салынған
таратпа
Көк
қарын
даш
|