|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Өсімдіктер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№1 сабақ. Өсімдіктер қалай қоректенеді? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.1.1 - өсімдіктердің фотосинтез үдерісінде оттегіні бөлуін түсіндіру; 3.1.1.1 маңызды ғылыми жаңалықтар мен олардың адамның күнделікті өміріне әсері туралы әңгімелеу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Өсімдік бойында жүретін үдеріс туралы біледі |
|||||
|
Құндылықтар |
Жасампаздық және Жаңашылдық |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут
Сабақ тың ортасы 15 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 5минут
Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Жаңа тақырып 1-тапсырма « Есіңе түсір» әдісі Сұрақтарға жауап бер: 1.Өсімдіктер қандай мүшелерден тұрады? 2.Тамыр мен жапырақ қандай қызмет атқарады? 3.Өсімдік өсуі мен дамуы үшін қандай жағдайлар қажет?
2-тапсырма «Зерттеуді талдау» әдісі Өсімдік-1кг Топырақ салынған құмыра-61кг Екі жылдан соң Құмыра мен топырақ салмағы өзгерді ма?-Жоқ Өсімдік ше?- Иә Оның салмағы 83 кг болды,яғни ағаш 21 кг-ға өскен Қорытынды сұрақ: А.Байтұрсынұлының «Өсімдіктің аузы мен қарны жапырағында» деген сөзін қалай түсінеміз?
Сергіту сәті «Көңілді сергіту» әдісі Бейнебаян арқылы жаттығу жасату
ФС тапсырмасы 3-тапсырма Топтық жұмыс Сызба бойынша әңгімеле Адам мен өсімдік қорегін қалай әзірлейді? 1-топ Адамның тамақтануы туралы айт 2-топ Өсімдік қалай қоректенетінін айт
4-тапсырма «Ойлан» айдары Мына сөздердің мағынасын түсініп ал: Хлорафилл, көмірқышқыл газы, фотосинтез, глюкоза. Бұлардың өсімдікке не қатысы бар деп ойлайсың?
Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту
Көңіл күйлерін жеткізеді
Сұрақтарға жауап береді
Тапсырмалар ды орындайды
Зерттеуге талдау жасайды
Жаттығу жасайды
Оқулықпен жұмыс жасайды
Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру
Тамаша!
«Төсбелгі» әдісі
Дескриптор: Өтілген тақырыптарды біледі-1б Сұрақтарға нақты жауап береді-1б
Тамаша! Дескриптор: Зерттеуді талдай алады-1б Өсімдіктің өсі мен дамуы туралы түсінігі бар-1б
Кереметсіңдер!
Дескриптор: Сызба бойынша жұмыс істеуді біледі-1б 1-топ Адамның тамақтануы туралы айтады-1б 2-топ Өсімдік қалай қоректенетінін айтады-1б
Дескриптор: Өсімдіктің даму процессін түсінеді-1б Жаңа ұғымдармен жұмыс жасай алады-1б Сендер мықты екенсіңдер!
«Бағдаршам» әдісі |
Суреттер
Суреттер
Көңілді сергіту жаттығуы https://www.youtube.com/watch?v=oKJ_RaIXZKg
Оқу құралдары
Кері байланыс тақтасы |
||


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Өсімдіктер қалай қоректенеді?
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Өсімдіктер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№1 сабақ. Өсімдіктер қалай қоректенеді? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.1.1 - өсімдіктердің фотосинтез үдерісінде оттегіні бөлуін түсіндіру; 3.1.1.1 маңызды ғылыми жаңалықтар мен олардың адамның күнделікті өміріне әсері туралы әңгімелеу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Өсімдік бойында жүретін үдеріс туралы біледі |
|||||
|
Құндылықтар |
Жасампаздық және Жаңашылдық |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут
Сабақ тың ортасы 15 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 5минут
Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Жаңа тақырып 1-тапсырма « Есіңе түсір» әдісі Сұрақтарға жауап бер: 1.Өсімдіктер қандай мүшелерден тұрады? 2.Тамыр мен жапырақ қандай қызмет атқарады? 3.Өсімдік өсуі мен дамуы үшін қандай жағдайлар қажет?
2-тапсырма «Зерттеуді талдау» әдісі Өсімдік-1кг Топырақ салынған құмыра-61кг Екі жылдан соң Құмыра мен топырақ салмағы өзгерді ма?-Жоқ Өсімдік ше?- Иә Оның салмағы 83 кг болды,яғни ағаш 21 кг-ға өскен Қорытынды сұрақ: А.Байтұрсынұлының «Өсімдіктің аузы мен қарны жапырағында» деген сөзін қалай түсінеміз?
Сергіту сәті «Көңілді сергіту» әдісі Бейнебаян арқылы жаттығу жасату
ФС тапсырмасы 3-тапсырма Топтық жұмыс Сызба бойынша әңгімеле Адам мен өсімдік қорегін қалай әзірлейді? 1-топ Адамның тамақтануы туралы айт 2-топ Өсімдік қалай қоректенетінін айт
4-тапсырма «Ойлан» айдары Мына сөздердің мағынасын түсініп ал: Хлорафилл, көмірқышқыл газы, фотосинтез, глюкоза. Бұлардың өсімдікке не қатысы бар деп ойлайсың?
Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту
Көңіл күйлерін жеткізеді
Сұрақтарға жауап береді
Тапсырмалар ды орындайды
Зерттеуге талдау жасайды
Жаттығу жасайды
Оқулықпен жұмыс жасайды
Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру
Тамаша!
«Төсбелгі» әдісі
Дескриптор: Өтілген тақырыптарды біледі-1б Сұрақтарға нақты жауап береді-1б
Тамаша! Дескриптор: Зерттеуді талдай алады-1б Өсімдіктің өсі мен дамуы туралы түсінігі бар-1б
Кереметсіңдер!
Дескриптор: Сызба бойынша жұмыс істеуді біледі-1б 1-топ Адамның тамақтануы туралы айтады-1б 2-топ Өсімдік қалай қоректенетінін айтады-1б
Дескриптор: Өсімдіктің даму процессін түсінеді-1б Жаңа ұғымдармен жұмыс жасай алады-1б Сендер мықты екенсіңдер!
«Бағдаршам» әдісі |
Суреттер
Суреттер
Көңілді сергіту жаттығуы https://www.youtube.com/watch?v=oKJ_RaIXZKg
Оқу құралдары
Кері байланыс тақтасы |
||


шағым қалдыра аласыз










