|
Бөлім: |
Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі. Лексика |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ж.Смагулова |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
21.11.2024ж |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныбы: 5 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өсімдіктер әлемі |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
5. 2. 1. 1 мәтіндегі
негізгі және қосымша ақпаратты түсіну, анықтау; |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
мәтіндегі негізгі және
қосымша ақпаратты түсінеді,анықтайды |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, кезекші мәліметін тыңдау «Күй» арқылы жағымды ахуал қалыптастыру
Оқушылар
назарын сабаққа аудару. Сабақ мақсатымен таныстыру Топқа бөлу
«Түймедақ»
әдісімен топтастыру Бағалау беріледі
Үй тапсырмасын қайталау
https://learningapps.org/view325738 Дәптерлеріңді ашып,күн ретін,тақырыпты жазамыз |
Оқушылар амандасады, кезекші мәліметі тыңдаладыү Оқушылар күйді тыңдай отырып , жаттығу жасайды.Көңіл күйлері реттеледі.
Ортадағы түймедақтарды алып І. II. III топқа бөлініп отырады.
Омоним,синоним,антонимдер-ге сөйлемдер болады соны топтастырады. . |
Ынталандыру сөздер
Мадақтау сөздер айтылады. Үй тапсырмасы
|
Топ ережесін таныстыру
«Түймедақ» бағалауымен бағаланып отырады.
Ұялы телефонмен |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 минут
12 минут
10 минут
|
Топпен
жұмыс. Адыраспан,жалбыз,алоэ
Жеке
жұмыс
2-тапсырма.Мәтінді түсініп оқып, берілген ақпарттарды
анықтаңыз. Шайқурайды халық 99 аурудың емі деп санайды.Онда пайдалы заттар өте көп.Жұпаргүл асқорытуды жақсартады, суық тигенде көмектеседі. Бұл өсімдік атауының өзі оның жұпар иісі туралы айтып тұр.Жұпаргүлді шайға қоссаң, ерекше дәм және хош иіс береді.Жолжелкеннің жараны емдеп жазуға көмегі көп. Жолжелкенді жапсырып қойсаң, тез жазылады.Жолжелкеннің шырынынан жөтелді басатын дәрі дайындайды.
Түсінде көгершін көрсе,жағдайы жақсарады. Түсінде қараторғай
көрсе, қуанышқа
кенеледі. |
Берілген суреттер арқылы мәтін құрастырады.Көп мағыналы, тура және ауыспалы сөздерді қолданады.
Қарамен жазылған сөздердің синоним, антонимін табады.Орынына қойып оқиды.Оқушылар жұптар дәптерлерін алмастыра тексереді.
Сұрақтарға
жауап береді.
|
Дескриптор:
Жалпы 3балл
Дескриптор:
Жалпы 3 балл
ЕББҚ мәтін ішінен дәрілік өсімдіктерді теріп, дәптерге көшіріп жаз.
Дәптермен жұмыс Дескриптор:
Жалпы 4 балл |
таратпа
ДК экран
дәптермен жұмыс
ДК экран
Дәптер
ДК экран |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 6 мин
|
Сабақты
қорыту
1.Өсімдіктердің адам өміріне пайдасы бар ма?
Рефлекция «Алма ағашы»
Бағалау
Үй
тапсырмасы:
Мұғалімнің қортынды
сөзі:
|
Оқушылар
қойылған сұрақтарға жауап бере отырып, қоғамдағы өсімдіктің
маңыздылығын айтады. «Таза болса табиғат, аман болар адамзат» сөзіне түін келтіреді. Алма ағашына сабақты түсінгендігі,сабақ мақсатына жете алғандарын көрсете алма ағашына алма жапсырады. Оқушылардың өз бағалауларын айтады.
|
Мадақтау,қошеметтеу сөздері
10 баллдық жүйеде мұғалімнің қосымша бағалауымен бағаланады. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||
|
|
|
|
|
|
||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Өсімдіктер әлемі. 2 cабағы 5 сынып
Өсімдіктер әлемі. 2 cабағы 5 сынып
|
Бөлім: |
Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі. Лексика |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ж.Смагулова |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
21.11.2024ж |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныбы: 5 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өсімдіктер әлемі |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
5. 2. 1. 1 мәтіндегі
негізгі және қосымша ақпаратты түсіну, анықтау; |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
мәтіндегі негізгі және
қосымша ақпаратты түсінеді,анықтайды |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, кезекші мәліметін тыңдау «Күй» арқылы жағымды ахуал қалыптастыру
Оқушылар
назарын сабаққа аудару. Сабақ мақсатымен таныстыру Топқа бөлу
«Түймедақ»
әдісімен топтастыру Бағалау беріледі
Үй тапсырмасын қайталау
https://learningapps.org/view325738 Дәптерлеріңді ашып,күн ретін,тақырыпты жазамыз |
Оқушылар амандасады, кезекші мәліметі тыңдаладыү Оқушылар күйді тыңдай отырып , жаттығу жасайды.Көңіл күйлері реттеледі.
Ортадағы түймедақтарды алып І. II. III топқа бөлініп отырады.
Омоним,синоним,антонимдер-ге сөйлемдер болады соны топтастырады. . |
Ынталандыру сөздер
Мадақтау сөздер айтылады. Үй тапсырмасы
|
Топ ережесін таныстыру
«Түймедақ» бағалауымен бағаланып отырады.
Ұялы телефонмен |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 минут
12 минут
10 минут
|
Топпен
жұмыс. Адыраспан,жалбыз,алоэ
Жеке
жұмыс
2-тапсырма.Мәтінді түсініп оқып, берілген ақпарттарды
анықтаңыз. Шайқурайды халық 99 аурудың емі деп санайды.Онда пайдалы заттар өте көп.Жұпаргүл асқорытуды жақсартады, суық тигенде көмектеседі. Бұл өсімдік атауының өзі оның жұпар иісі туралы айтып тұр.Жұпаргүлді шайға қоссаң, ерекше дәм және хош иіс береді.Жолжелкеннің жараны емдеп жазуға көмегі көп. Жолжелкенді жапсырып қойсаң, тез жазылады.Жолжелкеннің шырынынан жөтелді басатын дәрі дайындайды.
Түсінде көгершін көрсе,жағдайы жақсарады. Түсінде қараторғай
көрсе, қуанышқа
кенеледі. |
Берілген суреттер арқылы мәтін құрастырады.Көп мағыналы, тура және ауыспалы сөздерді қолданады.
Қарамен жазылған сөздердің синоним, антонимін табады.Орынына қойып оқиды.Оқушылар жұптар дәптерлерін алмастыра тексереді.
Сұрақтарға
жауап береді.
|
Дескриптор:
Жалпы 3балл
Дескриптор:
Жалпы 3 балл
ЕББҚ мәтін ішінен дәрілік өсімдіктерді теріп, дәптерге көшіріп жаз.
Дәптермен жұмыс Дескриптор:
Жалпы 4 балл |
таратпа
ДК экран
дәптермен жұмыс
ДК экран
Дәптер
ДК экран |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 6 мин
|
Сабақты
қорыту
1.Өсімдіктердің адам өміріне пайдасы бар ма?
Рефлекция «Алма ағашы»
Бағалау
Үй
тапсырмасы:
Мұғалімнің қортынды
сөзі:
|
Оқушылар
қойылған сұрақтарға жауап бере отырып, қоғамдағы өсімдіктің
маңыздылығын айтады. «Таза болса табиғат, аман болар адамзат» сөзіне түін келтіреді. Алма ағашына сабақты түсінгендігі,сабақ мақсатына жете алғандарын көрсете алма ағашына алма жапсырады. Оқушылардың өз бағалауларын айтады.
|
Мадақтау,қошеметтеу сөздері
10 баллдық жүйеде мұғалімнің қосымша бағалауымен бағаланады. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||
|
|
|
|
|
|
||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз















