|
Жаратылыстану негіздерінің термині |
Мектеп: Үш тілде оқытатын 21 орта мектеп- гимназиясы |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: 2 |
|
|
||||
|
Сабақ тақырыбы |
Өсімдік бөліктері қандай қызмет атқарады? |
|||||
|
Оқу мақсаттары |
2.2.1.3 өсімдіктердің негізгі бөліктерінің қызметін сипаттау |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Өсімдіктің негізгі бөліктерін біледі және ажыратады;өсімдік бөліктерінің негізгі қызметтерін зерттейді ;өсімдік бөліктерінің қызметтерін сипаттайды. |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
Өсімдіктің негізгі бөліктерінің қызметін түсіндіре алады. |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Өсімдік мүшелерінің атаулары және т.б. сөздерді пайдаланады. |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
еңбек және шығармашылық |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
дүниетану, география, биология. |
|||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Оқушылар 1-сынып бағдарламасынан адамзат ашқан жаңалықтар үшін қоршаған ортаны бақылау маңыздылығын біледі. |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|||
|
Сабақтың басы 5 минут |
(МК) Шаттық шеңбер Қуанамын мен де , Қуанасың сен де. Қуанайық, достарым, Арайлап атқан күнге. Міне, менің қолым бос, Жылуыма жылу қос. /оқушылар бір-бірін қолдарынан алып, бір-біріне жылуын сыйлайды/ -Балалар, сабақтың тақырыбын анықтау үшін, жұмбақ шешіп көрейік. Үйi де жоқ, Күйi де жоқ. Бiрақ Жауыннан да, Дауылдан да Қымсынбайды. Ыстыққа да, Суыққа да Шын шыдайды. Шешуiн айта ғой, Балалар бiлсiн жайды. -Сонымен бұл не? ӨСІМДІКТЕР Сабақтың тақырыбымен таныстыру. Сабақтың мақсатымен таныстыру. |
Жұмбақ суреттер |
|
|||
|
Сабақ ортасы 5 минут 5 минут 5 минут 5 минут 10 минут
|
(Т) Ассоциациялық картаны толтыру -Балалар, «өсімдіктер» дегенде ойларыңа не келеді? Оқушылар топта ақылдаса отырып, барлық айтылған сөздерді жазыпғ картаны толтырады. /Оқушылардың жауаптарын тыңдау/ (Ұ) Оқушылармен диалог құру -Балалар, өсімдіктер мен адамдардың қандай ұқсастықтары бар? Мүмкін болатын жауаптар: тыныс алады, көбееді, қоректенеді, өседі, тірі ағза. -Адамның қандай дене мүшелерін білесіңдер? -Олар не үшін керек? -Өсімдіктердің қандай дене мүшелері бар? /оқушылардың жауаптарын тыңдау/ (Ұ,Т) Проблемалық сұрақ -Өсімдік мүшелерінің қызметі қандай? /оқушылар топта отырып, сұраққа жауап іздейді/ Әр топқа өздеріне берілген мүшенің қызметі бойынша топ алдында баяндама жасауды ұсынамын. Әр топ өз түсіндірмесінен кейін гүл мүшесінің суретін тақтада салуын өтініңіз. (Ұ) «Лото» ойыны Оқушыларға өсімдік мүшелерінің (тамыр, сабақ, жапырақ және гүл) суреттерін және олардың қызметтері туралы кеспе қағаздар таратып беремін.Оқушылар өсімдік бөліктерін сәйкестендіреді. (Ө,Қ)Өздік жұмыс . Әр оқушы сабақтағы білімін қорытындылайды. а) Өсімдіктің негізгі бөліктерінің атауын жазыңыз:
Өсімдіктің негізгі бөліктерінің қызметін түсіндіріңіз. |
Ассоциациялық карта Энциклопедиялар мен суреттер https://www.youtube.com/watch?v=Juxk-MYJk_Q ҚБ жұмыстары |
|
|||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия: -Қане, балалар! Оқыдық, салыстырдық. Сөздік жұмыс жасадық, Соныменен сабақта Нені оқып үйрендік? Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізіп сұрақтарға жауап береді: - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - қандай жұмысты жалғастыру қажет |
|
|
|||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
|||
|
Топта отырып,ақылдасып, картада топ нәтижелерін жазады және қорғайды. |
Қалыптастырушы бағалау |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. |
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Өсімдік тіршілігі
Өсімдік тіршілігі
|
Жаратылыстану негіздерінің термині |
Мектеп: Үш тілде оқытатын 21 орта мектеп- гимназиясы |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: 2 |
|
|
||||
|
Сабақ тақырыбы |
Өсімдік бөліктері қандай қызмет атқарады? |
|||||
|
Оқу мақсаттары |
2.2.1.3 өсімдіктердің негізгі бөліктерінің қызметін сипаттау |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Өсімдіктің негізгі бөліктерін біледі және ажыратады;өсімдік бөліктерінің негізгі қызметтерін зерттейді ;өсімдік бөліктерінің қызметтерін сипаттайды. |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
Өсімдіктің негізгі бөліктерінің қызметін түсіндіре алады. |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Өсімдік мүшелерінің атаулары және т.б. сөздерді пайдаланады. |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
еңбек және шығармашылық |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
дүниетану, география, биология. |
|||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Оқушылар 1-сынып бағдарламасынан адамзат ашқан жаңалықтар үшін қоршаған ортаны бақылау маңыздылығын біледі. |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|||
|
Сабақтың басы 5 минут |
(МК) Шаттық шеңбер Қуанамын мен де , Қуанасың сен де. Қуанайық, достарым, Арайлап атқан күнге. Міне, менің қолым бос, Жылуыма жылу қос. /оқушылар бір-бірін қолдарынан алып, бір-біріне жылуын сыйлайды/ -Балалар, сабақтың тақырыбын анықтау үшін, жұмбақ шешіп көрейік. Үйi де жоқ, Күйi де жоқ. Бiрақ Жауыннан да, Дауылдан да Қымсынбайды. Ыстыққа да, Суыққа да Шын шыдайды. Шешуiн айта ғой, Балалар бiлсiн жайды. -Сонымен бұл не? ӨСІМДІКТЕР Сабақтың тақырыбымен таныстыру. Сабақтың мақсатымен таныстыру. |
Жұмбақ суреттер |
|
|||
|
Сабақ ортасы 5 минут 5 минут 5 минут 5 минут 10 минут
|
(Т) Ассоциациялық картаны толтыру -Балалар, «өсімдіктер» дегенде ойларыңа не келеді? Оқушылар топта ақылдаса отырып, барлық айтылған сөздерді жазыпғ картаны толтырады. /Оқушылардың жауаптарын тыңдау/ (Ұ) Оқушылармен диалог құру -Балалар, өсімдіктер мен адамдардың қандай ұқсастықтары бар? Мүмкін болатын жауаптар: тыныс алады, көбееді, қоректенеді, өседі, тірі ағза. -Адамның қандай дене мүшелерін білесіңдер? -Олар не үшін керек? -Өсімдіктердің қандай дене мүшелері бар? /оқушылардың жауаптарын тыңдау/ (Ұ,Т) Проблемалық сұрақ -Өсімдік мүшелерінің қызметі қандай? /оқушылар топта отырып, сұраққа жауап іздейді/ Әр топқа өздеріне берілген мүшенің қызметі бойынша топ алдында баяндама жасауды ұсынамын. Әр топ өз түсіндірмесінен кейін гүл мүшесінің суретін тақтада салуын өтініңіз. (Ұ) «Лото» ойыны Оқушыларға өсімдік мүшелерінің (тамыр, сабақ, жапырақ және гүл) суреттерін және олардың қызметтері туралы кеспе қағаздар таратып беремін.Оқушылар өсімдік бөліктерін сәйкестендіреді. (Ө,Қ)Өздік жұмыс . Әр оқушы сабақтағы білімін қорытындылайды. а) Өсімдіктің негізгі бөліктерінің атауын жазыңыз:
Өсімдіктің негізгі бөліктерінің қызметін түсіндіріңіз. |
Ассоциациялық карта Энциклопедиялар мен суреттер https://www.youtube.com/watch?v=Juxk-MYJk_Q ҚБ жұмыстары |
|
|||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия: -Қане, балалар! Оқыдық, салыстырдық. Сөздік жұмыс жасадық, Соныменен сабақта Нені оқып үйрендік? Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізіп сұрақтарға жауап береді: - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - қандай жұмысты жалғастыру қажет |
|
|
|||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
|||
|
Топта отырып,ақылдасып, картада топ нәтижелерін жазады және қорғайды. |
Қалыптастырушы бағалау |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. |
|
|||
шағым қалдыра аласыз














