ҚМЖ
Пәні: Жаратылыстану
Сынып: 2
Сабақтың тақырыбы: Өсімдікке не қажет?
Сабақтың ұзақтығы: 45 минут
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:
2.2.1.2 – Өсімдіктің өсуіне қажетті жағдайларды анықтау
Сабақтың мақсаты:
Барлық оқушылар:
– Өсімдікке қажетті жағдайларды атайды
Көптеген оқушылар:
– Өсімдікке қажет жағдайлардың маңызын түсіндіреді
Кейбір оқушылар:
– Өсімдіктің өсуіне жағдай жасай алады
Бағалау критерийі:
– Өсімдікке қажетті жағдайларды дұрыс атайды
– Қажеттіліктерін түсіндіреді
Тілдік мақсаттар:
Негізгі сөздер: су, ауа, жарық, жылу, топырақ
Сөйлем үлгісі:
– Өсімдікке ... қажет
Құндылықтарға баулу:
Табиғатты аялау, өсімдіктерге қамқор болу
Пәнаралық байланыс:
Қазақ тілі, дүниетану
Ресурстар:Суреттер, бейнеролик, жұмыс парақтары
Сабақтың барысы
I. Сабақтың басы (5 минут)
– Амандасу
– Психологиялық ахуал
«Шаттық шеңбері»
– Өткен сабақты қайталау
II. Сабақтың ортасы (30 минут)
1-тапсырма (Жеке жұмыс)
Суреттен өсімдікке қажет заттарды белгіле
2-тапсырма (Жұптық жұмыс)
«Иә немесе Жоқ» ойыны
– Өсімдікке су керек
3-тапсырма (Топтық жұмыс)
Әр топ өсімдікке қажетті бір жағдайды түсіндіреді
Сергіту сәті:
«Өсімдік болып өсейік» ?
III. Сабақтың соңы (10 минут)
Қорытындылау:
– «Бір сөйлеммен» әдісі
Мен білдім, өсімдікке ... қажет
Бағалау:
– Смайликпен бағалау
Үй тапсырмасы:– Үйдегі өсімдікке күтім жасау, бақылау.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
өсімдікке не қажет?
өсімдікке не қажет?
ҚМЖ
Пәні: Жаратылыстану
Сынып: 2
Сабақтың тақырыбы: Өсімдікке не қажет?
Сабақтың ұзақтығы: 45 минут
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:
2.2.1.2 – Өсімдіктің өсуіне қажетті жағдайларды анықтау
Сабақтың мақсаты:
Барлық оқушылар:
– Өсімдікке қажетті жағдайларды атайды
Көптеген оқушылар:
– Өсімдікке қажет жағдайлардың маңызын түсіндіреді
Кейбір оқушылар:
– Өсімдіктің өсуіне жағдай жасай алады
Бағалау критерийі:
– Өсімдікке қажетті жағдайларды дұрыс атайды
– Қажеттіліктерін түсіндіреді
Тілдік мақсаттар:
Негізгі сөздер: су, ауа, жарық, жылу, топырақ
Сөйлем үлгісі:
– Өсімдікке ... қажет
Құндылықтарға баулу:
Табиғатты аялау, өсімдіктерге қамқор болу
Пәнаралық байланыс:
Қазақ тілі, дүниетану
Ресурстар:Суреттер, бейнеролик, жұмыс парақтары
Сабақтың барысы
I. Сабақтың басы (5 минут)
– Амандасу
– Психологиялық ахуал
«Шаттық шеңбері»
– Өткен сабақты қайталау
II. Сабақтың ортасы (30 минут)
1-тапсырма (Жеке жұмыс)
Суреттен өсімдікке қажет заттарды белгіле
2-тапсырма (Жұптық жұмыс)
«Иә немесе Жоқ» ойыны
– Өсімдікке су керек
3-тапсырма (Топтық жұмыс)
Әр топ өсімдікке қажетті бір жағдайды түсіндіреді
Сергіту сәті:
«Өсімдік болып өсейік» ?
III. Сабақтың соңы (10 минут)
Қорытындылау:
– «Бір сөйлеммен» әдісі
Мен білдім, өсімдікке ... қажет
Бағалау:
– Смайликпен бағалау
Үй тапсырмасы:– Үйдегі өсімдікке күтім жасау, бақылау.
шағым қалдыра аласыз













